Nemal si vypnuté mobilné dáta? Locus trasu nevypočítava, používa na to vybrané služby na nete. Je jedno, akú máš mapu, môže byť aj rastrová. Keď dáš navigovať (pozor, nie navádzať), Locus pošle požiadavku odkiaľ-kam a prijme trasu, po ktorej ťa už sám odnaviguje. Trasu si môžeš nechať vypočítať napr. v hoteli, kde majú wifi. Pri navigovaní už potom žiadne dáta netreba.
12.07.2013 - 13:50:11
00
Pri navigovaní už potom žiadne dáta netreba.

Plati za predpokladu, ze nedojde k prepoctu trasy, lebo potom si uplne lost...
12.07.2013 - 14:38:30
00
aha, tak to bude tym... data som mal pochopitelne vypnute kedze som bol v roamingu. myslel som ze to bude fungovat ako garmin/sygic. dik za vyjasnenie.
12.07.2013 - 17:52:43
00
On-line mapový zdroj ALPHAMAPS - turistické mapy celej Európy.

Pre znalých veci jeho definícia vyzerá takto (text zo súboru providers.xml):
Kód:
<providers>

   <!-- Alphamaps (id 940) -->
   <provider id="10940" type="0" visible="true" background="-1">
      <name>Alphamaps</name>
      <mode>Cyklo</mode>
      <area>Europe</area>
      <url><![CDATA[http://alpha.map1.eu/tiles/{z}/{x}/{y}.jpg]]></url>
      <zoomPart>{z}-8</zoomPart>
      <zoomMin>15</zoomMin>
      <zoomMax>25</zoomMax>
      <tileSize>256</tileSize>
      <extraHeader>Referer#http://alpha.map1.eu/</extraHeader>
   </provider>
   <provider id="10941" type="0" visible="true" background="10940">
      <name>Alphamaps</name>
      <mode>Cyklo+LC</mode>
      <area>Europe</area>
      <url><![CDATA[http://gpsteam.eu/cache/nlcml/{z}/{x}/{y}.png]]></url>
      <zoomPart>{z}-8</zoomPart>
      <zoomMin>15</zoomMin>
      <zoomMax>25</zoomMax>
      <tileSize>256</tileSize>
      <extraHeader>Referer#http://alpha.map1.eu/</extraHeader>      
   </provider>

</providers>


Pre ostatných ho dávam do prílohy na stiahnutie spolu aj s ostatnými mapovými zdrojmi (pridané programom Locus Map Tweak). Po rozbalení treba priečinok "custom" nakopírovať do priečinku "mapsOnline", ktorý sa nachádza v priečinku "Locus". Pokiaľ tam nejaký priečinok s takým názvom (custom) máte, zazálohujte ho a vymažte.

Tento mapový zdroj (Alphamaps) umožňuje aj vyrábanie off-line mapy priamo v Locuse. Denný limit je 10000 dlaždíc. K dispozícii je aj verzia s lesnými cestami NLC v zoomoch 14 a 15. Je to pre majiteľov Locus Free, ktorí nemajú možnosť používať lesné cesty NLC ako transparentnú nadstavbovú vrstvu.

Prílohy:

Screenshot_2013-07-18-19-31-43.png
Screenshot_2013-07-18-19-31-43.png 494.88 KiB thumb_up0thumb_down

Screenshot_2013-07-18-19-32-28.png
Screenshot_2013-07-18-19-32-28.png 505.24 KiB thumb_up0thumb_down

custom.rar [60.99 KiB]

18.07.2013 - 19:51:56
01
Ludia.....Som novy user Locusa ..Ked som si chcel do offline mapy zadat trasu ( po nastudovani som zistil ze si musim spravit trasu , subor KML" a nahrat ju do locusa. ), tak som ostal veeelmi zarazeny. Ono totiz trasu a nasledne subor KML je mozne spravit v google maps..to ano..Akurat si musim trasu natahat manualne, moznost vyhladavania trasy z bodu A do bodu B a nasledneho exportu trasy do KML suboru neexistuje. Teda aspon mne sa nepodarilo najst sposob. Alebo poznate este nejaky iny sposob, ako spravit trasu zadanim z A do B a naslednym exportom do KML ??:..Pls radu...Diky
06.08.2013 - 15:59:20
00
Trasu si môžeš vyklikať priamo v Locuse aj manuálne bod po bode: Menu---Viac---Pridať novú trasu a meranie
Odporúčam zaškrtnúť "Rýchle pridanie".

