Sliepka vyhodnotila situáciu - cyklista predo mnou, v ľavej časti pruhu, kýva ľavou rukou, bude odbočovať doľava, podídem ho sprava...

Okrem toho, keď idem do roboty autom, jazdím cez Kramáre a poznám to tam - vykladám (nakladám) tam pani spolubývajúcu, ktorá na Kramároch pracuje. Takže najprv treba napísať objektívnu pravdu, ako to naozaj bolo. Pretože ešte som nezažil, aby sa cez Kramáre autá vliekli a pritom bola medzi nimi medzera 50 m. Vlečú sa tam pravidelne, rýchlosť 20-30 km/hod. je často aj vysoká a autá sú nalepené na seba, maximálne rozostupy 10 metrov. Trochu viac to býva vtedy, keď sa postojí na červenú alebo dáva prednosť chodcom a auto (autá) vpredu trochu viac zrýchli (zrýchlia) ako auto za nimi. - ale v takom prípade sa tí prví nevlečú...

Mladí naozaj nevedia ako jazdiť na bicykli. Včera som išiel z roboty na bicykli, a na križovatke Prievozská - Košická skoro bavorák zložil dvoch junáčikov.na bicykloch. Človek by si povedal, blbec v plecháči sa predvádzal. Avšak:
1. Junáčkovia išli po prechode pre chodcov na bicykloch!!!
2. Išli na červenú!!!
3. A ani sa nepozreli, či niečo nejde (!!!) - taký veľký bavorák ma slušné zrýchlenie a našťastie jeho vodič mal aj dobré reflexy a ubrzdil to.
.
Keďže som to videl ako v kine, celkom určite by som svedčil v prospech vodiča.
24.08.2013 - 11:21:17
02
joko praveze ja som stihol prejst na predoslom semafore ako posledny..preto som mal za sebou tu medzeru... a ano osla zhruba 30km/h :)lebo kym som isiel tak sa priblizovala len pomaly...

este raz OPAKUJEM!!!! do LAVA sa tam odbocit NEDA! a za druhe ja ked ukazujem autu predomnou aby slo tak lavu ruku nemam v lavo ale zarovno tela smerom len dopredu a mavnem smerom doprava...a to ze ma spomalit som jej ukazoval o par metrov predtym pritom ako som sa obzeral cez plece kde su auta PRAVOU rukou :)

datrmoor ake pravidlo cestnej premavky som porusil tym ze som ho pustil?? kde je napisane ze ja na hlavnej nemozem spomalit??
24.08.2013 - 12:09:50
01
https://maps.google.sk/maps?daddr=Limbov%C3%A1&hl=sk&ie=UTF8&ll=48.167975,17.092152&spn=0.007141,0.021136&sll=48.167331,17.092152&sspn=0.007141,0.021136&geocode=FXj53gId9M0EAQ&mra=ls&t=m&z=16&iwloc=ddw1 toto je ta krizovatka!!!!kde tam vidite odbocku do lava v smere zo stromovej????tam ta ani nemoze napadnut ze niekto bude odbocovat dolava!!!nieje tam kam odbocit
24.08.2013 - 12:12:05
02
tu ide o to že pokiaľ to nebolo nutné tak ty nemáš čo robiť "dobrý skutok" tým že dáš prednosť druhémuť


Na križovatkách mimo mesto toto bežne robím. Ak som na hlavnej , vchádzam do križovatky kde mám prednosť a z diaľky vidím približovať sa po vedľajšej ceste auto idúce 120km/hod, tak pribrzdím a ak to situácia dovoľuje, dám znamenie tomu vodičovi aby išiel ďalej, že ho registrujem a on mňa tiež.

V mestách a dedinách toto nerobím, lebo tam autá z predpísanej 50-tky majú čas spomaliť, ale mimo miest mám skúsenosti že šoféri nie sú ochotní vo vysokej rýchlosti spomaliť a dať cyklistovi prednosť a už veľakrát v minulosti mi zubatá dýchala na krk práve v týchto situáciách.

