Na Teba nema v argumentacii ani Chuck Norris... Takze uz len jedna vec - ked je chodec idiot a skoci pod kolesa priblizujuceho sa auta ktore vidi, tak Ti nepomozu ani tie ultra mega super neoriginalne vymenene perfektne svietiace svetla, ktore zarucene zabranuju vsetkym nehodam. Drzim Ti palce, aby si nikoho nesundal. Ak sundas, tak budem prvy co bude tvrdit, ze si mal nanic svetla a nevies soferovat.
17.10.2013 - 11:05:08
00
x-krat som ako chalan isiel ozraly medzi dedinami a vzdy som isiel meter od cesty ked som vidiel ze oproti nieco ide (po lavej)
ked niekoho trafite spatnym, to musi byt nie len slepy, ozraly, ale aj hluchy a nesvojpravny
17.10.2013 - 11:08:31
00
keď je idiot a skočí ti tam tak ho zrazíš, ak ide normálne po krajnici a trafíš ho chyba je inde.. výnimka je snáď len úzka okreska kde sa stretnú 2 autá v protismere + chodec..
17.10.2013 - 11:09:53
00
tomasmen- to bolo trosku krute nemyslis? nevrav mi ze sa kazdu sekundu pozeras pred seba pri jazde. ak hej tak si jeden z mala.


Takze ked sofer nezbada neosvetlenu prekazku (mentalne zaostalejsieho cyklistu), tak je to pako, co jazdi ako chumaj a neprisposobuje jazdu okolnostiam a aktualnemu rozhladu...
A na druhej strane tu mame skupinu cyklistov, kde sa skoro nikto nepozera pred seba a nevenuje sa premavke ani za bieleho dna...
Hmmm, asi uz viem, preco sa to potom tak polarizuje.
17.10.2013 - 11:26:19
00
Cyklista spravil pred policajtmi myšičku, zastavili ho sirénou

Čítajte viac: http://auto.sme.sk/c/6947554/cyklista-spravil-pred-policajtmi-mysicku-zastavili-ho-sirenou.html#ixzz2hyKrbFIH

No mal smolu, že tú myšičku neurobil na G-čkovom medveďovi. Také autá sa predsa prehliadajú, bratislavskej mafii treba dať pokoj a nie ich zastavovať s majákmi a hukotom.
17.10.2013 - 12:03:54
00
Som na strane policajtov
17.10.2013 - 12:30:31
02
JOLI Tu budem tiež na strane policajtov. Počas mojich cestných výjazdov zvyknem oddychovať v Smokovci, kopec turistov a počas sezóny plné prechody pre chodcov. Vieš koľko krát som bol svedkom keď jazdec na cesťáku drzo vpálil medzi ľudí ktorí práve prechádzali po prechode, zatiaľ čo autá stáli ?? A to nehovorím o trénujúcich tímoch , za jeden som sa raz zavesil....a toľko predpisov, koľko tá skupinka porušila počas jazdy, tak :x - prejazdy na červenú cez križovatky (Poprad), prejazdy pomedzi ľudí na prechodoch samozrejmosť.
17.10.2013 - 12:48:05
00
zas idem rýpať :D:D:D
predpokladám že vyrazil po prechode chodcov cez medzeru ktorá vznikla medzi chodcami a obrubníkom z ktorého vychádzali, takže vliezol do priestoru kde nikoho neohrozil (okrem seba keďže vbehol do dráhy autu).. niečo na sposob keď prechádzajú chodci cez celú cestu a jeden pruh sa už pohne lebo chodci cez neho prešli ale druhý ešte stojí lebo cez neho práve prechádzajú..
ale vo finále som tiež na strane policajtov, aj keby to bolo takto :angel: jednak tie 2s ho nezabijú a načo provokovať..
17.10.2013 - 13:05:56
01
Neobhajujem štýl jazdy cyklistu, ale skôr ma pobavila reakcia policajtov a musíte si priznať, že veľakrát prehliadajú väčšie priestupky voči ostatným účastníkom premávky.

K samotným chodcom a vodičom len toľko. Sám pravidelne púšťam chodcov na neriadených prechodoch svetelnou signalizáciou, ale vždy keď zastavím pred prechodom tak ma ignorantsky minie niekoľko áut, pritom chodci už sú na vozovke.
Chodci sú tiež hovädá, hlavne na riadených prechodoch, kde mi pravidelne skočia do dráhy, pritom rozoznať dve farby na jeho semafóre by snáď nemal byť problém už pre 3 ročné dieťa.
17.10.2013 - 13:45:15
03
ale skôr ma pobavila reakcia policajtov

Aká mala byť "správna" reakcia policajtov?
17.10.2013 - 13:57:23
00
Kola mi vypustili, ventilky zahodili a košíček rozšlapali...

Ale vážne, konečne si nejaký policajt robil poriadne robotu. Dnes to spravím na bicykli, zajtra v aute. Tak to vidím ja.
Hovorievam, že to začína smerovkou doprava. Tiež sa väčšinou nič nestane ak ju nedáš, potom ani tú doľava a tak ďalej.
17.10.2013 - 14:08:32
02
...až skončíš na heroíne
17.10.2013 - 14:15:50
00
Aká mala byť "správna" reakcia policajtov?


Asi by stačilo aj predbehnúť ho a vystrčiť cez okienko plácačku STOP.
17.10.2013 - 14:25:49
00
Hovorievam, že to začína smerovkou doprava. Tiež sa väčšinou nič nestane ak ju nedáš, potom ani tú doľava a tak ďalej.


Všetko to začína práve v autoškole a v návykoch ako správne ignorovať cyklistov na cestách.
17.10.2013 - 14:27:07
01
Nechce sa mi citovať celé paragrafové znenie Vyhlášky č.9/2009 Z.z., tak len útržkovite z par. 13, ods. 2:
"Z idúceho vozidla môže dávať policajt v rovnošate toto znamenie (na zastavenie vozidla, pozn.) kývaním ruky zvisle hore a dolu, vysunutým zastavovacím terčom alebo rozsvietením nápisu STOP umiestneným na vozidle. Z idúceho vozidla možno pokyn na zastavenie vozidla zdôrazniť zvláštnym výstražným svetlom, prípadne aj zvláštnym zvukovým znamením... Pri zastavovaní vozidla idúceho pred vozidlom, z ktorého policajt v rovnošate dáva pokyn na zastavenie vozidla, sa zvláštne výstražné svetlo a zvláštne výstražné zvukové znamenie použije vždy."
17.10.2013 - 14:39:19
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Príslušenstvo / Svetlá)
keyboard_arrow_up