BR-M485
vedľa fotky to píše
takže je to základný model
14.05.2014 - 19:13:03
00
tak co ...pomoze ina zmes platniciek? lebo tieto neviem neviem ale ako som pisal pokym ich nezahrejem riadne ale riadne tak nebrzdia...
14.05.2014 - 19:33:18
00
mala by pomôcť. ak chceš aby brzda flekovala hneď bez zahriatia budu pre teba najlepšie organické platničky. Stačí ísť do obchodu odkiaľ máš bike alebo e-shop a podľa kódového označenia hľadať platničky s nápisom Organic :)
Ja mám brzdu Shimano SLX zatiaľ na organikách, ale brzdi skvelo. V blízkej budúcnosti chcem kúpiť sintrované platne a kotúče už mám (203 a 180) takže to bude flekovať (už to mám odskúšané) hneď aj bez zahriatia. Ty máš ale úplný základ brzd Shimano a tie nemajú takú silu, tak od nich ani veľa čakať nemôžeš :)
14.05.2014 - 19:44:48
00
tak zase ja niesom ani tazky mam len 70 kg..
15.05.2014 - 14:32:36
00
Obavam sa, z podla typu to budu pravdepodobne tie "plechove" lisovane kotuce, o ktorych som pisal na zaciatku temy
www.fa-technik.adfc.de
images.jensonusa.com

tie nebudu poriadne brzdit nikdy...
budem sa snazit to zhrnut strucne...
ako zistis ci su to frezovane alebo lisovane kotuce sa da velmi lahko...

lisovane kotuce: material je valcovany plech, ma inu pevnost (a tepelnu roztaznost) v priecnom ako v pozdlznom smere.. ostre hrany na okraji su iba na jednej strane... raznica vystrihne (tlaci) kotuc z jednej strany... tu je len priblizny obrazok
www.ksp.tul.cz
staci prstami siahnut na kotuc a hned je to jasne..
farba je taka mdla sedo matna
a funkcnost ... nebrzdi a pri extremnom zahriati sa kruti :n:

frezovane kotuce: material je odlievany ingot narezany na tenke platky a z toho sa frezuje vysledny tvar kotuca... material je homogenny a teda sa pri zahriati nedeformuje...je ovela pevnejsi a vsetky hrany kotuca su ostre na dotyk, pretoze su frezovane kolmo na kotuc, material je lesklejsi a niekedy je na nom vidiet aj stopy po bruseni
media.performancebike.com

takze ak nie su poriadne kotuce nebudu nkdy poriaden brzdy... :mm:


Naposledy upravil ddemo dňa 15.05.2014 - 17:28:16, celkovo upravené 2 krát.

15.05.2014 - 17:21:31
00
ja mam tie origos hayes ci ake su to kotuce co boli na biku ..vid precitaj si temu od zaciatku tam niekde som pisal aky bike mam...
15.05.2014 - 17:25:50
00
ved prave podla toho obrazku co si daval v uvode mam dojem ze su to tie "slabe" kotuce
15.05.2014 - 17:30:51
00
ale ked som mal hayes brzdy nebol ziadny problem ....pisal osm ze ked ich zahrejem tak brzdia perfektne ale dokym ich nezahrejem nebrzida skoro vobec..iba vrzgaju a brzdia slabo...bude to asi tym ze su sintrovane platnicky ci ake su to...uz som nasiel v shope organicke platnicky tak pojdem kupit...a uvidim..
15.05.2014 - 17:39:34
00
ddemo ja mám tieto lisované kotúče spolu s SLX organikami a musím uznať že brzdia super :) Sú to síce iba kotúče ONLY RESIN PAD, ale vyskúšam aj čo s nimi spravia sintrované platne.
Vychádzam len z obrázka, ale moje konktrétne kódové označenie je SM-RT 51.
P.S. tiež im celkom nakladam, pri mne sa nenudia a zatiaľ som žiadne pokrútenie nevidel. (180/160mm)
15.05.2014 - 19:30:37
00
simon... to ze maju napisane only resin pad ma svoj vyznam. Lisovane plechove kotuce nie su dostatocne tvrde a tak platnicky nesmu byt tvrdsie (sintrovane). Ak ich pouzijes, nebude ti odbudat len z platnicky ale aj z kotuca.. :) A to krutenie nie je viditelne okom. Ked ich extremne namahas tak maju vacsiu hadzavost nez klasika frezovane.
16.05.2014 - 06:09:12
00
Ak ich pouzijes, nebude ti odbudat len z platnicky ale aj z kotuca..

Z kotuca odbuda vzdy, otazne je len, ako rychlo. Zase pri tej cene (nizsej ako cena platniciek)to rychlejsie ubudanie az tak vadit nemusi :)
16.05.2014 - 07:07:25
00
Zase pri tej cene (nizsej ako cena platniciek)to rychlejsie ubudanie az tak vadit nemusi :)

No mne osobne by to velmi vadilo, keby mi z tenkeho shitneho plechoveho kotuca este masivne uzieralo tvrde oblozenie... Nespekulovat....brzdy su na to aby brzdili... Ked ti raz zlyhaju a vletis pod auto alebo do stromu tak bude neskoro...
16.05.2014 - 07:21:32
00
Osobne tiez takuto kombinaciu nemam.
Len Shitmano ma sklamalo, ze po viac ako desatroci prestalo vyrabat moje oblubene SMRT75 a jedine ako tak pekne kotuce od nich su teraz SMRT56, co su ale resin pad only :(
Ono aj tie SMRT66,76,86 nebudu zle, ale ten ich novy dizajn :puke:
16.05.2014 - 07:35:46
00
ddemo ja mám tieto lisované kotúče spolu s SLX organikami a musím uznať že brzdia super :) Sú to síce iba kotúče ONLY RESIN PAD, ale vyskúšam aj čo s nimi spravia sintrované platne.
Vychádzam len z obrázka, ale moje konktrétne kódové označenie je SM-RT 51.
P.S. tiež im celkom nakladam, pri mne sa nenudia a zatiaľ som žiadne pokrútenie nevidel. (180/160mm)

Tak to ani neskúšaj,pol roka dozadu tu niekto spravil rovnakú volovinu a si mal vidieť čo to spravilo s kotúčami a nehovoriac o tom,že to nebrzdí ani zďaleka lepšie (a už vôbec nie rovnako) ako tvoja terajšia kombinácia. Ale ak silou-mocou to chceš skúsiť tak sprav ľudskému genofondu službu a nájdi si čo najstrmší kopec najlepšie končiaci roklinou.
16.05.2014 - 14:49:43
00
tak organicke platnicky kupene ked nebude prsat pojdem ich zabehnut a vyskusame ako budu brzdit..
16.05.2014 - 16:17:55
00
keyboard_arrow_up