Pre niekoho trochu banálna téma, ale viac hláv viac rozumu :-D Dnes ráno som bol v servise a chlapík mi hovoril, že zbytočne príliš uťahujem kolesá a stačí páku zatiahnuť len tak jemne, slabo a bude to držať. Zbytočne ich tým zaťažujem. Mne sa to ale nezdá, som zvyknutý pri aute uťahovať koleso čo to dá, aby poriadne držalo. To isté som si myslel aj o bicykloch.
23.07.2013 - 10:59:34
00
Pri rýchloupínakoch to robím tak, že ho dám asi do polovice (je ako by vodorovný s oskou), maticu pritiahnem rukou a potom už len dotlačím páčku.

Pri aute sa tiež uťahujú na určitý moment a nie čo to dá :D. Uvedom si, že ten skrutkový spoj drží hlavne vďaka treniu medzi spájanými súčiastkami vyvodeným silou od skrutky. Nie je namáhaný čisto osovou silou, takže nemá význam ho preťažovať.
23.07.2013 - 11:03:33
00
Ako tak premýšľam, máš v podstate pravdu. Len pri tom rýchloupínaku mám strach aby sa neodopal :-D
23.07.2013 - 22:16:20
00
Rýchloupínak doťahujem s citom. Načo silou? Veď je to veľká páka. Okrem toho pri doťahovaní skúšam, či sa vymedzila vôľa v náboji. Podľa toho dotiahnem o niečo viac alebo menej.
24.07.2013 - 10:10:10
00
ja doťahujem prednú 9mm rychloupínaciu os silou..keďže je hrubá nemám nejaký extra strach, že by povolila..zadný klasický rychloupínak zase s citom..tam je iba obyčajný a možnosť prasknutia je väčšia ako pri 9mm osi..
28.07.2013 - 11:53:35
00
keyboard_arrow_up