mne osobne nie je jasne co znici cyklista iduci cez 5.stupen ochrany po cyklotrase alebo inej spevnenej ceste
zbytocne sa to nafukuje aj Vapenna aj Klokoc su tusim 5.stupen a vsetci tadial jazdime a nevsimla som si co sme znicili
mali by sa nasi ochranari pozriet na tu tazbu co sa v MK deje, aj ked nie je asi v 5. stupni ale co je vela to je vela
pridavam foto z dneska, vyrub nad trasou greenbike maratonu, takisto sa rubalo aj na Somarovi

Prílohy:

gb.jpg
gb.jpg 186.8 KiB thumb_up0thumb_down

05.03.2014 - 15:33:54
05
Tiež si nie som úplne istý "oprávnenosťou" tých rezervácii, resp. "oprávnenosťou" zákazu bajkovania na ich území, no nie som odborník. Každopádne si ale myslím, že ak tam tá rezervácia je, tak by sme ju mali dodržiavať.
V Rakúsku keď je tabuľka Schiebestrecke, tak všetci zosadnú z bajkov a tlačia. To len tu na Slovensku je taká móda už len z princípu porušovať predpisy a niekedy sa tým aj chváliť...
05.03.2014 - 16:15:21
00
stax: dobre, ze nevies, co sa deje mimo BA, s polovnikmi a inymi expertami. To by si bol este velmi vdacny za tieto malicke, ale naozaj malicke problemiky na Kobyle a lesoparku :( /a to sa ani zdaleka netyka len cyklistov/. A tam veru nie je ziaden Laco, ktory by natahal po lese (c) cka aj ked pravda, sem tam nejaki aktivisti nieco uz vykonali. Problem je taky, ze polovnici potrebuju v lese pokoj, ich obtazuju cyklisti a ina "haved". A prave (c) cka sposobili, ze tam zrazu jazdi plno ludi, kedze vacsina ludi nepojde tam, kde nie je znacenie. Takze paradoxne prave toto vyznacovanie moze sposobit problemy :) Ale tak, ci onak .. polovnikom je uplne fuk, ci niekto jazdi po rezervacii. Maju ine dovody a kto chce psa bit, palicu si najde.
V kazdom pripade, ja som nechcel napadnut samotnu podstatu moralizovania v tomto pripade, ostatne, napisal som predsa, ze som proti tomu, aby niekto ventiloval svoje porusovanie zakazu jazdenia priamo na fore :lol:

Ja to ale skratim, lebo takto tu budem pisat este dva tyzdne, co som tym myslel.
napisat "Iron.Hide: nejazdi po rezervacii, lebo tym porusujes zakon a pridavas cierne body cyklistom v ociach verejnosti a uradov" je z mojho pohladu ok,
napisat "Iron.Hide: nejazdi po rezervacii, lebo nam zrusia Ccka, ktore sme vyznacili, lebo my sme slubili uradom, ze budeme slusni" je z mojho pohladu blbost

A co sa tyka jazdenia v rezervacii .. preboha, uz nikto nevypisujte verejne, ze vedome porusujete zakon a moderator nech to radsej pro-aktivne maze. Jezus.. radsej to utni hned , nabuduce :)
05.03.2014 - 17:11:30
00
mne osobne nie je jasne co znici cyklista iduci cez 5.stupen ochrany

Nic, ale ked verejne vyhlasis, ze vedome jazdis cez 5. stupen ochrany, riskujes napr. trestne oznamenie :)
Ostatne tento zakaz realne existuje len asi 7, 8 rokov .. predtym nic take nebolo.
05.03.2014 - 17:14:47
00
Btw, preco je na cykloserveri vyskrkana cela modra, ked v skutocnosti len kusok ide po rezervacii ?
05.03.2014 - 17:16:00
00
no hej, sorry za zbytocne chvalenie sa. fakt tam netreba jazdit, podla absencie bike stop tam nejazdi nikto a tak ani ja som zbytocne nebrzdil, niektore useky som siel peso.

