Vďaka všetkým za informácie. Po AT jazdím už 10 rokov, ale o výnimke pre "rennrad" som nevedel, hoci som jazdil po hlavnej a súbežne viedla aj cyklistická. Zatiaľ som tam problémy s policajtami nemal. BTW - ako to už niekto písal, ich cyklistické cesty (chodníky) sú kvalitnejšie ako naše cesty 1.triedy. Takže si vyberám podľa momentálnej nálady. Pravdou je, že tie cyklistické bývajú kľukatejšie ...
22.04.2014 - 10:55:18
00
to neplati vsade, napriklad pri slosshofe vedie cyklocesta cez sotolinu. vlastne odtial smerom na hainbursky most su sotolinove cyklotrasy, a potom treba aj tak ist po hlavnej.

joli - ja zas mam problem vzdy prejst hned za hranicou cez cestu na tu cyklotrasu smer kitsee. jazdi tam vela aut a nie je tam nic vhodne na prechod, treba vzdy len dlhsie pockat.
22.04.2014 - 11:12:07
00
V dostatočnom predstihu treba vystrieť ľavú ruku a začať sa tlačiť k ľavému okraju jazdného pruhu. Vodiči za tebou si buď počkajú alebo ťa obídu z pravej strany a oproti ťa buď niekto na odbočenie pustí, alebo si počkáš. Nikdy to nie je také zlé aby sa nenašla škulinka medzi dvomi autami, hlavne keď si stále zacvaknutý a máš ešte nejakú zostatkovú rýchlosť a nezastavíš úplne, dá sa šikovne rozbehnúť do tej odbočky.

Na bicykli treba byť rozhodný, bez zbytočných zmätkov a hlavne mať čitateľný spôsob jazdy aby aj vodiči vedeli o čo sa usiluješ. Osobne som nemal zatiaľ žiadny stret s autom. Začínam síce iba moju 6 sezónu na žiletke pri ročnom jazdení 7-9 tisíc km, ale niečo sa už na mňa nalepilo. Kixi čo robia pakovia v plechoviciach už ani nerátam, to patrí k tomu, žiaľ.
22.04.2014 - 22:19:39
01
Chcel som to napísať ešte včera v noci pred tebou nejako podobne, ale potom som to nechal tak... Takže máš palec hore, lebo si na napísal za mňa!
24.04.2014 - 00:11:30
00
sakra, zase som zmokol na ziletke jak kura :swear: nechapem ze ti rakusaci stavaju tie oddychove cyklopointy bez striech, vzdy tam je len nejaky kamenny krizik, par laviciek, a obcas nejaky stolik, strecha ziadna.
a este k tomu na mna zhruba pri gattendorfe na mna krical nejaky rakusak z auta "Hovno!", asi jedine slovo co vedel po slovensky. ja som bol pri tom vtedy uz totalne premoceny, radsej ma mohol odviest domov, aj by som mu zaplatil :worried:
a ako bonus este dalsia kruta sprska uz za hranicami cestou domov. fuck, uz ma to nebavi.
24.04.2014 - 23:20:05
00
Je apríl a k tomu príznačné aprílové počasie. Ja som napr. o 18:15 chcel ísť na bicy. O 16-tej som pozrel shmu aladin radar a videl som, že v Nitre bola búrková oblačnosť, ktorá o 17 tej bola už iba hodinu pred BA. O 17:30 nakoniec padlo moje rozhodnutie ostať doma a urobil som dobre, lebo kolo 18:15 to spláchlo Petržalku aj s centrom mesta. Jedine, kde ostalo sucho bol Ružinov, kde bývam.
25.04.2014 - 00:59:41
00
no ja som tiez siel akurat o 18tej z roboty, takze som to schytal cele :D
25.04.2014 - 01:52:44
00
Ja som sa vracal okolo 18:30 z lesa, nad Petrzalkou bola riadna ciernava, v Dubravke iba jemny dazdik na osviezenie. Esteze som nesiel do Rakuska. V praci okolo 15:00 som pozeral Aladina aj radar a nevyzeralo to na nejake zrazky.
25.04.2014 - 07:27:39
00
jedna mobilovka z dnesneho rana...
inak zapojili ste sa v praci niekto do tej sutaze Do prace na bicykli?

