to Dijck a mliecko: ja vam dam postavicku. vsak pockajte ked vas chytim... :)
este k maratonu: ano ta frflajuca teta na plavarni bola nechutna. Sam seba som prekvapil ked som jej kludne vysvetoval ze ja proste do tej sprchy idem ci sa jej to paci alebo nie. Ale nakoniec to dobre dopadlo secko.
17.06.2007 - 17:15:48
00
Ahojte priaznivci cyklomaratónov,
chcem vyjadriť poďakovanie organizátorom maratónu, z maratónov, čo som išiel tohto roku bolo Brezno jednoznačne najlepšie zabezpečené, čo sa týka označenia trate, občerstvovačiek a usmerňovačov na trati. Vraj bol nejaký problém, že zle nasmerovali prvých jazdcov zo 40-ky ale na 80-ke som nepostrehol žiaden problém a aj keby nikto nebol na trati, z označenia trate bolo všetko jasné. Na občerstvovačkách vrelá vďaka za chleby s masťou, boli super...
Na záver, celkom milo ma potešilo, že kdesi zmizlo 220m prevýšenia a 8,5km trate :-)
Myslím si, že to bol veľmi dobre pripravený maratón, teším sa na ďalší ročník...
17.06.2007 - 21:57:56
00
tiez mi chybalo par km do 80 a tiez ma to potesilo :)
17.06.2007 - 23:14:15
00
My na 40 tke sme to mali o 1,5 km viacej, "najprijemnejsi" bol ten maly stupacik tesne pred cielovou rovinkou :shock: uz ho asi nikto necakal...ale tiez vdaka za dobre pripravenu akciu... a vsimli ste si?... a konstatovali to viaceri...aj zenska cast preteku sa rozrasta.
18.06.2007 - 07:18:12
00
no, skoro vsetko tu uz odznelo, takze ja len k organizacii tolko, ze velmi pekne dakujem dvojici na stvorkolke, ktora mi robila vacsinu trate doprovod a mali so mnou trpezlivost az do ciela, hoci som sa v niektorych vyslapoch dost vliekol(Hajsky Grun)... :P
trochu ma zmiatol chlapik na Bernardine, ktory mi tvrdil, ze po zjazdiku bude uz len jeden kratky vyslap a potom zjazd az do Brezna...oficialnemu profilu by to aj zodpovedalo, akurat ten vyslap nebol az taky kratky a jediny...
najviac ma potesil dojazd, kde aj napriek tomu, ze som bol posledny, dostalo sa mi vreleho privitania :)
18.06.2007 - 07:29:30
00
este pre zvedavcov pridavam realny profil trate

Prílohy:

160607.jpg
160607.jpg 91.03 KiB thumb_up0thumb_down

18.06.2007 - 07:32:00
00
zdravim,
tiez pripajam pochvalny prispevok, nakolko som bol spokojny so vsetkym. znacenie super, aj ked niekedy by som privital znacku, aj ked nebola ziadna odbocka, len aby som sa uistil ze idem dobre, predsalen na dlhej trase som siel velku cast sam. inak chvalim velky pocet ludi na trati a samozrejme trat. som rad ze som si zvolil napokon dlhu, ked citam ze na kratkej bolo velke percento trate po asfalte. na dlhej som nemal ten pocit. ten vyjazd po luke sa mi velmi pacil, ale to najma preto ze bolo este pod mrakom, keby svietilo slniecko tak ako ked som isiel do ciela, tak by mi sily odisli ovela skor. mrzi ma akurat zahadny defekt v kopci.
ostatne vsetko super, organizacia v cieli, parkovanie, jedlo, obcerstvovacky, umyvanie bikov, sprcha aj s frflajucou tetou, vyhlasenie vitazov, vela cien v tombole, aj ked mne sa opat neuslo, ale to asi preto ze niesom z Kosic :)
18.06.2007 - 09:31:33
00
zdravim,
tiez pripajam pochvalny prispevok, nakolko som bol spokojny so vsetkym. znacenie super, aj ked niekedy by som privital znacku, aj ked nebola ziadna odbocka, len aby som sa uistil ze idem dobre, predsalen na dlhej trase som siel velku cast sam. inak chvalim velky pocet ludi na trati a samozrejme trat. som rad ze som si zvolil napokon dlhu, ked citam ze na kratkej bolo velke percento trate po asfalte. na dlhej som nemal ten pocit. ten vyjazd po luke sa mi velmi pacil, ale to najma preto ze bolo este pod mrakom, keby svietilo slniecko tak ako ked som isiel do ciela, tak by mi sily odisli ovela skor. mrzi ma akurat zahadny defekt v kopci.
ostatne vsetko super, organizacia v cieli, parkovanie, jedlo, obcerstvovacky, umyvanie bikov, sprcha aj s frflajucou tetou, vyhlasenie vitazov, vela cien v tombole, aj ked mne sa opat neuslo, ale to asi preto ze niesom z Kosic :)

V notebooku bolo asi nastavene "hladat so zaciatocnym pismenom na K"
18.06.2007 - 09:47:52
00
inak ti "kameramani" po trati patrili k organizatorom, alebo to boli "len" okolostojaci fanusikovia? bude z toho nieco ?

velmi zaujimavym miestom bol ten "brod" popod tunel... skoro som nadobudol pocit, ze viem chodit po vode :)
18.06.2007 - 10:26:57
00
zdravim,
...mrzi ma akurat zahadny defekt v kopci...