Alebo sa dá použiť aj automatické vypočítanie trasy pomocou nainštalovaného Freemap Locus Addon ---- Vyhľadanie trasy. Niekde vyššie v téme som o tom dávnejšie písal.
06.08.2013 - 18:32:25
00
hej..to o tom klikani viem...akurat trasa bola dlha 280km...tak bod po bode sa mi to moc nechcelo..ale na kratsie trasy to pouzivam.......A este by ma zaujimalo ..trosku z ineho sudka...kde v mobile uklada subory tras urobene trackovanim?...Lebo som si spravil zopar tras..a xcel by som si to dako do kompu preniest. a nasledne si to v dakom programe pozriet.....aky program je na to dobry???...
06.08.2013 - 18:50:42
00
Trasy treba najprv v Locuse exportovať napr. do GPX. Potom ich nájdeš v priečinku Export.

Odporúčam pozrieť manuál Locusu, ktorý nájdeš na jeho oficiálnej stránke.

Programov na prezeranie trás je viac. Ja si trasy prezerám a upravujem v OziExploreri. Zdarma je napr. OKMap. Locus môže bežať virtuálne aj pod Windows, vyššie v téme je o tom niečo. Môžeš skúsiť aj on-line napr. v cmaps. Je tu téma o cmaps. On-line možností je tiež veľa.
06.08.2013 - 20:02:07
00
diky moc...poskusam..uvidim..
07.08.2013 - 08:03:25
00
LocusPRO bude v akcii na Play Store, odporucam sledovat aktualnu cenu... ;-)
11.08.2013 - 15:51:55
00
na Google Play je teraz za 4€
11.08.2013 - 20:30:56
00
... ako by som si dal do mapy pramene z mapy hiking?


Z databázy POI Hiking.sk si ich pre danú oblasť môžeš vyexportovať ako GPX: http://hiking.sk/hk/li/sluzby-gps_databaza.html

Urobil som to pre celé Slovensko, súbor je v prílohe. Uložiť na SD kartu a do Locusu naimportovať ako body záujmu.

Prílohy:

studnicky_poi.gpx [180.3 KiB] Zobraziť na mape

13.08.2013 - 20:20:11
00
Vďaka laco, toto využijem tiež.
13.08.2013 - 20:23:24
00
ďakujem veľmi pekne :y:
13.08.2013 - 23:10:09
00
Potreboval by som poradiť. Nerozumiem čo znamená "zoom level 14 a 15" ?

Do LocusuPro som si stiahol z tohoto fóra mapu - Rastrovú vrstvu lesných ciest celého Slovenska. Pri určitom zoome vidím lesné cesty všetky aj s farebným rozlíšením a keď mapu priblížim /chcem vidieť podrobnejšie/ tak už lesné cesty vidieť nie sú. Proste zmiznú. Prečo? Dá sa zohnať podrobnejšia mapa?

A čo presne znamenajú dlaždice?




Podľa mňa sú najlepšie rastrové mapy od Shocartu doplnené o transparentnú vrstvu lesných ciest a chodníkov. Rastrovú vrstvu lesných ciest celého Slovenska (obsahuje zoom level 14 a 15)si môžeš zadarmo stiahnuť tu: http://lacop.gpsteam.eu/rastre/Lesne%20cesty%20Locus%20raster/Lesne_cesty_SK_rastrova_vrstva_LOCUS.zip

Najlepšia legálna cesta ako sa dostať k mapám Shocart vo formáte pre Locus je zakúpiť si ich priamo cez Locus (Menu --- Obchod), viď obrázok. 20000 dlaždíc ťa vyjde na cca 15 €. Stačilo by sťahovať iba zoom level 14 a nižšie (až po 7). Celé Slovensko vojde do 40000 dlaždíc. Ten level 14 sa dá v Locuse ešte "rozťahovať". Takže mapy by si mal do 30 €. Ak by si predsa chcel aj zoom level 15, vyjde to cca 4-krát drahšie.

Áno, tie mapy sa pomocou vhodného mapového zdroja dajú jednoducho vyrobiť aj v MOBACU. O legálnosti či nelegálnosti toho riešenia sme diskutovali v téme venovanej MOBACU. Momentálne tam nie sú žiadne také mapové zdroje na stiahnutie. Použiť Google sa ale dá vždy.

Pokiaľ by si sa rozhodol používať vektorovú Freemap, odporúčam zapnúť si nad ňou rastrovú vrstvu s lesnými cestami. Je však iba pre zoom 14 a 15. Škoda, že neexistuje takáto vrstva lesných ciest vo vektorovej forme (bedo, nepozeral si sa na to?). Lesné cesty v mape od Freemap sú pre niektoré oblasti spracované veľmi dobre, ale zase niekde prakticky úplne chýbajú. Podobne je to aj s vodstvom - potoky.

EDIT: Ešte poznámka. S vrstvami vie pracovať iba Locus Pro. Odporúčam ho zakúpiť.
15.08.2013 - 10:59:24
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Príslušenstvo / Cyklopočítače a GPS / GPS prístroje)
keyboard_arrow_up