@AdidasMan, na začiatku tej vety je slovíčko „Ak“. Takže je to podmienené tým ako si schopný pochopiť čo čítaš. To je tvoja vec. Neskúmam to, a nebolo to určené výhradne tebe, mnohí ľudia majú sklon takto myslieť.

S tým čo si písal ďalej sa dá súhlasiť. Akurát by som mal výhrady voči tomu čo píšeš v strede, že: „...vždy tu bol niekto na koho sa to dá hodiť...“. Slováci mali v novodobých dejinách šťastie, a nemajú dôvod sa cítiť ukrivdení. Podobne sa tu pár strán dozadu objavil nezmysel že „obdobie Uhorska nepovažujeme za svoju históriu“. Väčšina ľudí s tým nemá žiadny problém. Tieto stereotypy šíria skôr ľudia ktorí potrebujú na všetko nadávať.
26.09.2013 - 16:47:41
00
Root, drísty?

Čo bolo potrebné, to som povedal. Ak máš problém s chápaním písaného textu, tak je to síce smutné, ale nevzniká mi tým akákoľvek povinnosť odpovedať na absurdné otázky.
26.09.2013 - 17:03:51
00
Absurdna otazka? Absurdna je tvoja nenapadna propaganda. Chodim sem 10 rokov a nikto nemal taku drzost ako ty.

Preco nedokazes otvorene priznat, ze ti je cyklistika ukradnuta, zaujima ta len propaganda a mas to premyslene dokonale. A to vsetko co sa tu deje ti len nahrava do kariet a ty sa nahlas usmievas.
26.09.2013 - 17:27:33
02
Absurdna otazka? Absurdna je tvoja nenapadna propaganda. Chodim sem 10 rokov a nikto nemal taku drzost ako ty.

Preco nedokazes otvorene priznat, ze ti je cyklistika ukradnuta, zaujima ta len propaganda a mas to premyslene dokonale. A to vsetko co sa tu deje ti len nahrava do kariet a ty sa nahlas usmievas.

Nezakazujme,nemažme,ak s diskutujucim nesuhlasime,nereagujme a ked už,tak iba s mierou,pretože v opačnom pripade mu robime bezplatnu reklamu,ked je v bajkarskom fore aj politika,tak čo už s tým narobime
26.09.2013 - 17:55:43
00
Ticho som bol dost dlho. Nevadi mi, ked sa tu diskutuje o politike, ale to co tu stvara pan veduci propagandista mi vadi moc.
26.09.2013 - 18:09:15
01
baroncek čiastočne s tebou súhlasím, ale myslím si, že občas nezaškodí aj zmazať, alebo obmedziť, pretože niektoré skupiny slepo a bezohľadne sledujú svoje záujmy a zneužívajú na to akékoľvek dostupné prostriedky, vrátane tohto fóra.
mám problém s propagovaním niektorých radikálnych myšlienok alebo sektárskych zoskupení, ktoré sa schovávajú za vznešené vety, pretože chcem pred nimi uchrániť budúcnosť svojich detí a som na to pyšná. vôbec však nemám problém s nahotou a napriek tomu sú tu na fóre starostlivo zmazávané príspevky, ktoré odhalia viac ako je "dohodnuté". úprimne, čo ublíži viac: holá "veverica" alebo holá prázdna hlava?
26.09.2013 - 18:17:02
01
meduska... ja chcem tiež chrániť budúcnosť svojích deti, to však neznamená že budem pomenovávať veci inak (tak aby sa to páčilo) len aby som si nenarobil nepriateľov. Asi nikto z nás nemôže byť spokojný s tým čo sa deje navôkol tobôž vo svete. A či chceme alebo nie, radikálne riešenia sa budú musieť robiť, či sa nám to páči alebo nie. Nechcem tu teraz vystupovať ako obhájca člena TomasTom lebo by to bolo neobjektívne kedže sám som sympatizantom podobných hnutí.
26.09.2013 - 18:27:41
01
citujem z pravidiel:
2. Príspevok obsahuje nadávky, vulgarizmy alebo rasove narážky.
3. Príspevok ma reklamný charakter *.

už predmetný "cyklo článok" bol vlastne len reklamou na "skoro politickú stranu" ...
detto niektor= príspevky dotyčného
26.09.2013 - 19:27:30
01
breza_biela ironia, metafora - to je to co bolo myslene v mojom prispevku na temu skatulkovanie... len na margo toho kto a ako vie pochopit napisane, nakreslene, povedane.

podla mna stale slovaci hladaju vinu na niekom inom, pozeraju co ten druhy spravil - a to nie je len historia, detto je to aj teraz. na konci 90-tych rokov prva vec co spravili po porazke meciara, tak napisali biele knihy... v poslednej dobe to bola napred vyhovorka na dzurindovu vladu, potom to bola radicova. len v poslednej dobe tieto vyhovorky prestavaju platit - tak to zacinaju hadzat na EU a europu.. ale aj tak som zvedavy, kto bude za chyby zodpovedny po 2014 a prezidentskych volbach...

neustale pozeranie sa do minulosti a hladanie toho zleho na druhych. smutny obraz toho, kam sa pomaly ale isto dostavame. do hlboko zavozu. vazne sa zamyslam nad tym, kde budu vyrastat moje deti a kedy ich poslem niekam do normalneho sveta studovat, vzdelavat, zit, pracovat v buducnosti.

