na mrte miestach su v cyklocestch kadejake stlpiky a zavory
07.08.2013 - 08:17:40
00
aky zakaz? sak tade ide cervena :)

Prílohy:

cervena.jpg
cervena.jpg 317.85 KiB thumb_up0thumb_down

07.08.2013 - 08:29:30
00
ale "červená" (pravdepodobne) neznamená cyklotrasa.....
a tým pádom je to, žial len na každého vlastnej hlave ... a oku ...
07.08.2013 - 09:29:48
00
Je to regulérne značená cyklotrasa, takže závora by mala byť už len z dôvodu pohybu cyklistov na korune hrádze dostatočne označená aj zvylslými značkami. Typujem, že po tomto prúsere možno pristúpia vodohospodári aj k tomuto. Veľa ľudí, síce nie smrteľne, tam už zahučalo.
07.08.2013 - 10:30:51
00
Neviem ako u nas, v zahranici urcite neplati, ze ak nie je zakaz, je to na kazdeho riziko. Dokonca ak ti stat nariaduje odpratavat sneh a lad na chodniku pred domom, aj ked to nie je tvoj pozemok, tak celkom takto by som to nebral. Samozrejme .. normalne je predsa kazdy zodpovedny sam za seba, ale ak niekde sa opakovane vyskytuju vazne problemy, je cas zamysliet sa nad tym, ze je nieco zle. Ovsem ja mam stale taky pocit, ze cez tu rampu ide medzinarodna trasa Passa-Budapest. Ale neviem isto. Ak ano .. tak je to pruser pre nich. Dokonca taky pruser, ze na nich je mozne podat trestne oznamenie za neumyselne zabitie.

edit: JOLI ma prebehol. Tak niet asi co riesit. Hovorkyna je mimo a je to na tresne oznamenie.
07.08.2013 - 10:34:38
00
si delas prdel? ci je tam daka rampa alebo odstaveny vozik alebo hocico a niekto do toho napali bo nekuka pred seba tak je to na trestne oznamenie? v robote do dvora mame tiez rampu, ziadne znacky tam nie su ze pozor rampa, ked do toho napalim tak zavru majitela budovy? :), to uz mozes tvrdit ze nie je vyznacena zakruta pri danubiane a vpalit rovno do zabradlia a utopit sa v dunaji bo si nevidel :D

a znacka ktora je este vyssie nez rampa ti tiez prd pomoze ked niekto kuka do zeme
07.08.2013 - 10:48:19
00
Nejde o to, ze je tam rampa, ale ze ju nevidno. Ak ti niekto natiahne drot cez cestu, tak je to v pohode ?

edit: nie je zvlastne, ze rampy su vsade mozne, aj voziky a ine rozne prekazky, ale nehody a smrtelne sa stali len tam ? Preco trestne oznamenie .. no .. vid vyhlasenie hovorkyne. Ine fungovat nebude.
07.08.2013 - 11:25:46
00
Ak sa venujem vedeniu akehokolvek vozidla, tak nemozem do nicoho naburat. Pripad umrtia nemusi byt vinou rampy ale zlyhania organizmu. Ja mam 43r. a pri poslednom vyjazde pri 33 stupnoch ma skoro porazilo. Tak ma to vystrasilo, ze teraz cakam az klesne teplota pod 30 a zatial chodim k vode.
Ved aj mladi futbalisti umieraju rovno na travniku. Organizmus treba zatazovat rozumne.
07.08.2013 - 11:34:14
00
Ked je teplo, dam si na hlavu mokru cyklisticku satku a samozrejme ako obvykle, dodrzujem pitny rezim, t.j. chlastam pivo a obcas kofolu.
07.08.2013 - 11:45:12
00
toto ze prehliadnes? tak mam kamosa co ma hadam 10tky dioprie a ten by to asi prehliadol keby to tam nepoznal... ale v pohode chodi na bajku tade

drot je nieco ine, toto je normalna rampa skoro ako zavora pri kolajniciach...

Prílohy:

1809238_[1].jpg
1809238_[1].jpg 31.36 KiB thumb_up0thumb_down

1809240_smrt-richard-zavora-rampa-bratislava-hradza-cyklista-v1[1].jpg
1809240_smrt-richard-zavora-rampa-bratislava-hradza-cyklista-v1[1].jpg 35.95 KiB thumb_up0thumb_down

07.08.2013 - 12:18:51
00
capulo ale tu padla rec o podvecernom vyjazde a skus si to v tu dobu ist pozriet v smere od vojky. pri zapadajucom slnku ktore ti svieti do oci budes mat problem tu rampu vidiet. ak by bolo na asfalte naznacene POZOR RAMPA plus znacka ako je nad krasnanmi pekna cesta verim tomu ze sa to nestane.
ja mam tiez osobnu skusenost s rampou. ked som pracoval v areali mraziarni na Trencianskej BA a siel som na biku domov neskor vecer vychadzal som z arealu a v tom podjazde bola spustena rampa. oproti bola cinska restika a mala velku svetelnu reklamu cez ktoru som si tu rampu vobec nevsimol ze je spustena. zbadal som ju asi 2m pred nou samozrejme som nestihol zabrzdit a chytil som ju na predlaktie asi v 20km rychlosti. rampa bola neosvetlena aj ten podchod co tam maju bol zhasnuty. ohol som ju a na druhy den na mna zavolali policiu a chceli nahradu skody. nikoho netrapilo ze ju nebolo vidno a ja som mal modriny na predlakti. bola hlinikova ohnutu cast som zrezal o 30cm a opravil som im ju. taka je moja osobna skusenost s rampami :D
07.08.2013 - 12:29:41
00
Znacenie na zemi by bolo super a riesilo by to problem.
Ide len o to kto zariadi a zaplati dopravne znacenie.
Spravca hradze ho nepotrebuje a neprevadzkuje cyklotrasu, teda je to problem pre tych co znacia cyklocesty ale neviem ci si mozu len tak naznacit znacenie.
Predpokladam na vydanie povolenia aspon 10 stemplov zo vsetkych uradov kde vedia pisat.
07.08.2013 - 14:00:11
00
okrem toho stale pisu ze nevedia co bolo pricina, keby sa omotal cez rampu tak by to bolo jasne, aj na bajku by boli znamky narazu, a bohvie kde ho vobec nasli... nakoniec ta rampa v tom moze byt len nahodou okoloiduca ;)

a za to si clovek moze sam ze ked nevidi a oslnuje ho nieco tak nespomali..., riesit rampu koli tomu ze sa neprisposobi niekto podmienkam je blbost
07.08.2013 - 14:26:00
00
ta rampa je dost vysoko. na cestaku ju mas skoro na urovni ramien. ak do nej narazil ramenami popripade ju chytil na biceps telo sa v tom momente zastavilo a viete si prestavit co spravi hlava. ak to este necakal zlomilo mu to vaz. ale to len moja konspiracia ak to bol naraz do rampy. zivot mu chudakovi uz nikto nevrati.
07.08.2013 - 14:36:27
00
Zmerane to nemam ale zarucene nebude vo vyske ramien a ani moj bike pod nou neprejde ak ho drzim kolmo k zemi.
07.08.2013 - 15:05:08
00
keyboard_arrow_up