Ide zima Zvyšuje sa vlchkost stim nič nespravyš. Niekedy pomože dolu kopcom podržať brzdy aby sa zohrialy a potom čušia :idea: Moja skusenosť :!:


pomohlo mi to rozbehol som to dolu kopcom a drzal brzdu az kym neprestala piskat 8) pomohlo to dikk
19.11.2006 - 12:54:09
00
Ide zima Zvyšuje sa vlchkost stim nič nespravyš. Niekedy pomože dolu kopcom podržať brzdy aby sa zohrialy a potom čušia :idea: Moja skusenosť :!:


pomohlo mi to rozbehol som to dolu kopcom a drzal brzdu az kym neprestala piskat 8) pomohlo to dikk


No to je sice pekne, ze si musel aj vyjst na kopec a este aj trocha dlho cakat, ti hovorim, daj tak trocha oleja, najlepsie WD-40 a bez problemov...
19.11.2006 - 15:34:47
00
Indulona je lepšia...
19.11.2006 - 15:36:56
00
:roll: a co takto rovno dat dole gumicky a brzdit kov na kov..
19.11.2006 - 16:37:23
00
:roll: a co takto rovno dat dole gumicky a brzdit kov na kov..


vies co aj indulona je dobra, ale potom ked jej das vela, farbi to do biela, a kov o okov, ak nechces pocuvat guma + kov, ale kov+kov tak to je omnoho prijemnejsi zvuk.. hh
19.11.2006 - 18:09:34
00
By si sa čudoval, ale výsledkom kombinácie čierne brzdové gumky, hliníkový ráfik a indulona je čierna farba a pri použití v zjazde zo Starého Smokovca na Poprad pri odbočke na Novú Lesnú ide už o brzdenie kov na kov.
19.11.2006 - 19:06:52
00
...ide už o brzdenie kov na kov.


a potom skoncis brzdenim telo na asfalt...
19.11.2006 - 19:45:05
00
...ide už o brzdenie kov na kov.


a potom skoncis brzdenim telo na asfalt...


tak keby len telo, ide to postupne, koza, maso, krv a tak dalej, mal som tu cest vidiet jedno neprijemne zranenie, no bohvieco to nebolo...
19.11.2006 - 20:34:10
00
ved jasne to bol len zart :D
20.11.2006 - 18:01:34
00
neviem ako vy, ale ja som este nikdy nepadol, ze by som mal krv, neviem ako chodite, ale ako ja chodim, ale krv este nie, raz som padol a to som sa len trocha buchol... takze nic pohodicka
20.11.2006 - 18:05:52
00
Zdravím,

nechcel som to tu zbytočne pleviť, tak namiesto zakladanie novej témy píšem sem.

Vlani na jeseň som vymenil gumičky za tieto http://www.author.eu/sk/doplnky/botky-abs-3cc-cerna-oranzova-seda-sk/. Potom som už moc nejazdil. Tento rok na jar som však zistil, že mi strašne píska predná brzda. Skúšal som googliť, či na to nenájdem nejaký "zaručený recept", ale nič nepomohlo.

Skúsil som ich nastaviť trochu do uhla, aby nebrzdili plochou, ale trochu aj hranou (veď viete čo myslím). Nepomohlo.
Napadlo ma, že to môže spôsobiť silikónový olej, ktorý sa tam mohol trochu dostať pri mazaní vidlice. Ten tak vŕzga. Odvtedy vždy pri mazaní zhadzujem koleso a zakrývam gumičky handrou. Tiež nič.
Skúšal som to aj vybrzdiť pri dlhom klesaní. Takmer žiadna zmena.
Na radu jedného kamoša som skúsil kompletne vyčistiť a odmastiť ráfik a gumčiky. Neviem, či to myslel vážne, alebo si zo mňa robil prdel, ale poviem jedno: predtým to pískalo, ale teraz sú to husle!

Neviem už čo by som mal skúsiť. Brzdí to dobre, ale štve ma, že keď potrebujem hamnúť na brzdy tak ma počuje každý v rádiuse 200 metrov. A myslím si, že gumičkami samotnými to nebude, pretože píska len predná.

Vopred dik.
28.04.2014 - 22:30:03
00
Možno to píska preto, že sa tie gumičky nažrali toho silikonového oleja. To už neodmastíš. Každopádne gumičky by mali byť do šípu, tzn predná časť gumičky by mala zaberať ako prvá. Na mastnotu dávaj v budúcnosti pozor, guma sa jej napije a potom to vyhráva.
28.04.2014 - 23:04:34
00
hm..ja mam tie iste botky a ticho....a to sa o nich vobec nestaram, sak su to vcka :) ked uz si odmastil rafik a nic tak uz ostava sa len pohrat s nastavenim ako bolo hore spomenute...alebo nove avid single digit 7 :)
28.04.2014 - 23:48:59
00
Myslím že každé pískanie bŕzd spôsobuje vybrácia gumičiek a čelustí. Kombinácia: dobrý ráfik, kvalitné čeluste (Deore napr.), dobré gumičky a prípadne už spomínané nastavenie do šípu= bez problémov. ( pre istotu,: do šípu znamená, že vpredu sa gumička dotýka ráfiku, a vzadu ju treba podložiť niečím cca. 1mm hrubým.)
03.05.2014 - 21:10:17
00
Existuje na to specialny pripravok. Ja som ale pouzival tie kancelarske lepiace farebne papieriky :) dala sa pekne oddelit spravna hrubka, potom som podlozil zadnu cast gumicky, nastavil,zabrzdil, utiahol a bolo :)
04.05.2014 - 08:10:03
00
keyboard_arrow_up