omg....ano mas pravdu, je to uplne jednoduche :roll: ...sa skus zamysliet...takisto kazdy vie jazdit na biku, ale len niekto je v tom naozaj dobry a jazdi svetovy pohar....ty si dychaj ako chces, ale ak chces svoje vykony niekam posuvat, tak by si sa mal zamysliet aj nad takou "samozrejmostou" ako je dychanie....by si sa divil kolkymi sposobnmi sa da dychat....nespravnym dychanim si mozes dokonca ublizit ale to uz je na inu debatu....nie som ziadny odbornik, ale rozhodne by som si z toho prcu nerobil...
22.06.2007 - 18:52:52
00
este rozsirim otazku: ako dychate: bruchom alebo hrudou :wink: :?:
22.06.2007 - 18:58:06
00
Ako som napísal. Nos-ústa, ústa-ústa len pri pravidelnom a viacmenej monotónnom tempe. Ako náhle príde veľký stupák, vybehne tep, tak prevažne ústami. Samozrejme kvôli priepustnosti, ako tu bolo spomenuté. Nie vždy je však aj toto správne.
Dýchať nosom je veľmi dôležité. Prietokom vzduchu cez nos sa teplota upraví na teplotu pľúc. To je dobre. Ale nestačí to ny výkon.
Ústami nás vysušuje :)
Je to oveľa zložitejšie, ako si mnohí myslíme:/

Martinux...určite hruďou. Bruchom dýchať je oveľa náročnejšie.
22.06.2007 - 19:01:52
00
nadych-nos, vydych-usta a snazim sa udrzovat pravidelne tempo...ked nos nestiha, tak samozrejme aj nadychujem cez usta.
22.06.2007 - 19:50:43
00
pokial staci, tak nosom, ale lepsie sa mi dycha ustami, ked nestiham, tak samozrejme ustami nadych aj vydych, ale snazim sa nerobit nejake chaoticke dychanie, ale pekne rovnake tempo a hlbsie nadychy a vydychy pri nejakych brutalnych stupaniach, aby boli svaly co najviac okyslicene, ako sa len da, aby vznikalo co najmenej kyseliny mliecnej
pri totalnych stojkach ked slapem v sede na lahkej, tak dycham s vyssou frekvenciou a ked raham silovo na hrubsich a v stoji, tak dycham s nizsou frekvenciou na dlhsiu dobu.....

nehovorte ze to je nepodstatne, ked to nevies, padnes po 5 metroch :roll:
22.06.2007 - 20:59:31
00
bezpredmetne?! ....vase prispevky su bezpredmetne.... skus v zime dychat ustami (bez kukly mas zapal pridusiek len taky hukot).... skus pri enormnom zatazeni dychat nosom.... dychanie je jedna cela velka veda, ci uz pre sportovcov alebo pre nejakych budhistickych mnichov, je to kluc k sportovym vykonom a k ovladaniu tela....ako bezpredmetne by som ho naozaj neoznacil ;) :roll:


velka pravda... idealne cvicenie je TAI-CHI... vyskusajte...
22.06.2007 - 21:16:08
00
keyboard_arrow_up