kde to je? to je pod BK smer juh? tam so vcera bol, a este tam nebol.


mimochodom, byvate niekto pri Figare? paneboze ten smrad ma zabija, trpim jak kon vzdy ked idem okolo. a pritom ten smrad sa taha po blizkych uliciach takmer vzdy, vdaka vetru. aj dnes vecer som ho citil az takmer na trnavskom. veru nechcel by som mat blizko nehnutelnost, to je takmer nepredajne.


hej pod BK asfaltka smerom na cerveny
kks ze smrad dneska som tade isiel na biku okolo figara a vona cokolady ma donutila na pumpe na garde zastat a dat si cokoladu :D
13.02.2014 - 23:56:06
00
Ahojte,
hladal som vo forach nejake aktualne info o cyklotrase na pezinsku babu. Nasiel som len stare forum "Len info: Pezinok-Pezinská BABA je poničená lesníkmi" z roku 2010/2011
Mohli by ste mi prosim napisat aky stav je tam teraz? Ja nie som z okolia. Idem tam o tyzden a rad by som sa tam siel previezt.
Uplne najvdacnejsi by som bol, keby mi nejaky ochotny bajker naklikal overenu trasu do GPX, alebo poskytol svoju trasu. Idealna by bola lesna cesta (ak nie je uplne znicena).
Velmi rad by som to siel takto: Pezinok, Limbach, Pezinska baba, Modra (alebo aj naopak).
Je tam viac ciest a z mapy sa neviem rozhodnut kadial si to mam naklikat.

Velmi pekne dakujem vopred za ochotu.
14.02.2014 - 10:33:46
00
Hrebenovka z Baby na Biely Kriz je v okoli Bratislavy najvyssie polozena a preto v zime spravidla s navhodnejsimi podmienkami na bezky. Ak je dost snehu a je dostatocne utlaceny, da sa tade prejst aj na bicykli bez poskodenia bezeckej stopy, ale samozrejme v zime ma bezkar prednost a na bicykli treba ist mimo bezeckej stopy. Momentalne je to so snehom bieda a tu je odozva na bikera, ktory bol tento tyzden na hrebeni http://www.nabezky.sk/node/11123 Takze v zime si treba vyberat trasy, kade nechodia bezkari.
14.02.2014 - 11:17:53
00
... ale samozrejme v zime ma bezkar prednost... ... tu je odozva na bikera, ktory bol tento tyzden na hrebeni http://www.nabezky.sk/node/11123 Takze v zime si treba vyberat trasy, kade nechodia bezkari.

Tento pobavil, daj este nejaky...

A si to riadne prehnal. Neodpovedal si na to, na co sa smidik pytal, zato si to zneuzil ako zamienku na prezentaciu netolerantnych nazorov voci bajkerom v zime rovnako ako ten bezkar s vyjadreniami typu "bajker ohrozil zdravie bežkárov" a pod.

Toto je bajkove forum, tak necakaj, ze Ti tu budeme drukovat v teorii, ze bezkar ma prednost alebo ze bajker v zime smie jazdit len ked je pod nulou a len mimo tras, kadial si to planuje pustit nejaky bezkar. Sa spamätaj - les patri vsetkym v rovnakej miere bez rozdielu. Ak bezkarov zivot ohrozuje stopa po bajkerovi alebo chodcovi, tak ma bezkar proste smolu a ako druh je odsudeny na vyhynutie. Ostatne o par desatroci uz v okoli BA naozaj vyhynie vzhladom na vyvoj pocasia...

A ten bezkar, co to pisal, je zjavne chory clovek plny nenavisti voci bajkerom. Taky ak by ma zacal v lese poucovat tym sposobom ako to je napisane, tak ho snad rovno na mieste preplesknem, nech si uvedomi, ze mam rovnake pravo pohybu po lese ako on. To, ze on si nasadi na nohy nejake dve dlhe na jednom konci zahnute latky ešte neznamena, ze ma väcsie pravo na uzivanie lesa ako chodec alebo bajker!
14.02.2014 - 11:48:54
05
nahodou podla tych fotiek nebola ani raz bajkerom prekrizena bezkarska stopa, tak nech bezkar nep....je
14.02.2014 - 13:04:02
00
načo plieskať? popraj mu pekný deň a pokračuj v jazde, načo sa sa rozčulovať?
14.02.2014 - 13:24:03
01
Autor toho prispevku je sam biker, skoda zase prznit temu mk a vyvolavat flame
Kto jazdi aj na bezkach tak to pochopi, preco v zime nenicit bezkarske stopy ci uz peso alebo bikom. Skuste sa na to pozriet aj zo strany bezkarov aj bikerov.