Ako píšem, robím to bežne, ale tých situácií zasa nie je až toľko veľa. Nikdy som nespozoroval že by som spôsobil paniku alebo neprehľadnú situáciu. Práve naopak, prispel som k plynulosti premávky a šoféri za to kývnutím aj poďakujú.
24.08.2013 - 14:26:08
02
konecne niekto kto pochopil ako som to myslel a preco som to urobil... :)
24.08.2013 - 14:28:33
01
je rozdiel byť v premávke na bicykli a na aute, ja som to písal z pohľadu policajta že si urobil chybu, je jasné že to bola fakt krava, keby som bol v tvojej situácii tak na bicykli by som šiel ďalej a na aute by som ich pustil aj ja, prečo by som ich na aute pustil a na biku nie? pretože na aute sa nemôže stať ti že auto za mnou nevidí alebo nechce vidieť že dávam prednosť ale musí počkať kým sa nepohnem
a viac je to asi zbytočné riešiť, ale ešte jedna otázka zo zvedavosti, ty si šiel z pezinka ku doktorovy na kramáre na biku? :^)
24.08.2013 - 15:45:32
00
Na blbu otazku odpovedam ano isiel...isiel som na posledne laserove liecenie kolena....doktor my uz v utorok povedal ze sice nech este dojdem vo stvrtok ale ze uz mozem zacat jazdit....a je rychlwjsie ist rano bajkom ako busom :D
24.08.2013 - 15:54:15
00
pýtal som sa preto lebo si spomínal problémy s kolenom a videl som inzerát na tvoje biky, takže rohatka už nebude?
24.08.2013 - 15:57:41
00
Tento rok nie :(
24.08.2013 - 16:40:17
00
Minule som išiel z Brna cez jablonicu autom , v ostrých zakrutach som chytil partu cestných zavodnych cyklistov , jako ty zmrdi čo si o sebe myslia že im patria cesty či čo .. nenechali sa predbehnut . v neprehladnej zakrute dvaja traja vedla seba , spomalim idem za nimi cca 40kmh ,,, trubím nič ... trubííím nič... Potom som im zatrubil s druhou trubou :D škoda že nemam v aute kameru jak sa vyhli stranou skoro do jarku :D :D :D tak 130 db klakson z vlaku pri 8mych baroch zobudi aj mrtveho :D Ale neviem čo to je za zmrdou ani neuhnuuuu
24.08.2013 - 22:05:30
02
Ak chceš silou mocou všetkých presvedčiť, že si totálny kkt, tak sa ti to darí. Presne kvôli takýmto kriplom je tu táto téma.
25.08.2013 - 12:19:55
02
To je nabetón nejaký 15ročný retard... :fubar:
25.08.2013 - 12:25:36
00
nemám s cyklistami ziadny problem , aj mna uz zobralo z boku zo spetakom auto a ani nezastavil ... ale koho by nenasrali roztiahnutí sebaistí závodníci uprostred nepriehladnej zatáčkovej cesty čo sa ani nechcu nechat predbehnut ?? No ja by som chcel videt vas jak by ste reagovali určite by ste sa za nimi ******i 40kmh celych 7km cez serpentiny HOWGH
25.08.2013 - 12:45:12
00
som zvedavy ci by si sem pisal aj keby pred tebou isiel kombajn 15km/h a nenechal ta chudacika obehnut ho.. Fakt je mi ta luto lebo ty potrebujes obiehat do zakruty. Ty mozes byt rad ze si po tom zatrubeni nedostal do celneho skla, pripadne rovno po papuli.
25.08.2013 - 12:52:27
02
skus porovnavat nabuduce myš zo slonom ... Kombajn kvoli rozmerom sa nevie vyhnut ... skus sa nad tym zamysliet , možno ti to dojde
25.08.2013 - 12:54:30
03

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Príslušenstvo / Svetlá)
keyboard_arrow_up