jj v tom mas pravdu wizard. kazdopadne zopakujem sa ze bajk je paradny :)
13.04.2014 - 12:22:10
00
Mne osobne sa pacia obidve fotky. Konecne nieco zaujimave. Najme ta farebna s tym bordelom. Inac suhlas za tie bidony.
13.04.2014 - 12:28:14
00
66peter paradna raketa! Budes riesit aj custom polepy na kolesa? Inac tie komentare k fotkam ste si mohli odpustit..tak cloveku pokazit radost....
13.04.2014 - 12:40:02
01
66peter bicykel je vydareny, prajem vela spokojnych kilometrov a verim, ze coskoro odlepis nalepku Lightweight z hlavovej rurky a uz ti ho nabuduce bude fotit clovek, ktory naozaj vie ako sa foti bicykel (pripadne ty sam) ;-)
13.04.2014 - 14:33:38
00
Raver tú nálepku som zdedil s rámom, ToPaS skúšal som iné polepy, ale po odstránení pôvodných som skonštatoval, že tak je to najlepšie /aspoň zatiaľ/.
13.04.2014 - 16:26:31
00
Ahojte dievčatá, ďakujem za každú kritiku, posúva ma to ďalej. Fotky boli riešené pre priateľa, kompozícia a prostredie som riešil inak ako 99% cestných bicyklov. Nemám rád metal, ale si ho vypočujem. Hack3r....poprosím o ukážku tvojej práce, ja som sa pod svoju podpísal menom, nie nickom. Keď kritika, tak konštruktívna. Tvoje fotky mobilom sú lepšie? sk_wizard..... prečo si myslíš, že neviem fotiť? Tvoja kompozícia s modrým slnečníkom je lepšia? .....a nekritizujem. ...Raver, možno viem fotiť bicykle, možno nie, ale ty určite nie (viď tvoje foto) ..... ale podstatné je, že 66peter je spokojný a má radosť, tak mu ju doprajte. Pár rokov som už na fóre, no nemal som potrebu prispievať, ale teraz už áno. Prajem veľa šťastných kilometrov.


Naposledy upravil MSH dňa 13.04.2014 - 22:27:03, celkovo upravené 1 krát.

13.04.2014 - 22:13:30
02
MSH ja som amatersky fotograf a nikdy som o sebe netvrdil, ze viem fotit, aj ked do fotenia sa ako tak vyznam. Ale ked chces vidiet nejake moje fotky aj ked uz stare tak nech sa paci. Netvrdim o nich ze su dobre a je na kazdom aky si o nich urobi nazor. No napisat o fotkach toho cestaku, ze ich fotil niekto kto to vie na to som musel reagovat a odvazim si napisat, ze by som ho nafotil krajsie. No to uz sme mimo temu. Takze tu si kukni moje fotky, ktore su uz ale par rokov stare http://www.shakur.nfo.sk/
13.04.2014 - 22:25:47
03
...keď píšeš, že si amatérsky fotograf, tak asi si ....tvoje fotky nie sú ničím výnimočné, také foto ponúka aj google. Pre mňa diskusia skončila....a skús sa ešte raz zamyslieť prečo boli fotky fotené v "netradičnom" prostredí.....asi ti unikla pointa.
13.04.2014 - 22:45:03
00
Ked by som si mal vybrat medzi fotkami Ravera a MSH, teda fotky Carrery v jeho profile a Fondriestu v rozbitom dome, tak beriem Raverove fotky. Je rozdiel mat bicykel odfoteny rovno s pozadim peknej krajiny ako sa pozerat na primitivne napisy v rozbitej budove, vypalene farby, fotku presytenu ciernou farbou ubijajucu krasy bicykla, atd.
13.04.2014 - 22:57:58
07
...keď píšeš, že si amatérsky fotograf, tak asi si ....tvoje fotky nie sú ničím výnimočné, také foto ponúka aj google. Pre mňa diskusia skončila....a skús sa ešte raz zamyslieť prečo boli fotky fotené v "netradičnom" prostredí.....asi ti unikla pointa.


