Chcel som kupit naslapne pedale Crankbrothers mallet 2 ale ked tu citam ako biedne su natom zo zivotnostou a ake su predrazene tak racej by som nieco ine. Ale chcem nieco co ma volu ako crank aby sa dalo trochu hybat s tretrou do stran kvoli kolenam. Co som nasiel tak Look a Time maju podobne uchytenie. Maju aj volu ako crank ? Alebo ake ine znacky by ste odporucili ? Poprosim o nake skusenosti. Z hladiska ceny a vydrze je naj shimano ale kedze tam je noha pevne fixovana to nebude premna dobre. Dakujem.
17.05.2014 - 14:42:06
00
Na tvojom mieste by som zvolil SHIMANO tým nič nepokazíš. Neviem na aký štýl to chceš ale ak nie cestný tak určite by som bral SPD. Najlacnejšie SHIMANO pedále nájdeš http://www.suncycle.sk/sk/produkt/mtb-pedale-shimano-m520-cierne/87, tiež som dnes objednal pedále od tade a je to seriózna firma. Na tých pedáloch si nadstavuješ aj vôľu akú chceš.
17.05.2014 - 16:52:23
00
Dik. Suncycle poznam. Na shimane sa da nastavovat sila upnutia to viem. Ale nechcem shimano kvoli bolestiam kolena. Preto zhanam nieco kde sa da s tretrou trochu hybat do stran bez vypnutia tak ako to ma Crankbros.
17.05.2014 - 17:01:32
00
Chcel som kupit naslapne pedale Crankbrothers mallet 2 ale ked tu citam ako biedne su natom zo zivotnostou a ake su predrazene tak racej by som nieco ine. Ale chcem nieco co ma volu ako crank aby sa dalo trochu hybat s tretrou do stran kvoli kolenam. Co som nasiel tak Look a Time maju podobne uchytenie. Maju aj volu ako crank ? Alebo ake ine znacky by ste odporucili ? Poprosim o nake skusenosti. Z hladiska ceny a vydrze je naj shimano ale kedze tam je noha pevne fixovana to nebude premna dobre. Dakujem.

A ako sú na tom zo životnosťou? Crankbrothers vozím už pár rokov tak by ma to zaujímalo :lol:
17.05.2014 - 17:38:20
00
možno tak kufre nevydržia dlho, ale tiež som nepočul na samotné pedále nič zlé...
17.05.2014 - 18:17:57
00
No tak vela ludi pise na forach ze po par km je vakel na oske alebo tuto vid novy pedal ( http://www.youtube.com/watch?v=3HU7Ot97Wts&feature=youtu.be ). Takisto drahe kufre ktore vydrzia menej v porovnani s konkurenciou. Najracej by som kupil cranky ale ak su ozaj take ako citam tak pohladam nieco podobne.
imro1 ty mas CB Candy na tom Gary Fisher ? Neni ta klietka mala ? Poskytuje to dost opory pri jazde v terene ? Ake mas tretry ? Dik.
17.05.2014 - 18:21:29
00
Tak menší vakel sa spraví to je fakt, ale dá sa na to zvyknúť a nie je to nič strašné. Kufre boli možno horšie čo robili kedysi, tie novšie sú v pohode a to ich nejak nešanujem a aj v tretrách dosť chodím a aj po kameňch. Candy mám dvoje, tie čo mám v profile mám na FX-ku a na Roscovovi mám Candy 2. Mne vyhovujú maximálne, podľa mňa sú to jedny z najuniverzálnejších pedálov od CB. Kletka je taká akurát, opory poskytuje určite dosť. Tretry nosím starší model týchto bontrangerov http://www.bontrager.com/model/09604 no budúci rok plánijem nejaké am tretry lebo občas by sa zišla pri chôdzi aj prilnavejšia gumenná podrážka, najmä na skalách. Snáď som ti trochu pomohol a ak ti nebude vadiť ten menší vakel ktorí sa spraví tak do CB kľudne choď :)
17.05.2014 - 18:40:25
00
Jasne ze si pomohol. Dik. Od crankbrothers som prikloneny viacej k mallet pedalom kvoli pinom a vacsej ploche. Malo by sa nanich dat ist aj s vypnutou tretrou na nakom technickejsom terene pri hrozbe padu. Ale teraz si mi dal chrobaka do hlavy kedze pouzivas candy na takom biku a nemas problem. A este ta super vaha. No neviem co kupim.
17.05.2014 - 18:58:07
00
Je to všetko iba o zvyku. Na candy tiež nie je problém ísť s vypnutou tretrou no určite to nebude taká istota ako pri malletoch s pinmi, ale je pravda že s vypnutou tretrou jazdím skôr výnimočne a najmä prudké klopenky. Technický terén sa snažím ísť nacvaknutý, osobne sa tak cítim istejšie a keď to už je moc technické a necítim sa na to, tak by som to nezišiel ani s voľnými pedálmi a z bajku radšej zídem a potlačím,, prípadne ho znesiem. veď každý má svoje jazdecké limity a pud sebazáchovy je často silný :D . Takže moja rada vyber si podľa toho aké tretry preferuješ a najmä podľa toho kde budeš najčastejšie jazdiť. Ja jazdím často okolo 50 km aj viac v ľahšom až stredne ťažkom teréne na čo sú tie candy ideálne a najmä v kombináci s tvrdšími xc tretrami. Ak však preferuješ kratšie trate a technický terén tam sú určite vhodnejšie mallety a mäkšie tretry.
18.05.2014 - 10:51:27
01
Dik. Suncycle poznam. Na shimane sa da nastavovat sila upnutia to viem. Ale nechcem shimano kvoli bolestiam kolena. Preto zhanam nieco kde sa da s tretrou trochu hybat do stran bez vypnutia tak ako to ma Crankbros.

