Laco dik za skusenosti . Velky rozdiel v cene medzi 450 a 600 nie je tak pribudol dalsi kandidat do vyberu. Este tusim capulo kupoval etrex . Je ten maly displej fakt tak zle citatelny? Ja sa nikde neponahlam, chcem len navigovat po trase , kludne aj zastavim kuknem kde som.
04.03.2014 - 11:51:30
00
Je ten maly displej fakt tak zle citatelny?

On je čitateľný dobre, hlavne na tom nedotykovom eTrexe. Problém je v počte pixelov. Tak, ako som písal vyššie.
eTrex 30 aj Dakota 20 majú fakt malý displej. Hlavne čo sa počtu pixelov týka. ......

...... Taký displej Oregonu (hociktorého) má až 2,5-krát viac pixelov, čiže (čo sa plochy týka) dokáže zobraziť 2,5-krát väčšie územie.

Jednoducho povedané, na displeji eTrexu zobrazíš v tej istej mierke 2,5-krát menšiu časť mapy ako v hociktorom Oregone. A stým neurobíš nič. Je to tak za jazdy, aj po zastavení, aj bez okuliarov, aj s okuliarmi.

Nakoniec, ani ten Oregon nemá bohvieako veľký displej. Ja keď si chcem pozrieť lepšie okolie trasy, zastavím a radšej si vytiahnem z vaku starý Samsung Galaxy S2 a pozriem si to na jeho 4,3" displeji s rozlíšením 480x800 pixelov. ... čo je 4-krát viac ako u Oregonu. Takže na tom telefóne vidím 4-krát väčšiu časť mapy ako na Oregone a 10-krát väčšiu časť mapy ako na eTrexe.

Tieto fakty pri rozhodovaní sa treba mať tiež na pamäti. Ak ti však vadia rozmery Oregonu, určite neurobíš chybu ani s eTrexom, alebo Dakotou. Prípadne s Edge 800 alebo 810 (ale pozor, tam sa nedajú meniť baterky). Mne veľkosť Oregonu nevadí, nosím ho na predstavci.
04.03.2014 - 13:04:38
00
Je ten maly displej fakt tak zle citatelny? Ja sa nikde neponahlam, chcem len navigovat po trase , kludne aj zastavim kuknem kde som.

Ale nie je to s Etrexom úplne zlé. Ja keď som si kupoval Vistu, tak som bol spokojný. Potom sa mi zrak dosť zhoršoval a začínal mi ten displej vadiť. Preto som sa hneď pozrel do tvojho profilu, že či ťa to tiež čaká.
Teraz hovoríš, ža chceš len navigovať po trase, ale určite to nebude vžy tak. Budeš chcieť trasu zmeniť, alebo ju jednoducho nebudeš mať vopred pripravenú a mapa nebude routovateľná, alebo...
Proste využitie je mnohostranné. Ja GPS na bajku využívam len okrajovo. Hlavné využitie pri lietaní a turistike. (núdzovo aj v aute, ale tam mám automobilového Garmina)

Ak si žilinčan, tak využi, že tam sídli Garmin a choď si omrknúť mašinky vlastnoručne. Pozerať web nestačí
04.03.2014 - 13:21:25
00
Kice dik samozrejme pôjdem to omrknut do predajne. Laco tak asi si dal navod etrex 30 na predstavci ,navigovat to vie najst ma to najde a galaxy S 2 je tiez v batohu. Este raz vdaka. :)
04.03.2014 - 13:45:39
00
Akurát tu majú akciu aj s držiakom: http://www.mall.sk/turisticke-gps-navigacie/garmin-etrex-30?v=498525
04.03.2014 - 13:54:22
00
jj mam to v merku.
04.03.2014 - 15:33:27
00
Pracujem v garmine a ak mozem poradit tak etrex nebrat.ma pomale vykreslovanie mapy a oproti dakote mensi display. Dakota 20 je v pomere cena/vykon stale na cykloturistiku to najlepsie. Ak chces co najlepsie a univerzalne zariadenie bez ohladu na cenu tak ber Oregona 600/600t. Pokial chces zariadenie pouzivat iba na bike ale bez treningovych funkcii tak zaujmave modely mozu este pre teba byt edge touring/touring plus.
18.03.2014 - 13:23:26
00
Pracujem v garmine a ak mozem poradit ...

Ciboo, prosím ťa, vieš mi povedať čo je to za mapu Europy s týmto Oregonom 600:
http://www.garmin.sk/oregon-600t-europe-sk-topo_d3422.html

Nevidím ju ako samostatný produkt. Asi to nebude tá Garmin Recreation map of Europe v4. Alebo sa mýlim?
18.03.2014 - 14:07:56
00
Kice ano do oregonov T sa dodava recreacna mapa europy v4. Samostatne sa ale nepredava.
18.03.2014 - 14:24:14
00
Ďakujem
18.03.2014 - 14:32:19
01
Tak ja som nakoniec kupil Dakotu 20. Pri vyskušani oboch mašiniek my na Etrexe vadilo prave to pomale prekreslovanie map aj joystikove ovladanie Ten otrochu lepsie citatelny display to nevyvazil. Inac tie mapy co su na karte Topo 3, Topo 4 a cyklo EU su pouzitelne len s velkou davkou fantazie. Nainstaloval som tam cykloserver s lesnymi cestami a chodnikami podla lacovho navodu a ide to super. Zatial sa len ucim s nou robit ale snad budeme kamosi. ;)
18.03.2014 - 21:59:21
00
Mam otazočku. Vyrobil som si v mobacu mapy, preniesol i do pamate dakoty a všetko ide ako ma.Ak to hodim na kartu tak mi to ani nezobrazi mapu. Ma niekto podobny problem?
19.03.2014 - 10:44:54
00
Máš to v správnom priečinku? ... Garmin/BirdsEye ... Predpokladám, že hovoríš o JNX formáte máp a nie KMZ.

Jezus, prehoď, prosím celú tému do správnej sekcie - "Cyklotrasy, navigácia "
19.03.2014 - 10:50:46
00
Mam to v jnx a birdseye tam ale už nie je miesto tak som vyhodil z karty Topo 4 a dalsi stvorec mapy chcem dat tam a ten mi nezobrazuje.
19.03.2014 - 11:15:49
00
Nie celkom som pochopil, takže pre istotu to napíšem inými slovami.

Na SD karte si vytvor priečinok s názvom Garmin (pokiaľ už nemáš), v ňom vytvor priečinok BirdsEye a do toho priečinku BirdsEye daj všetky súbory s príponou JNX.

EDIT: Do vnútornej pamäte prístroja rôzne neoverené mapy, GPX súbory a pod. radšej nedávať. Garmin sa dokáže zaseknúť aj na nejakom GPX súbore, ktorý sa mu nepáči a potom je problém. Ak je to na SD karte, stačí ju vybrať a posledné podozrivé súbory zmazať v PC. To sa však nedá, ak sú v prístroji, ktorý sa správa ako tehla.
19.03.2014 - 11:39:10
00
keyboard_arrow_up