Je to aj aj. Ale asi skor to,ze sa mi pacia a chcel som nieco hodne odolne agresivne a... vzdy sa mi hansy pacily. Akoze nn su super. Ale preco si nespravit radost?:) cize nehladaj za tym vyslovene racionalitu. Mal som aj na ht hodne siroke a tazke plaste a zvykol som si na ten pocit, pribitia.k podkladu. Tie nn evo su lahucke,cize super tiez. Ako som pisal, ak sa nenajde kupca,necham si ich ako zalohu :)
27.04.2014 - 23:14:49
00
Je to aj aj. Ale asi skor to,ze sa mi pacia a chcel som nieco hodne odolne agresivne a... vzdy sa mi hansy pacily. Akoze nn su super. Ale preco si nespravit radost?:) cize nehladaj za tym vyslovene racionalitu. Mal som aj na ht hodne siroke a tazke plaste a zvykol som si na ten pocit, pribitia.k podkladu. Tie nn evo su lahucke,cize super tiez. Ako som pisal, ak sa nenajde kupca,necham si ich ako zalohu :)


Dobre, tak som sa rozhodol, beriem do zásoby NN. Jednak chcem byť seriózny, keď už som ťa načal, tak neuskočím. A po druhé, mám dostatočný pocit toho riadenia tanku, ako hovoríš, aj s NN. Dám ti telefón do PM.
Keď hovoríš, že prečo si neurobiť radosť, tak ja hovorím presne to isté, len svoje vášne trošku krotím, budem ho šperkovať tak na hrane medzi vášňou a racionalitou :-)
27.04.2014 - 23:25:30
00
:) hehe, dobre juraj, cinknem ti na obed z prace a dohodneme sa
27.04.2014 - 23:30:29
00
Moj grandak vyzeral vcera podobne, prve km v total blate mi aj bolo luto, ze nan kyda tolko blata a kamienkov nasledne... ale po hodine som to uz neriesil...
28.04.2014 - 08:32:47
00
čau sportovci, chtěl jsem se zeptat. Chci objednat kolo canyon , chci se zeptat jestli jako LAJK, poznám rozdíl mezi těmito dvěma. moc díííky .
YELLOWSTONE AL 4.9
YELLOWSTONE AL 3.9

http://www.canyon.com/_cz/mountainbikes/bike.html?b=3328
http://www.canyon.com/_cz/mountainbikes/bike.html?b=3327
28.04.2014 - 11:55:37
00
čau sportovci, chtěl jsem se zeptat. Chci objednat kolo canyon , chci se zeptat jestli jako LAJK, poznám rozdíl mezi těmito dvěma. moc díííky .
YELLOWSTONE AL 4.9
YELLOWSTONE AL 3.9

http://www.canyon.com/_cz/mountainbikes/bike.html?b=3328
http://www.canyon.com/_cz/mountainbikes/bike.html?b=3327


Tiež som laik, ale u mňa by bol najväčší problém hmotnosť 13,4 kg ku 12,2 kg medzi modelmi a ja osobne by som nerád videl na bajku niektoré komponenty z rady Alivio. To je ale môj osobný názor, na rekreačné jazdenie určite v pohode aj nižší model, ale vzhľadom na to ako zaobchádzam s bikom, ja by som radšej videl min. deore osadenie ;)
28.04.2014 - 12:08:27
02
asi to je individualní, ale co jsem četl tak s aliviem nikdo neměl žádný problém. cenový rozdíl tam zase není až takový takže budu přemýšlet:) jestli to tak pujde dál tak budu zachvilku přemýšlet o grand canyon 5.9 :) hehe. njn za kvalitu se hold plati. jen mít ty chechtáky na to:)
28.04.2014 - 13:58:50
00
ak by bol výber na mne tak Alivio ani keby čo bolo. Stačilo mi raz. Ak môžeš ber 4.9 verziu. Predsa len je rozdiel v komponentoch a vo vidlici.
Keď som kupoval bike tak som bol rozhodnutý pre YS 4.9 ale nebol na sklade tak som sobral GC 5.9 :)
28.04.2014 - 15:33:55
01
a vše ok? žádný problém? kdybych bral nižší verzi, mám strach že bych do toho musel investovat... když už tak už
28.04.2014 - 16:46:29
00
a vše ok? žádný problém? kdybych bral nižší verzi, mám strach že bych do toho musel investovat... když už tak už


Neviem, či by si musel investovať, na bežné jazdenie aj Alivio postačí, ale z mojej vlastnej skúsenosti, keď som jazdil na Alivio komponentoch kedysi ako študent by som už túto triedu nejazdil (aj keď samozrejme s dobou sa aj tieto nižšie sady zlepšili určite). Prešiel som na Deore a vyššie rady a nebál som sa dlhších výjazdov, pretože pre mňa osobne je deore a vyššie rady spoľahlivejšie, presnejšie a nerozlaďovalo sa mi tak. :^)

Navyše Deore kľuky sú určite niekde inde ako Acera, ktoré má nižší model a to asi pocítiť, nie som gramár ale asi tam vzniká ten rozdiel v hmotnosti bicykla zásadne.

Ja osobne jazdím veľmi rekreačne, ale mám rád spoľahlivosť a presnosť radenia, navyše si myslím, že za tých 100 € navyše za komponentové vybavenie nie až tak veľa. ;)
28.04.2014 - 18:02:19
01
Inak dostupnosť 4.9 je trochu horšia ako 3.9 ako sa pozerám ...
28.04.2014 - 18:03:47
00
celkovo je momentálne dostupnosť canyonov nič moc. Idú ako teplé rožky. Ja som svoj kúpil tak, že som zobral posledný kus a najbližšie bol dostupný až máji.
Jazdil som kedysi alivio/acera a stále som len trpol, že kde počas výjazdu sa mi čo pokazí. Nespoľahoval by som sa teraz na alivio aj keby čo bolo. Stačil trošku prudší zjazd a už si to radilo ako chcelo. Teraz top spokojnosť. Viem, že sa môžem na svoj bike spoľahnúť. Pri 4.9 je vynikajúci pomer cena a výkon takže na 3.9 by som ani nepozeral už.

Bike nekupuješ každý rok tak radšej si kus priplatiť a mať spoľahlivejšie komponenty...
28.04.2014 - 18:14:21
01
Alivio je uz plnohodnotna MTB sada. Vobec by som ho nezatracoval. Ked nie je rozpocet tak na rekreacne jazdenie staci
28.04.2014 - 18:21:17
00
žeby som sa vyjadril presnejšie. Tak ako spomínal hajtman tak na rekreačné jazdenie stačí a tvrdšie zaobchádzanie už nie veľmi dobre znáša
28.04.2014 - 18:26:52
00
Čau akú veľkosť rámu mám vziať na výšku172cm,výška rozkroku 81cm,pre typ nerve al,podľa konfigurátora vychádza S ale mám obavy či nebude malé a radšej by som šiel do M-ka.
28.04.2014 - 19:15:55
00
keyboard_arrow_up