Poznate niekto alebo mate skusenosti s Cro ramami Chromag, Kona alebo Cotic?
Alebo inac polozim otazku :) V mojom nekonecnom hladani idealneho HT som objavil Cro ramy, ktore su vraj pruznejsie a vhodnejsie na jazdenie ako AL. Je to tak? Oplati sa to vobec riesit a investovat do takeho ramu?

Dik za info!
20.02.2014 - 09:29:23
00
Predpokladam, ze si sa chcel opytat na Cr-Mo ramy. Cr-Mo je oznacenie pre chrom-molybdenovu ocel, ktora je pevna a pruzna. Je sice menej pevna, ale je viac pruzna a ma lepsiu unavovu krivku ako zliatiny hlinika. Zjednodusim to - na bezne vikendove jazdenie a vozenie sa po rozky do obchodu Ti moze byt jedno, ci mas Cr-Mo alebo Al ram.
20.02.2014 - 10:28:28
00
bud si kupis totalny srot, alebo potom nieco exkluzivne. nic medzi sa uz asi neda realne kupit (iba nejake stare kusy)
20.02.2014 - 10:45:25
00
Ja mam zalubenie v tychto veciach, ak chces mat nieco vynimocne, co vacsinou ma hodnotu aj po rokoch a nie je to nejaky mainstream, toho fakt vela po bike parkoch neuvidis :) , chod do toho. Ku mne sa dostal ram Evil sovereign, pomaly kompletizujem cely bike a sa neskutocne tesim ked uz konecne zistim ako to jazdi. Aj AL aj ocel maju svoje vyhody, +- ani s jednym nespravis zle, skor by som to nazval otazkou osobnych preferencii a zalubenia...
Pozri aj Ritchey, postavili 27,5 z ocele...nadherny ram.
20.02.2014 - 10:49:42
01
...Oplati sa to vobec riesit a investovat do takeho ramu?

Vseobecne sa tie CrMo hardtaily robia ako klasicky XC bike a potom ako rozne agresivnejsie trail/AM/FR biky. Tie znacky, co uvadzas su viac ten druhy pripad, ale neni celkom jasne, co je tvoja preferencia.

bud si kupis totalny srot, alebo potom nieco exkluzivne. nic medzi sa uz asi neda realne kupit (iba nejake stare kusy)

to je zavadzajuce, resp. dnes to uz neplati. Na normalnom seriovom biku nemusi byt nic exkluzivne. Napr. On One, Charge, Jamis, Gennesis (este vlani aj GT a Marin) alebo mrte kvazi-garazoviek (Sobre, Gasventinove...) robia vkusne cenovo dostupne entry-level ocelaky s uplne prijatelnym osadenim (minimalne na zaciatok), plus garantujem, ze aj tieto byvaju viac sexy ako bezny (i drahsi) alu/carbon mainstream :)

Prílohy:

genesis high-latitude-angled.jpg
genesis high-latitude-angled.jpg 130.46 KiB thumb_up0thumb_down


Naposledy upravil nimm_zwei dňa 20.02.2014 - 13:58:49, celkovo upravené 1 krát.

20.02.2014 - 13:49:35
01
Vseobecne sa tie CrMo hardtaily robia ako klasicky XC bike a potom ako rozne agresivnejsie trail/AM/FR biky. Tie znacky, co uvadzas su viac ten druhy pripad, ale neni celkom jasne, co je tvoja preferencia.

Preferencia je presne to, co robia tie znacky: pohodlny HT na moje skromne trailove jazdenie. Takze najlepsie 2x10, vzduchova vidla a prijemny posed.
20.02.2014 - 13:57:41
00
bud si kupis totalny srot, alebo potom nieco exkluzivne. nic medzi sa uz asi neda realne kupit (iba nejake stare kusy)



Slovami klasika "All cromoly is steel, but not all steel is cromoly!" co mozeme prelozit ako "Vsetko CrMo je ocel, ale nie vsetka ocel je CrMo."

Totalny srot zrejme nebude z CrMo oceli ale iba HiTen ci dokonca nejake to, ako to moj otec v 90tych rokoch zvykol volat "cinske blato".
20.02.2014 - 14:25:07
00
Prijemny posed je hlavne vecou geometrie, co si musis osefovat sam (t.j. posadit sa na co najviac bikov alebo/a pokukat cisla). Co sa tyka materialu, vseobecna zhoda asi je, ze CrMo hardtail spravidla lepsie absorbuje narazy, cim dava pocit pohodlnejsej jazdy, je potencialne trvacnejsi a podaktori vraj maju radi aj istu odozvu/response tohto materialu v agresivnych kluckach a pod. Iste je, ze aj vacsie znacky - Kona, Niner, Jamis - teraz rozsirili ponuku CrMo trail bikov, cize mozno uvazujes spravnym smerom. Dostupnost je samozrejme complicated, ale to uz asi vies.
20.02.2014 - 14:54:44
00
Ak ti to neponahla, tak sa suska, ze na jesen maju byt nove sovereign-y od evila :p
20.02.2014 - 22:27:32
00
Ak ti to neponahla, tak sa suska, ze na jesen maju byt nove sovereign-y od evila :p

Mne sa velice lubi NS Bikes Eccentric http://www.ns-bikes.com/eccentric,702,pl.htm, ale netusim, kde by sa mohol dat kuknut, asi nikde.
20.02.2014 - 22:43:17
00
sak v zozname dealerov maju aj zastupenie v ČR. V Prahe si rychlejsie ako v Presove :)

No a pozri aj http://www.singlebe.com/

btw, pekna prezentacia:

vimeo.com/84220434

20.02.2014 - 23:56:22
00
mňa teda moc nepresvedčili :) s fullíkom je to iná báseň :)
21.02.2014 - 08:23:53
01
Ale s ocelovym HT vacsia sranda ;P
21.02.2014 - 09:34:43
01
No lebo s Al/Ti/C HT nie je vobec ziadna sranda. Len s ocelovym je sranda...
21.02.2014 - 11:37:42
01
To je téma pre mňa ? :-)

Dávam do pozornosti... http://www.pipedreamcycles.com/ zasielajú aj na SK
21.02.2014 - 12:51:01
00
cron
keyboard_arrow_up