lto - to neviem, ale na zaciatku tej modrej od Devina som nevidel ziadnu znacku preciarknuteho biku. ta bola az na tabuli na mieste, kde sa odpaja doprava zlta znacka, o ktorej viem ze urcite je cela zakazana pre bike.
05.03.2014 - 17:25:28
00
znacka zakaz biku je novinka, rezervacia je tam uz roky, a urcite su tam aj znacky, chodim tadial casto
05.03.2014 - 19:17:05
00
Čochvíľa sa budeme chodiť do "lesa" opaľovať...
05.03.2014 - 19:34:01
01
Nic, ale ked verejne vyhlasis, ze vedome jazdis cez 5. stupen ochrany, riskujes napr. trestne oznamenie :)
Ostatne tento zakaz realne existuje len asi 7, 8 rokov .. predtym nic take nebolo.

to su extremy, nepoznam taky pripad, jedine ze by ta priamo capli v tom 5.stupni
a priznam sa nepoznam taky pripad v Malych Karpatoch , tu sa to podla mna nekontroluje tak ako inde VF, NT
netreba strasit ,na co? strasilo sa aj zakonom o jazdeni na lesnych cestach a nic sa nezmenilo, jazdi sa dalej
btw: nikde v tej mojej vete nie je ze ja osobne som tadial jazdila na biku :P takze ja to tu urcite verejne neprehlasujem
rovnako ako nevyhlasujem ze vsetci bezkari si zasluzia trest za Konske hlavy
Howgh
05.03.2014 - 19:49:23
00
Dnes podvečerná "rýchlovka" po Kobyle. Stretol som len jedného turistu a jedného psíčkara. Jazdenie super, sucho = bike úplne čistý. Všade mrte snežienok, fialiek a medvedieho cesnaku. Príjemná atmosféra pri západe slnka. Len tá kondička... :sweat:

Prílohy:

Na DK..jpg
Na DK..jpg 359.69 KiB thumb_up1thumb_down

Zapad slnka..jpg
Zapad slnka..jpg 185.97 KiB thumb_up1thumb_down

05.03.2014 - 20:32:04
012
Len tá kondička... :sweat:

Podľa zaradeného prevodu by som nepovedal. :-P Inak potvrdzujem, na Kobyle super suché pojazdeníčko. Tiež som si dnes strihol 37 km a 1100 výškových.
05.03.2014 - 20:35:02
00
Tomáš, keď som sa išiel fotiť(turistom), dal som veľkú pílu. (aby ste sa mi nesmiali..)
05.03.2014 - 20:40:05
00
kajobiker: Co to mas za bajk ? To je tohtorocny Nerve 29 ?
05.03.2014 - 20:48:14
00
Canyon Nerve AL 9,9SL 2013.
05.03.2014 - 20:55:11
00
Tomas11"Jedine, že by im tam ľudia veselo jazdili, oni to nevedeli "ukontrolovať" a tak by sa to snažili aspoň takouto formou nejakým spôsobom obmedziť. Nič to ale nemení na tom, že Laco, Milan ani nikto iný (bez ohľadu na to, koľko spravili pre slovensku cyklistiku) nemôžu sľubovať za celú cyklistickú komunitu. Respektíve sľubovať môžu, ale nie sú schopní zabezpečiť dodržiavanie toho sľubu. To ale muselo byť vopred jasné aj tej inštitúcii, ktorá to povolenie vydala..."

S tou úvahou si trafil do čierného. Vec sa má tak že na DK v podstate nie je čo chrániť. Všetky tie "endemity" edndemitmi nie sú. Bajky eroziu pôsobia pramálo na to aby ich tam zakázali. Tak prečo ten vysoký stupeň ochrany ? Odpoveď: Developery. Ak by to ochranári nechránili už by to tam bolo zastavané. Samozrejme že tej inštitucii to je jasné, ale to neznamená že to šmahom ruky nemôžu zmeniť... Takže, nedráždiť !!!
05.03.2014 - 23:19:26
01
keyboard_arrow_up