ale pokial sa nezacnu vracat mladi ludia, ktori ziju vonku a nebudu chciet zavadzat principy na ktorych ziju ludia tam, tak dovtedy to nepojde zelanym smerom... osobna zodpovednost za svoje ciny je tazka vec a my sa jej este naozaj mame co ucit...
27.09.2013 - 08:14:18
02
Nezakazujme,nemažme,ak s diskutujucim nesuhlasime,nereagujme a ked už,tak iba s mierou,pretože v opačnom pripade mu robime bezplatnu reklamu,ked je v bajkarskom fore aj politika,tak čo už s tým narobime


preco neragovat ? ked sa mi nieco nepaci mam drzat hubu a krok ? pokial sa to mna priamo netyka, tak mam byt ticho ? jednoducho byt v dave a nejako to dopadne ? diskutujuci by mal odpovedat na otazky, toto je len prispievatel - nie diskutujuci.
27.09.2013 - 08:18:43
01

neustale pozeranie sa do minulosti a hladanie toho zleho na druhych. smutny obraz toho, kam sa pomaly ale isto dostavame. do hlboko zavozu. vazne sa zamyslam nad tym, kde budu vyrastat moje deti a kedy ich poslem niekam do normalneho sveta studovat, vzdelavat, zit, pracovat v buducnosti.

ale pokial sa nezacnu vracat mladi ludia, ktori ziju vonku a nebudu chciet zavadzat principy na ktorych ziju ludia tam, tak dovtedy to nepojde zelanym smerom... osobna zodpovednost za svoje ciny je tazka vec a my sa jej este naozaj mame co ucit...


Nemam uz velku chut do tejto jalovej debaty ale tieto dva odstavce podpisujem. Stoja za opakovane precitanie a hlavne zamyslenie - to je cinnost ktoru treba prevadzat s tou bublinou na krku namiesto toho aby sa len cesala. :-)
27.09.2013 - 08:23:12
00
nedá mi ... ale problém nie je ani v spiatočníctve ani v hladaní nepriateľa a už duplom nie v multikulty alebo cigáňoch ... problém je len a len v obyčajnej slušnosti, v snahe priniesť nie len sebe ale aj spoločnosti niečo kladné... a až v rámci týchto kvalít by sme mali riešiť prispôsobenie či neprispôsobenie sa väčšinovému štýlu života alebo tolerancia k inakosti
27.09.2013 - 08:41:27
02
@AdidasMan, súhlasím. Niektorí obviňujú západ, iní Radičovú, množstvo ľudí zvaľuje všetko na Rusov pod ktorých vplyvom sme desaťročia boli. Takéto obviňovanie iných je iracionálne. Toto správanie sa je vecou konkrétnych jedincov, odhaľujúce ich neobjektívnosť a malosť charakterov. Utešiť môže to že takéto správanie sa je ľudské, a vyskytuje sa všade na svete. Tvrdiť že hľadanie viny v druhých je nejakou špecialitou Slovákov je preto klamstvo. Ublíženosť, vracanie sa ku krivdám minulosti, a pocit že „celý svet sa proti nám spikol“ sú typické skôr pre niektoré iné národy.
27.09.2013 - 10:32:04
00
nie je to specialita - je to vlastnost. to je moj nazor, takze ak mi chces tvrdit ze je to klamstvo, pripadne ze klamem ja, som zvedavy cim chces toto tvrdenie podlozit. ale na otazky odpovede nedostavam, tak nic neocakavam.

nehovorim o "spiknuti celeho sveta proti nam" - vo vacsine pripadov hladame nejakeho vodcu stada... od nepamati nad nami niekto bol. ked sme sa mohli na chvilu nadychnut, tak sme opatovne sklzli do starych kolaji. ovela lahsie je zastitit sa niekym, niecim ako byt zodpovedny za svoje ciny... ako priklad : ked nemam pracu a sedim v krcme ocakavajuc ze mi pomozu ti druhi - stat, obec, ministerstvo, mama, otec, sestra, brat (posledne je take lahke prehananie) - takychto otazok by bolo...
27.09.2013 - 11:04:18
00
@AdidasMan, nehrajme sa so slovíčkami. Ak niekto tvrdí že vlastnosť zvaľovať všetko na iných je nejakou špecialitou Slovákov, že je u nich nadpriemerne vyvinutá ako u iných národov, tak nehovorí pravdu, a ja to nemusím nijako dokazovať. Dôkazom sú jeho príspevky. Mne je jedno čo si kto myslí, ale ak niekto rozširuje takéto mýty a snaží sa ich druhým vsugerovať a donútiť ich aby ich akceptovali ako dogmy, musí si byť vedomý že robí demagogickú propagandu.

To s tým spiknutím som nemyslel konkrétne teba, ale tých ktorí tento stereotyp že: „Slováci si myslia že všetci sa proti nim spikli“ rozširujú. Inak nerozumiem celkom čo si chcel povedať tým druhým odstavcom. To čo píšeš je pravda, ale platí to pre prevažnú časť populácie kdekoľvek na Zemi. A vôbec načo je dobrý tento pasívny negativistický postoj? To takto si máme vybudovať zdravé sebavedomie?
27.09.2013 - 12:12:14
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu
keyboard_arrow_up