Naposledy upravil silva dňa 14.02.2014 - 13:45:01, celkovo upravené 1 krát.

14.02.2014 - 13:38:44
02
bicyklovať sa aj tak má len keď je sucho a pekne
14.02.2014 - 13:43:44
00
20cm snehu v 750m ? :o .. to kde to zijem, na severnom pole, alebo co :x
14.02.2014 - 13:48:32
00
tak zasa čo by sme chceli , je 15. februára,ale na zajtra to vyzerá dobre-dnes,zajtra aj v nedelu vystúpi teplota na Malom Javorníku cez obed na +6C , tak snáď v tých 500 m.n.m. to biele zmizne (ale aj tak bude blato :) )
14.02.2014 - 13:59:49
00
nahodou podla tych fotiek nebola ani raz bajkerom prekrizena bezkarska stopa, tak nech bezkar nep....je

Bajker tadial siel prvy, bezkar isiel az po nom. ;)

Kto jazdi aj na bezkach tak to pochopi, preco v zime nenicit bezkarske stopy ci uz peso alebo bikom. Skuste sa na to pozriet aj zo strany bezkarov aj bikerov.

Ale ved nikto nepise, ze bajkeri maju nicit stopu. Ide o toleraciu z oboch stran. Ale tvrdit, ze bezkar ma prednost a bajker nema jazdit po cervenej BK - Baba, to je trochu silne kafe...
14.02.2014 - 14:04:37
00
..... v zime spravidla s v zime ma bezkar prednost a na bicykli treba ist mimo bezeckej stopy. .....


Jezus nevidim tam napisane ze nemas ist po cervenej, iba to ze by bolo ohladuplne neist po bezkarskej stope, ak to dokazes aj na cervenej TZ tak kludne mozes ist na biku mimo stopy
Mas zly den dneska ? ;) vonku uz citit jar :sun: , neboj uz bezkari nebudu :P

btw. ten biker tam isiel skor, takze pan dpeter sa zbytocne rozculuje, tiez mal asi zly den :lol:
14.02.2014 - 14:12:44
01
Nemam zly den, len nemam rad nezmyselne prikazy a nariadenia. A ja to tam vidim - asi si nedocitala az do konca. ;)

Takze v zime si treba vyberat trasy, kade nechodia bezkari.


btw. ten biker tam isiel skor, takze pan dpeter sa zbytocne rozculuje, tiez mal asi zly den :lol:

Vsak prave. :)

P.S. To, ze sa nema nicit stopa sa tu uz riesilo viackrat a to je tiez o tej ohladuplnosti. Hadam nikto normalny nebude nicit stopu zamerne...
14.02.2014 - 14:17:26
00
ok vzdavam sa, idem radsej na bike nicit mokry sneh a blato :rofl:
14.02.2014 - 14:22:22
00
Za tie roky, co chodim na bezky, som len velmi zriedka stretol na trase z Baby na Biely cyklistov a nastastie cyklisti velmi stopu neznicia. Ale ako samozrejmost povazujem, ze sa nema nicit stopa bezkarom. Neexistuju len cyklisti a aj bezkari maju pravo chodit do lesa a treba aj voci nim byt tolerantny, aby sa nevyvolavali reakcie ako ta, ktora bola tento tyzden na http://www.nabezky.sk aj ked tato je mozno trochu prehnana. Aktivisti zo stranky nabezky zhanaju prostriedky na opravu mostikov a upravu trasy z Baby na Biely, aby tade mohol prejst snezny skuter so stopovacom, vybavuju povolenia pre prechod skutra. Mostiky budu vyuzivat vsetci. Je mozne, ze buducu zimu, ak budu podmienky, sa uz trasa bude ratrakovat. Samozrejme pri nasej kulture naroda ma clovek obavy, ze ked bude trasa schodnejsia, tak sa tam dostanu napr. terenne auta, ako sa to vraj stalo minuly vikend na upravovanych bezeckych okruhoch na Babe minuly vikend.
14.02.2014 - 14:34:08
00
keyboard_arrow_up