uuuuf, tak to si ma teda riadne potešil, a ako to prebieha s tým slzením oleja ? ešte stále je niečo viditeľné, či ?
22.02.2014 - 22:38:58
00
podla mna to bolo len zamastene od plnenia. Keby tiekla membrana na expanzke bola by za chvilu makka paka, piest detto. Ono ked sa dobre zamasti paka, len tazko sa to da vsetko utriet, olej zostava v miestach kam sa handricka nedostane a potom to odtial vyvzlina. Inak v podstate tieto nove paky ani nemaju kde tiect, je to vsetko dobre vymyslene a kvalitne spracovane. Iba XTR zvyknu prebytocny olej z expanzky prepustat ventilom cez ten otvor na konci expanzky, ale to tiez iba po plneni/odvzdusneni.
Kazdopadne ak to funguje tak by som to neriesil, iba obcas utrel a hotovo. Tie nove brzdy su urcite krok vpred, dokonca sa zacali vyrabat original shimano "basic" platnicky s ocelovou zakladnou, ktore stoja cca 6eur/par (maju rovnaku zmes ako drahsie hlinnikove). Tomu budu tazko konkurovat aj ostatni vyrobcovia "kompatibilnych" platniciek. Je to nieco ako original toner do tlaciarne za cenu nejakej repliky a ako iste viete v niektorych pripadoch su nove originalne tonery drahsie ako cela tlaciaren :D
Paci sa mi smer, ktorym sa shimano ubera, kazdy si dokaze najst to svoje.
22.02.2014 - 22:53:45
00
no praveze dnes som uz nic nevidel ziadny olej. a to som mal dokonca aj bike hore nohami lebo som prehadzovac nastavoval. ale urcite dam vediet keby nieco.
22.02.2014 - 23:03:39
00
tymto brzdam uz nevadi bike hore nohami. Ak to je spravne naplnene(s pomocou toho originalneho lieviku) tak v systeme nie je vzduch a ani sa tam nema ako dostat. Netreba do toho vobec zasahovat pokial to funguje. Ak paka nahodou trochu zmakne pri brzdeni hore nohami, je to len vplyvom gravitacie olej je tlaceny viac do expanzky, po par stlaceniach sa znovu obnovi spravny tlak v systeme, nehrozi zavzdusnenie, bez obav.
22.02.2014 - 23:13:19
00
palo1707: teraz si mi vymenoval VŠETKY dôvody, prečo som bol dnes nasraný, moje terajšie ku*evské AVIDi sa zavzdušnili, a teraz pozor ! keď som mal bike v 90° uhle voči zemi, lebo som skúšal niečo ... im nieje potrebné ani otočenie, ale len nahnutie.
Ešte raz sa mi niekedy v živote dostanu AVIDi do rúk, vyhodím ich von oknom
22.02.2014 - 23:24:08
00
tak to som rad ze som kupil shimano lebo veru aj na avid som pozeral :D
23.02.2014 - 00:54:44
00
Takze brzdy sú úplne v pohode asi to vážne bol len olej čo tam ostal ešte s fabriky. Akurát teraz mám dlhé hadice a skrátenie stojí 12.5 EUR za jednu v sportservise čo sa mi zdá trochu veľa. Neporadili niekoho alebo nejaký servis v na kde to spravia za rozumnejší peniaz ? Inak na YouTube som videl ako skracuje hadice bez toho aby to potom ovzdušia je to vôbec možné ?
23.02.2014 - 18:22:16
00
Mozne to je, len potom jazdi so zavzdusnenymi :D
24.02.2014 - 06:32:28
00
myslel som toto :
http://www.youtube.com/watch?v=Bpdw2TpYDhM
25.02.2014 - 14:28:01
00
keyboard_arrow_up