Pri správnom nadstavení by ťa nemali bolieť kolená. Tieto SPD aj presne ten model je v štatistikách jeden z najpredávanejších. Ale je to určite vecou názoru a treba kúpiť také kde nič nebolí.
18.05.2014 - 19:34:07
01
Tiež som začínal Shimanom a hneď xt-čkami a nebyť problémov s kolenami tak by som im ostal verný do dnes, no po vyskúšaní nového systému od Crankbrothers bolesti zázračne zmizli a ten systém mi sadol trochu lepšie. Každý si proste musí nájsť to svoje, asi nikdy nebude taký systém ktorý by sadol každému :)
19.05.2014 - 19:41:57
00
Ono mozno si urobil chybu prave v tom ze si isiel priamo do xt. Ja som zacinal na 520 cize klasikach a oproti xt mali citelne slabsiu pruzinu a vacsiu volu. Ked som presiel na xt tak to bol velky skok. Tretra na nich drzi velmi pevne a niekomu to moze vadit.
19.05.2014 - 20:25:49
01
Mne ani nepríde rozdiel medzi M-520 a XT (v sile pružiny) ale ložisko vydrží u XT podstatne dlhšie ;)
22.05.2014 - 21:06:37
00
Ja mám už druhé Time Atac pedále. Prvé majú najazdených cca 20.000 km a stále slúžia. Neskutočná výdrž, nič nevŕzga. Vymenené kvôli váhe, resp. pocitu, že na nových budú lepšie, novšie ložiská...a možno sa bude ľahšie ťahať :) Dá sa v nich mierne hýbať do strán bez toho, aby vypli a to mi vyhovuje. Pred kúpou nových som vyskúšala aj XTčka, keďže na nich väčšina z nás jazdí, ale nesedeli mi. Crankbrothers vyzerajú tiež dobre.
22.05.2014 - 22:37:53
00
Mal som nejake stare shimana a bol s nimi spokojny az kym som zo zvedavosti neskusil CB candy C. Ta vola je akuratna - nejazdim uz nic nadmerne agresivne a nemenil by som.

BTW: ten repas set podla mna nieje az taky neskutocne drahy, aby sa to vobec neoplatilo - aspon mas istotu, ze ked sa nieco poserie, tak to este vies ozivit
09.06.2014 - 09:41:16
00
keyboard_arrow_up