Prílohy:

060520141075u.jpg
060520141075u.jpg 227.69 KiB thumb_up0thumb_down

06.05.2014 - 10:17:14
03
Pekná mostovka :y:
Nevedel som o tej súťaži ale rád sa zapojím. Nemusím sa spojiť s kolegom z mojej práce ale s hocikým z mesta, že? Tak ak by sa chcel niekto z BA zapojiť rád sa s niekým spolčím ;)
edit: aha, z rovnakej firmy http://www.cyklokoalicia.sk/sutaz/ .. tak nič :(
edit2: aha, už sa ani prihlásiť nedá :(
06.05.2014 - 10:25:22
00
tiez som len nieco tusil o tom... ale od prveho k nam nastupila nova kolegyna a ona nam to dala do povedomia, tak sme sa nejak narychlo dali dokopy z firmy a prihlasili sa... viem, ze to minuly rok prebiehalo v cechach, tak som zvedavy, ako to tento rok dopadne u nas a najma ci to niecomu pomoze... tajne dufam...
06.05.2014 - 10:34:12
00
Ak si o rok spomenieš pripomeň to prosím, myslím, že by takáto akcia kľudne zniesla aj samostatnú tému.
06.05.2014 - 10:35:18
00
Vukie ma dnes nahovoril na ľahký výjazd, že si "vytočíme" nohy, on bol včera na Skalnatej a ja v MK na asfalte. Voľba padla na AT, cieľ v Angerne, pri kaplnke sv. Rochusa. (http://hiking.sk/hk/ga/39154/sluzby-galeria-pri_kaplnke.html). Podvečerný výjazd po šotoline a poľných cestách a na záver prejazd cez Kobylu do Dúbravky... ;( Už sme aj svietili, taký malý nočák. Nakoniec 88km v novom prostredí a super počasí.

Prílohy:

Komentár súboru: Devínska Kobyla, Braunsberg a Hundsheimer berg.
Panorama Kobyla MTB..jpg
Panorama Kobyla MTB..jpg 370.88 KiB thumb_up1thumb_down

Komentár súboru: Kaplnka sv. Rochusa v Angerne.
Vukie a ja v Angerne..jpg
Vukie a ja v Angerne..jpg 187.63 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: Z tohoto miesta krásne výhľady na hrebeň MK.
Panorama Angern MTB..jpg
Panorama Angern MTB..jpg 334.98 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: Panoráma zložená z 10 fotografií.
Panorama hrebeň MK MTB..jpg
Panorama hrebeň MK MTB..jpg 42.65 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: Pri návrate slnko už zapadalo.
Západ slnka..jpg
Západ slnka..jpg 99.5 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: Už len cez Kobylu a som doma...
Jazda pri západe slnka..jpg
Jazda pri západe slnka..jpg 183.14 KiB thumb_up0thumb_down

21.05.2014 - 23:47:21
06
dnes som si len tak skusobne predlzil obvyklu trasu k jazeru, isiel som po tej sotolinovej cyklotrase do podersforfu (ono je to skor taky prasok, vacsich kamienkov tam je menej). a div sa svete, ani jeden defekt :)
takze niekedy nabuduce to dam naraz cele okolo :muscle: kolko je to km?

inac pozor na hranici, na ceste do hainburgu robia novy asfalt a tak je cela doprava odklonena na tu asfaltku do bergu, ktora sluzi ako cyklotrasa. komu to vadi, tak nech radsej jazdi cez petrzku, cez kopciansku.

Prílohy:

IMAG0618.jpg
IMAG0618.jpg 210.01 KiB thumb_up0thumb_down

16.06.2014 - 01:23:18
00
iron.hide ja som isiel dvakrat Neusiedler See Radmarathon - cisto po asfalte kol dokola je to 125km
16.06.2014 - 01:30:12
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu
keyboard_arrow_up