Tvoje fotky boli fotene v netradicnom prostredi a asi by sa dal ten bajk nafotit pekne a zaujimavo, ale to by ich musel fotit niekto iny. Ty nemas cit, oko a ani technicke znalosti co sa fotenia tyka.
Fotky ti padaju, usekavas tam kolesa, robis nezmyselne detaily, ine su zas take tmave, ze na nich vsetko zanika. A ked uz aj urobis aku taku kompoziciu tak ti ide cez bajk resp objektiv steblo travy. Takze som ti dal aj konkretne priklady technickych chyb resp kritiky (ktore ty ale nevidis). To ze ma niekto zrkadlovku este neznamena ze vie fotit, tak ako nic neznamena ked ma niekto bajk za 10 tisic eur ked nema nic v nohach. Prihlas sa na kurz fotenia a tam ti mozno instruktor otvori oci a zistis o com je vlastne fotenie a fotky.
Co sa mojich fotiek tu tyka, su to momentky fotene mobilom, ktore neboli na objednavku...to co si fotil ty malo mat punc "profi" fotiek na objednavku, ale ani zdaleka tomu tak nie je.
66peter mas paradny cestak, tak si ho daj nafotit niekomu kto to naozaj vie a MSH ty sa zobud z toho, ze vies fotit, lebo nevies. Tymto som diskusiu skoncil ja.
PS: google ti ponukne aj fotky napr. Karola Kállaya, takze podla teba je aj on amater??...bodka
14.04.2014 - 00:13:51
04
Ahojte dievčatá, ďakujem za každú kritiku, posúva ma to ďalej. Fotky boli riešené pre priateľa, kompozícia a prostredie som riešil inak ako 99% cestných bicyklov. Nemám rád metal, ale si ho vypočujem. Hack3r....poprosím o ukážku tvojej práce, ja som sa pod svoju podpísal menom, nie nickom. Keď kritika, tak konštruktívna. Tvoje fotky mobilom sú lepšie? sk_wizard..... prečo si myslíš, že neviem fotiť? Tvoja kompozícia s modrým slnečníkom je lepšia? .....a nekritizujem. ...Raver, možno viem fotiť bicykle, možno nie, ale ty určite nie (viď tvoje foto) ..... ale podstatné je, že 66peter je spokojný a má radosť, tak mu ju doprajte. Pár rokov som už na fóre, no nemal som potrebu prispievať, ale teraz už áno. Prajem veľa šťastných kilometrov.



prečítaj si pozorne čo som písal. to že ja mám bicykel odfotený opretý o slnečník je to preto že sa mi nechcelo hľadať drevo ako tebe a nefotil som ho žiadno špeciálne v tom zámer nebol a ani som ho nijako neupravoval no aspoň mi na fotke nepadá a farby sú vyvážene. pokiaľ neunesieš kritiku tak sa ako fotograf ďalej neposunieš. a moje fotky tiež nájdeš na guugli a seba tiež považujem za veľkého amatéra http://www.panoramio.com/user/6228159


Naposledy upravil sk_wizard dňa 14.04.2014 - 15:51:07, celkovo upravené 1 krát.

14.04.2014 - 06:59:37
01
Ahojte dievčatá, ďakujem za každú kritiku, posúva ma to ďalej. Fotky boli riešené pre priateľa, kompozícia a prostredie som riešil inak ako 99% cestných bicyklov. Nemám rád metal, ale si ho vypočujem. Hack3r....poprosím o ukážku tvojej práce, ja som sa pod svoju podpísal menom, nie nickom. Keď kritika, tak konštruktívna. Tvoje fotky mobilom sú lepšie? sk_wizard..... prečo si myslíš, že neviem fotiť? Tvoja kompozícia s modrým slnečníkom je lepšia? .....a nekritizujem. ...Raver, možno viem fotiť bicykle, možno nie, ale ty určite nie (viď tvoje foto) ..... ale podstatné je, že 66peter je spokojný a má radosť, tak mu ju doprajte. Pár rokov som už na fóre, no nemal som potrebu prispievať, ale teraz už áno. Prajem veľa šťastných kilometrov.


tie fotografie podľa mňa nie sú dobré. chápem snahu zasadiť inak krásny bike do kontrastného prostredia, čím sa mohla podčiarknuť jeho originalita a krása, toto však nevyšlo. predovšetkým kompozične sú niektoré fotografie priamo do koša, hlavný objekt nie že nemá mať niečo useknuté (ak to nemá svoj zmysel ale ten by musel byť zrejmý už z prvého pohľadu), ale sa ani nemá okraja fotky dotýkať. rámovanie jednoducho katastrofa. podobne tonalita. fajn hrať sa trochu v post procese, ale s citom, keď už. doporučujem knihy martina friedmana
14.04.2014 - 08:42:41
01
a ešte jeden dodatok k diskusnej rovine veci - jednostranné ukončenie debaty je prejavom mocenského správania. obrana formou kritiky oponenta je prejavom neschopnosti vypočuť si nelichotivý názor na seba
14.04.2014 - 08:47:34
03
Ako obrana formou utoku preco nie Radsej si pozret fotky ludi co to kritizovali a zautocit na nich ze ani ani nevedia fotit ako si priznat kritiku a zamyslet sa nad nou takto z teba nebude lepsi fotograf :)

PS: nezabudni si pozret aj moje fotky :D
14.04.2014 - 09:40:45
01
Poprosím admina, aby tam patriace príspevky presunul do témy Fotografovanie, fóristom za pochvalu za bike a konštruktívnu kritiku. Mašinku mám hlavne na jazdenie, nie je určená do vitríny, k tomu volená veľkosť fliaš. Už dnes mám najazdené polovicu minuloročných km. Teším sa na stretnutia s vami na cestách, ale aj necestách, na horák som úplne nezanevrel.

Ahojte.
14.04.2014 - 10:20:24
07
keyboard_arrow_up