Caute, mam taky jeden mensi problem, kupil som si novu brzdu Shimano Deore m615. Ak stojim na mieste a stlacim brzdu na doraz a potiahnem alebo myknem bicyklom dozadu, tak mi to neprijemne rupne a skoci asi o 1-2cm +/-, kotuc mam 180mm Aligator. Nemam skusenosti s hydraulikami, tak neviem ci je to v poriadku alebo to mam nejako riesit. Za rady dakujem.
15.02.2014 - 14:39:22
00
posleduj co sa ti hybe ci kotuc alebo dosticky ....aky mas naboj?? nepovoluje sa ten adapter co je na naboj priskrutkovany a drzi kotuc ??
15.02.2014 - 17:05:39
00
tak som to teda posledoval, kotuc ze by sa hybal zvlast od kolesa som nespozoroval, naboj mam klasicky Shimanacky FH-M475 vsetko tam drzi pevne a tie dosticky maju ako taku vôlu, ked to skoci, rupne tak sa posunie kotuc spolu s kolesom a s mojho pohladu aj teda tie platnicky o par mm, ale s pohladu jazdca je to vacsi trh.
15.02.2014 - 20:06:10
00
Nemas povolene skrutky na prasiatku? Skontroluj ci ma dobre dotiahnute vsetky skrutky. Prasiatko musi byt pevne namontobvane k ramu. Este si skontroluj ci su platnicky dobre nasadene. Ak poriadne stlacis brzdy koleso musi ostat bez pohybu a len "zaflekujes". A ked jazdis funguju brzdy spravne?
15.02.2014 - 20:25:23
00
Na prasiatku su skrutky dotiahnute na fest a prasiatko s adapterom tiez, platnicky tam mam od novoty cize tiez su v poriadku. Brzda brzdi dobre len problem nastava vtedy, ked by som prikladne isiel do strmsieho kopca, zabrzdil a vtedy ma to pusti o 1-2cm v takom trhnuti, a len vtedy ked je ten tlak vyvijany smerom dozadu, ked brzdim smerom dolu z kopca nic podobne som nespozoroval.
15.02.2014 - 21:05:07
00
Je to zvlastne, ak je vsetko ok brzdy by nemali vobec pustat, ani jednym smerom. Mozes mat zle uchytene koleso (ak mas rychloupinak), pripadne vadny naboj. Skus skocit do servisu.
15.02.2014 - 21:34:19
00
V pondelok tam asi skocim do servisu a uvidim co to bude nakoniec, ale s kolesom by nemalo byt nic pretoze ak mi to pusti tak to sprevadza ostry zvuk od kotuca, hlastne vrzgnutie az prasknutie, no uvidim co na to povedia.
15.02.2014 - 21:45:51
00
keyboard_arrow_up