MSR XC 2012 – Valča

21.07.2012 - 22.07.2012
XC preteky
Valča (Slovensko)

Propozície, Výsledky
No ved prave po tych, ktore spominas. Nie kazdy je zastanca masoveho mnozstva startujucich. Teda samozrejme okrem organizatorov. Dalej technicka narocnost ktoru spominas a urcite aj plynulost a dynamika jazdy. Ked sa niekto nestihne zaradit na starte (je pravda ze to je jeho problem) a ma "nahanacie" ambicie tak sa musi predierat cez jazdcov ktory maju ine ambicie niekedy aj niekolko minut. V xco take nieco nehrozi. Takze z mojho pohladu su to minimalne tri dost podstatne rozdiely. Ale kazdy ma svoj nazor a ja ho respektujejm!
13.02.2014 - 09:23:29
00
ja k tomu len toľko, že v drvivej väčšine sú na XCO aj maratónoch tí istí ľudia, takže s tou vyššou konkurenciou to asi nebude také horúce...neviem či plánuješ štartovať v elite, ale ak áno, tak budeš maximálne tak bojovať sám so sebou...na tom maratóne sa máš aspoň s kým ponaháňať a čo to pokukať od iných...
13.02.2014 - 09:40:16
00
skor kategoria open. licenciu nemam. je mi jasne ze budem medzi poslednymi aj tam :) ale prave to zenie cloveka dopredu.
13.02.2014 - 09:47:57
00
Open nemá zmysel. Kategória má vypísaný len smiešny počet okruhov (napr. v Slovenských Ďarmotách len 1, slovom JEDEN). Konkurenciu neriešim, tá je slušná tam aj tam. Elite má to čaro, že cieľom je "nedostať kolo". :lol: Mne sa to podarilo len raz, ale zase ani taký Kulhavý mi viac ako 1 nedal. :-D
13.02.2014 - 15:03:02
01
Open nemá zmysel. Kategória má vypísaný len smiešny počet okruhov (napr. v Slovenských Ďarmotách len 1, slovom JEDEN). Konkurenciu neriešim, tá je slušná tam aj tam. Elite má to čaro, že cieľom je "nedostať kolo". :lol: Mne sa to podarilo len raz, ale zase ani taký Kulhavý mi viac ako 1 nedal. :-D

tak asi pouvazujem nad tou licenciou. ciel je teda jasny :D
13.02.2014 - 15:27:54
00
Neviem ,či kategória Open nemá zmysel ,urcite organizátor možno na niektorých pretekoch ju podceňuje ,keď píšeš ,že bolo iba jedno kolo (čo sa aj mne zdá nezmyselné) .Ale podla mňa práve tá kategória Open by mala mať najväčší význam . Ako keby si povedal ,že napríklad cestné kontinentálne preteky nemajú význam ,najdôležitejšia je Tour :) Práve vďaka takýmto "prechodovým" kategóriam sa môže veľa ludí zlepšiť a presadiť.Ja som bol na XC vo Valči 2012 kategórii Open a na moje pomery sa tam jazdilo až moc svižne a to na 50km maratónoch sa dokážem umiestniť v kategorii 19-39 v prvej desiatke a prví traja ,čo vtedy boli vo Valči v Open si myslím,že by dokázali odjazdiť aj Elite ( ja určite nie).Takže my smrtelníci by sme podľa mňa mali začať Open a ak sa tam človek dokáže presadiť potom skusiť Elite,lebo isť rovno Elite nemá význam (mála pravdepodobnosť ,že dojazdíš :)
13.02.2014 - 18:31:20
00
Písal som to z môjho pohľadu a pre osa88. Netvrdím, že open nemá celkovo zmysel. Má! No pre "fajnšmekrov" je vhodnejšia elite. Alebo som vadný, lebo radšej dôjdem ako posledný, než by som sa mal pripraviť o 3-4 okruhy navyše. Taktiež som napísal, že neriešim konkurenciu. Rozdiel v pretekároch je len kus papieru s fotkou vo fólii za pár € (okrem top jazdcov). Čím viac okruhov, tým lepšie. :-) Nehovoriac o tom, že v určitých prípadoch býva open kategória ochudobnená o isté "vychytávky" (napr. Langenlois, inde som sa s tým nestretol zatiaľ).
13.02.2014 - 20:58:48
00
Riešite žabo-myšie vojny,chytáte sa za slovíčka, nechajte to politikom z tohto sa neposunieme ďalej, takže opakujem /alebo sa nenájde kto má prehlad?/ :
XC je jedna s disciplín olympiády a zaujímalo by ma koľko účastníkov sa zúčastňuje napr. v Čechách. Prípadne ako funguje podpora zo strany zväzu cyklistiky u nich. Všetko je hlavne o € , ak sa má niekto prepracovať so elity, neviem si predstaviť bez sponzorov alebo rodiny. U nás sa musí niekto narodiť , aby dosiahol vysledok vo svete ako Sagan, až vtedy možno príde k nejakej podpore. V XC - čku sa zatiaľ zo SVK nikto výrazne nepresadil, tak zostáva to zatiaľ na podpore SZC v oblasti mládeže. Som rád, že vlani fungoval aj Turickap a dúfam, že bude pokračovať. Ideálne by bolo prevziať model z krajín, kde fungujú národné série a držím palce kompetentným. Tento rok sa zúčastním aj s našou mládežou na sérii . Ak máte niekto info o zahraničných národných sériách dajte sem.
13.02.2014 - 23:00:01
00
A ty nemáš internet ,keď sa pýtaš na to koľko sa tam zúčastnuje ludi?? Však si to vyhľadaj / trebárs : http://sportsoft.cz/OfficialResults/2013/20130721_mcr_xco_bedrichov_muzi_elite.pdf?201307.21.05.16 / .Kedže ich je raz toľko ,tak samozrejme sa tam zúčastňuje omnoho viac ludi.Konkurencia je tam asi taká ,že ak by prišiel najlepší Slovák z Elite /Michal Lami/ tak by mohol skončit od 4.-10. miesta si myslím ,prvé tri by boli asi nereálne v pripade formy Cinka.Kulhavého.Boudneho,Škarnitzla aj keď túto sezónu to Michalovi naozaj išlo na svetových pohároch.A ako funguje podpora u nich to neviem - jedno je ale isté ,určite lepšie ako u nás :)
14.02.2014 - 10:01:12
00
keyboard_arrow_up