Trochu OT, ale odporúčam prečítať si niečo o nových brzdách od SRAMu, vyzerajú celkom slubne
http://www.bikeandride.cz/2014/03/sram-guide-pohled-druhy/
26.03.2014 - 15:44:07
00
Hej vyzeraju zaujimavo. V podastate taka DOT verzia shimanackych brzd :D
26.03.2014 - 16:22:07
00
Shimano to má tiež podobne prepákované ?
26.03.2014 - 17:06:12
00
Hej, vola sa to servowave, na predchadzajucej strane sa to riesilo.
Rozlozenie vlastnosti podobne ako u shimana, tam ma vsak naviac aj deore servowave(swing link) , slx potom prida keramicke piesty a velku skrutku na nastavovanie reachu(deore len zapusteny imbus- clovek aj tak nastavuje len raz) a XT este freestroke(Contact point), zaujmave mozu byt tie 4 piestove strmene.

A vie mi niekto vysvetlit preco su to brzdy SRAM a nie AVID? Som bol v tom ze brzdova divizia sramu sa vola avid. Alebo to to chcu len tahat inou liniou pretoze aj ja osobne vnimam produkty sram ako spickove zatial co avid vo mne vyvolava ako u mnohych inych len zamyslenie za ktore shimano to vymenit ked novy bajk dorazi(no flame.) To ma napada jedine.
26.03.2014 - 17:28:42
00
Dík za obsiahlu odpoveď. Tá predposledná veta je aj môj prípad. Tiež rozmýšlam nad výmenou avidov za shimano. Z toho čo som si prečítal myslím že deorečka mi budú v pohode stačiť. Len sa opýtam či nebude problém v kompatibilite medzi shimano brzdami a kotúčmi avid HS1 ?
26.03.2014 - 17:46:48
00
Trochu OT, ale odporúčam prečítať si niečo o nových brzdách od SRAMu, vyzerajú celkom slubne
http://www.bikeandride.cz/2014/03/sram-guide-pohled-druhy/

Po dizajnovej stránke vyzerajú tie páky ako staré Juicy, mňa na 1.pohľad moc neoslovili, no u brzd je dizajn na 2. mieste
26.03.2014 - 18:55:28
00
erikmir, k tvojej otázke asi toľko, že tu na fóre je to preberané vo viacerých témach. A môže to byť kľudne OK, ale aj nie. Väčšina odporúča vyskúšať a potom ak vznikne problém (väčšinou pískanie) sa mení kotúč aj platne najlepšie za shimano. Ale to si iste dohľadáš aj sám ak sa ti niečo také prihodí.
27.03.2014 - 08:14:57
00
Mam Tektro HDC300 a uz nikdy viac...Snad sa podari vymenit za deore.
27.03.2014 - 08:23:20
00
Momentalne mam tektro draco pro,ktore som presroboval z predosleho biku. Zda sa mi vsak,ze su to nic moc brzdy
27.03.2014 - 21:12:10
00
mám furmula r1 a plná spokojnosť hryzú sa do kotúčov ako fréza :-)
30.03.2014 - 19:03:20
00
Ferisko - ja tie brzdy mam takze viem ako to presne funguje.(podla popisu ich mas aj ty tak si skus co pisem.) Kedysi na starych deore XT to chceli najskor riesit tusim ako pohyb piestov ale nemalo to ziadny realny ucinok. Na to stale referuju ludia ktori o tom poculi ale realne uz novu generaciu XT v rukach nemali alebo nevedia. Na deore XT 2012 a novsich ako pises reach nastavuje vzialenost od gripu a tym oddaluje/priblizuje od gripu aj bite point. Tou malou skrutkou nastavis freestoke a realne to spravi to ze to este viac oddiali paku od gripu(a nieje to nepatrne na konci paky je to tak centimeter) co zabezpeci mrtvy chod, ale poloha bite pointu sa uz nezmeni. A ta skrutka je cisto mechanicka zalezitost. Ziadno nezasahuje do okruhu s kvapalinou, len mechanicky posuva paku. Ked je freestroke na nule tak packy sa daju este centimeter potlacit aj smerom dopredu od gripu, ale po pusteni sa vratia spat do nulovej polohy blizsie g gripu. Prave tato cast pohybu sa vyuziva na free stroke. Ked je free stroke na 100% tak sa o cely ten centimeter este naviac oddiali a uz sa nikam potlacit dopredu nedaju. Takze obe nastavenia su plne nezavysle na XT brzdach, v akej kolvek polohe reachu nezavysle nastavujes v rozsahu toho cca centimetra freestroke.

Osobne to nepouzivam. Chcem aby brzdy brzdily ked zmacknem packy hned. Mozno to vadi ludom ktory mali dlho o dost menej ostre brzdy a boli zvyknuty namackavat kym to zabralo. To je vlsatne podstata freestroke.



Takze keby som si chcel xt cka nastavit tak aby nemali mrtvy bod a kvapalina sa dala do pohybu hned po zabrati mam potocit cim? a potom by som si chcel dat paky blizsie trocu bez zasahu do mrtveho bodu?diky za odp.
30.03.2014 - 19:32:16
00
Mame tu aj nejakeho brzdofanatika co poskusal "takmer vsetky znacky"? Shimano, Avid, Hayes, Formula, Tektro, Magura, Hope..a neviem co este existuje :D Lebo z diskusie mi to zatial vychadza tak, ze kto sa dostal k Shimano, uz dalej neskusa. Ze aku buducnost mam planovat pre moje Avid Elixir 5 :D
30.03.2014 - 19:50:51
00
Lucaso1 - ten maly srobik free stroke zatoc uplne nadoraz dnu a potom nastavuj vzdialenost od gripu tym velkym srobom na packe.
30.03.2014 - 20:03:05
00
MageZ, ja som asi výnimka. Skúsil som nové Shimano (SLX a XT) a ostal som naďalej pri Elixir R. Lepšie mi sedí ergonómia páčok a ostrosť bŕzd. Výkonovo podobné.
31.03.2014 - 08:23:11
01
keyboard_arrow_up