akurat sa mi dostala do ruk stranka z nejakych rakuskych novin zo dna 19.3.2014 ale prd tomu rozumiem. nejake zmeny. hodim sken aspon pre znalych nemciny.

Prílohy:

zeitung 19.4.2014.jpg
zeitung 19.4.2014.jpg 303.87 KiB thumb_up0thumb_down

17.04.2014 - 18:58:23
00
Dik všetkým za info , to su nove pre mňa zaujímavé veci.
17.04.2014 - 18:59:08
00
ako, zastavuju len tak, ci len ked napr nemas normal cestak? :)
17.04.2014 - 20:19:33
00
A co to bolo v tych novinach? Nieco dolezite ci ani nie.
17.04.2014 - 21:44:12
00
aj ja tomu prt rozumiem, ale v tom prvom bode sa pise nieco o tom, ze blikacky su zakazane, ze treba svietit neprerusovane aj vpredu aj vzadu.
plis prelozte niekto sikovny ten clanocek

edit: bod 5 - sluchatka su tiez zakazane
17.04.2014 - 23:27:14
00
1. Blikajuce LED svetla a tiez celovky su zakazane. Predne aj zasne svetlo musi byt namontovane a po zotmeni musi svietit neprerusovane, okrem tych, ktor su napajane dynamom, pri zastaveni.

2. Po zebrach sa moze jazdit, ale nie v smere chodze - tlacit je dovolene.

3. Pesie zony. Vo vacsine pesich zon je bicyklovanie zakazane. Su nejake vyznacene vynimky. V nich je mozne jazdit iba rychlostou chodze.

4. 10 km/h obmedzenie. Ak cyklochodniky prechdzaju cez neriadene krizovatky, vozovka sa moze krizovat rychlostou maximalne 10 km/h.

5. Sluchadla na bicykli. Je nutne vediet vnimat okolie. V pripade pochybnosti su sluchadla zakazane.

6. Smer jazdy na cyklochodnikoch. Cyklisti musia dodrziavat smer jazdy vyznaceny na cyklochodnikoch.

7. Deti nie osamote. Deti do 12 rokov musia bicyklovat v sprievode dospelej osoby.

8. Autobusove pruhy. Iba specialne oznacene autobusove pruhy mozu byt vyuzite na jazdu ( na bajku )

9. Rychlostne limity. Pre cyklistov platia rovnake rychlostne limity ako pre motorove vozidla na rovnakom type cesty, aj na cyklochodniku.

10. Viacucelove pruhy. Prerusovane, na cestach vyznacene cyklochodniky, su viacucelove pruhy a mozu byt pouzivane aj inymi druhmi motorovych vozidiel.


Sorry za preklad na urovni google translatora :-) sice zaspat neviem, ale hlava uz neposlucha, takze stylizovat slovensky text sa mi uz naozaj nechcelo
18.04.2014 - 01:48:53
08
So ziletkou tam mozes jazdit po ceste, aj v pripade ze je subezne s cestou vedeny cyklochodnik/ pruh pre cyklistov. To vsak plati iba pre ziletku, ine bicykle musia ist po cykloceste.


co sa ale rozumie pod tou subeznou cestou...napr. medzi parndorfom a neudorfom vedie cyklocesta cez polia (je dlhsia) ale da sa ist aj po ceste... ktovie ako sa to v takychto pripadoch posudzuje :)?
18.04.2014 - 12:38:05
00
Čo je na tom na nechápanie. Súbežne, teda cyklochodník ide spoločne popri ceste a spolu kopírujú krajinu, kopce zákruty, mosty,....atď. Ak je niekde v poli cikcaková cyklotrasa vedená po účelových poľnohospodárskych asfaltkách a ide medzi dvomi dedinami ako aj hlavná cesta, ktorá je od tejto cesty vzdialená napr. 400 m, tak to nemôžeš chápať ako súbežné. Rozumieš?
18.04.2014 - 13:46:32
00
Nie som si celkom istý...

Inak, kto sa chce hádať s rakúskymi policajtami, tak nech sa ich medzi hranicou a Wolfstahlom opýta, ako má byť vyznačený cyklochodník (Radweg). Či je oficiálna značka zelená šípka s nápisom Radweg, alebo či to má byť značka podľa ich cestného zákona (modrý kruh s bielym bicyklom, prípadne aj s dodatkovou tabuľkou s nápisom Radweg).

Každoprípadne, tí na cesťákoch, by nemali mať problémy. Jeden sa raz na kruháči pred Wolfstahlom pokúšal robiť mi problémy, avšak pošepkal som mu do uška: "Trainingsfahrt" a zo zadného vrecka vytiahol cyklistickú licenciu. Síce v tom roku už neplatnú a ešte k tomu nie pretekársku, ale funkcionársku, ale tomu prd rozumel... A bolo po problémoch.

Na druhej strane zase viem o pár ľuďoch, čo na tom kruháči zaplatili 10 E, ale išli po ceste na tlstých gumách.

Predpokladám, že aeroráfiky budú tolerovať a šírku ráfikov budú merať v mieste brzdných plôch a nie na najširšom mieste. Našťastie, ja také ráfiky nemám.
18.04.2014 - 20:24:23
00
hm, asi by som si z rakúskymi policajtami veľmi nepokecal, ak nevedia po anglicky :lol: , ale jazdím na cesťáku a zatiaľ som s nimi žiadny problém nemal
18.04.2014 - 21:05:57
00
myslim ze za tych 10 eciek to stoji za to jazdit ako srdco rozkaze :D takze to hodme za hlavu.
18.04.2014 - 21:12:50
02
ja jazdim po rakusku na ziletke aj na mtb uz vyse 5 rokov a tiez som zatial s nimi ziadny problem nemal. a to pravidelne porusujem minimalne to pravidlo o blikacke vzadu.
ale ked uz sa nieco vyskytne, tak hadam budu vediet po anglicky.
19.04.2014 - 00:41:57
00
Anglicky by mozno aj vedeli ale ci budu vediet po slovensky aby som aj ja vedel co po mne chcu.
19.04.2014 - 11:19:24
00
mimochodom, 4. a 9. bod su diskutabilne, pretoze vozenie tachometra nie je povinne ;)
19.04.2014 - 18:44:34
00
Inak na úseku Berg hranica - kruháč pred Wolfstahlom, tam mám problém skôr so slovenskými pakami v plechoviciach. Vždy sa nájde min. jeden, ktorý mňa alebo našu skupinu vytrúbi a posiela nás na ten šmirglový povrch, ktorý je na korune hrádze. Prípadne nás obehne excelentne na tesno, lebo tá cesta, podľa neho, patrí iba jemu a podobným v dvojstopovej plechovici.
21.04.2014 - 20:57:04
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu
keyboard_arrow_up