ja som dobehol jedneho opravujuceho defekt na najmenej pravdepodobnom mieste na zaciatku najdlhsieho asfaltoveho stupania...nebol si to ty?

potom sme doplnali vodu v studnicke trochu vyssie...
18.06.2007 - 11:36:52
00
Tak ja som skoncil svoju pretekarsku sezonu na 20 km asi v Medvedove kde som v vacsej rychlosti nedobrzdil a vyletel medzi muri miestneho preteku.....ludia ma vytahovali s o zlomeninou ihlice na nohe a sanita ma previezla do Breznianskej nemocnice.Ked mi miestny opisoval pad tak ma este potesilo ze to je dobre.Bol tan este jeden borec so Serede a ten vyzeral ovela ovela horsie.Sezonu som mal celkom dobre rozjazdenu ked som bol na 9 mieste.Co uz to je sporttreba s tym pocitat.Ostatnym prajem vela stastia v najblizsich pretekoch.
18.06.2007 - 11:54:47
00
ja som dobehol jedneho opravujuceho defekt na najmenej pravdepodobnom mieste na zaciatku najdlhsieho asfaltoveho stupania...nebol si to ty?

potom sme doplnali vodu v studnicke trochu vyssie...[/quote]

nie, ja som opravoval este kusok skor, v tom kopci predtym, akurat jak som sa rozlozil, tak ma zacala obiehat spica z kratkej trate.
a predbehlo ma aj zopar ludi z dlhej. no na moje velke prekvapenie ja som potom tiez predbiehal asi 4, alebo 5 co mali defekt na zaciatku toho asfaltoveho stupania.

Jakubiker - tak sa rychlo zotav, aby si sa mohol coskoro pripojit ... verim ze este kusok zo sezony chytis :)
18.06.2007 - 12:15:32
00
no okolo toho mladenčeka v tom zjazde som šiel...práve tam prišla 4kolka a stal tam už Ivan Zemko, ak som si dobre všimol a priznám sa nebol to dobrý pohlad a chlapec nevyzaral vôôôbec dobre ...
dúfam, že je v poriadku (relatívnom)
inak v zjazdikoch som obdivoval dva fenomény...
v prvom rozbitom URPUTNE tlačil stredom človek dole kopcom a za ten svet sa nechcel uhnut :-) až ked niekto začal zozadu hulákať :-)
a na luke pred tým urazom som zasa videl jedneho čo mal pravdepodobne hlavu na "vypínač" hned ked ma osolil ... a videl som ako mu to "ide" som brzdil, lebo keby bol predo mnou spadol tak ho asi dorazím a to som nechcel...
18.06.2007 - 12:16:19
00
cafte, fajn maratonik, prekvapive kopceky. islo sa mi fajn, az na ten dlhy asfalt, ale ked si predstavim, ze by sme mali ist cez kopec na druhu stranu, bolo by to huste. teda zlaty asfalt :)
inak nejakych par fotociek je na v linku http://kphc.sk/fotoz/brezno07/index.htm

myslim ze panovala vseobecna spokojnost a este vdaka za tombolu...
18.06.2007 - 14:50:45
00
Ahoj bajkeri,
so záujmom si čítam Vaše postrehy z GIANT biketour Brezno 2007, kde pôsobím (síce už skromnejšie) ako jeden z organizátorov tohto preteku. Chcem sa vyjadriť k asfaltu na krátkej trati - dĺžka je cca taká istá ako vlani, chceli sme však vyhovieť väčšine, ktorá vlani na krátkej trati kritizovala najťažší úsek od tunela hore po lúke a vynechali ho. Avšak inú alternatívu pripojenia sa na trať ako zjazd po štátnej ceste nemáme. Môžeme si dovoliť jazdiť len tade kde nám to povolia príslušné inštitúcie (predsa len u nás sa na rozdiel od Partizánskeho jazdí v 3-5 stupni ochrany prírody). Nakoniec si myslím, že dlhý okruh v BR je v silách každého priemerného jazdca a tam je toho asfaltu menej. Podľa počtov pretekárov na jednotlivých tratiach si aj tak myslím, že zmena tratí bol ten správny krok vpred. Veď vždy sa nájde niekto, kto bude kritizovať prácu iných (hlavne ten čo nič neurobí pre druhých). Ale teší ma, že tých kladných postrehov je oveľa viac. Budeme sa aj naďalej snažiť pracovať tak, aby ste boli čo najspokojnejší.
Teraz k tým úrazom:
- Jakubiker, mrzí ma Tvoj pád a tá zlomenina, želám Ti veľmi skoré uzdravenie. Podľa toho čo mi pri ošetrovaní pretekára, čo sa zranil kúsok povyše Teba, domáci hovorili, tak si mal obrovské šťastie, že to skončilo len tou zlomeninou.
- K tomu druhému úrazu - bolo to tam dosť vážne, chlapec nám upadal do bezvedomia, mal niekoľko väčších tržných rán a aj iných zranení. Včera som telefonoval s jeho doprovodom aby som zistil ako na tom je. Našťastie to tiež celkom relatívne dobre dopadlo (zlomený prst, narazený hrudný kôš, rozseknutá brada) a dnes ho mali z Breznianskej nemocnice prepustiť. Aj jemu želáme skoré uzdravenie a dúfam, že ho to od bicykla neodradí.
Majte sa všetci fajn.
Ivan Zemko - predseda OZ CM
18.06.2007 - 19:38:18
00
keyboard_arrow_up