Zdravim,
mam mech. kotucove brzdy znacky hayes (presnejsie neviem ale bude to zakladny model maximalne 1rok stary). Na bike som bol asi 20krat a na 20krat mi zacala strasne piskat zadna brzda a nasledne asi po 10stlaceniach mi odisla .

Siel som s tym aj do servisu a jedine co mi urobil bolo ze mi vycistil dosticky, presne to co ja. Povedal mi ze mam skusit ist s bike dolu kopcom a neustale brzdit a malo by sa to zlepsit. Dnes som to bol skusit a mozem povedat ze som si spalil kotuc a brzda brzdi sice trosku lepsie ale je to strasne maly rozdiel je to tak na zabitie. Plus ked stlacam packu vydava taky zvlastny zvuk ktory by sa dal prirovnat k zle umiestnenej strunke a pri brzeni musim ju potlacit uplne na doraz (nieje zle ovzdusnena) aby mi to zabrzdilo.
Pri brzdeni vydavaju neskutocny zvuk ze sa vsetci naokolo pozeraju.

Nemal niekto podobny problem alebo poradit nejaky dobry servis popripade vlastny ?

Dakujem.
Prajem prijemny zvysok dna!
22.04.2014 - 21:19:37
00
Zdravim,
mam mech. kotucove brzdy znacky hayes (presnejsie neviem ale bude to zakladny model maximalne 1rok stary). Na bike som bol asi 20krat a na 20krat mi zacala strasne piskat zadna brzda a nasledne asi po 10stlaceniach mi odisla .

Siel som s tym aj do servisu a jedine co mi urobil bolo ze mi vycistil dosticky, presne to co ja. Povedal mi ze mam skusit ist s bike dolu kopcom a neustale brzdit a malo by sa to zlepsit. Dnes som to bol skusit a mozem povedat ze som si spalil kotuc a brzda brzdi sice trosku lepsie ale je to strasne maly rozdiel je to tak na zabitie. Plus ked stlacam packu vydava taky zvlastny zvuk ktory by sa dal prirovnat k zle umiestnenej strunke a pri brzeni musim ju potlacit uplne na doraz (nieje zle ovzdusnena) aby mi to zabrzdilo.
Pri brzdeni vydavaju neskutocny zvuk ze sa vsetci naokolo pozeraju.

Nemal niekto podobny problem alebo poradit nejaky dobry servis popripade vlastny ?

Dakujem.
Prajem prijemny zvysok dna!

Tak maš mechanické či hydraulické? Navrchu píšeš že mechanické a potom sa pytaš či ich nemaš zavzdušnené .


Naposledy upravil Dodo666 dňa 22.04.2014 - 21:35:24, celkovo upravené 1 krát.

22.04.2014 - 21:33:46
00
Ako pisem mechanicke.
22.04.2014 - 21:34:52
00
tak v tom prípade take brzdy sa nedaju zavzdušnit čo to maš za bajk?
22.04.2014 - 21:36:32
00
Kross Level A4. Moc sa do toho nerozumiem a ten v servise mi povedal ze niesu zavzdusnene ale moje brzdy su mechanicke. Tak neviem.
22.04.2014 - 21:42:04
00
Možno ak vela jazdíš by si mal pouvažovat na hydraulikami bo mechanika na tom sa tak leda kdesi prizabiješ
22.04.2014 - 21:46:51
00
Praveze som si kupil drahsi bike aby som do neho moc nemusel investovat a ani moc nechcem. V podstate ten bike je uplne novy ma mozno pol roka ked nie menej. Vacsinou chodim do kopcka cize moc brzdy nepotrebujem a ked idem dole je to tak spravene ze bike mi v podstate zabrzdi sam. Preto nechcem moc investovat do toho mozno nejaka lacnejsia varianta ako napriklad http://www.spoke-store.sk/shimano-m395-s/ mohla by byt dobra ?
22.04.2014 - 21:49:42
00
Tie Hayes-y co tam mas su Dyno? Tie su hydraulicke. Ak ma bicykel pol roka tak to reklamuj a nekupuj zbytocne nove brzdy.
23.04.2014 - 08:07:14
01
Aj ho pojdem reklamovat len ci mi nepovedia ze to nieje ich chyba a ide to tak ci tak na moje naklady, plus teraz mam zavody tak bike potrebujem tak preto sa pytam niekoho ci nahodou nevie poradit mozno to je len nejaka banalita.
23.04.2014 - 15:38:48
00
keyboard_arrow_up