Nie, nebolo to na teba. :)
Zastávam rovnaký názor, že keď už sú peniaze, tak rovno poriadny stroj.
18.07.2014 - 10:33:44
00
Raptor je vseobecne predrazeny. Je to nieco podobne ako Demo len o par tried nizsie. Vela kindermafianov si kupuje raptora. Samozrejme ak uvazujes o normalnej kupe Scroll vychadza velmi dobre. Mierne som sa stratil v cenovej relacii. Za kolko chces kupit bike?

Porovnanie 26/29 v XC teme sa toho napisalo vela, ja mam tiez osobnu skusenost. Sice som siel o par tried vyssie ale zakad viem porovnat. Hore kopcom je to utrpenie. Jedina vyhra su kameniste stupaky alebo korene. Tam maju 26tky problemy a ja zvycajne preleziem. Ak mame sotolinu/asfalt tak nemam sancu pretoze 29" je tazka. Dole kopcom to je o inom. Tu je hmotnost opat citit ale je citit hlavne velke kolesa takze prelietavam malymi nerovnostami. Problemy su v technickych usekoch kde musim doslova nadbiehavat ako s autobusom.
Najlepsie to je na rovine a hlavne ceste. Schwalbe Smart Sam a 29" kolesa su neskutocna kombinacia a nemam problem sa nahanat s cestakmi.
18.07.2014 - 10:59:49
00
V čom je tá teleskopická sedlovka tak dobrá ? Nikdy som to ešte nevidel. Už sa rozhodujem len medzi Ctm Scrol a Ctm Raptor 3.0 s výbavou a kamerou.


Kua chlapi, uz sa tu na troch stranach hadate, OP mozno uz ten bajk aj kupil :D

Z tychto dvoch jednoznacne Scroll. Bez debaty. Ale nie su este vypredane? A bike na DH to urcite nie je, skor taky trail bike. :) Ale to ani Raptor.
18.07.2014 - 11:06:58
00
Vypredané snáď nie. Zoberiem asi ten Scroll akurát škoda že mi už neostane ani na helmu. Skúste ešte na koniec poradiť aj niečo z inej značky.
18.07.2014 - 11:23:03
00
Kamo, ked to je tazko. Lebo v rozpocte co mas, sa proste bajky na All mountain ci nebodaj Downhill nerobia. To je ako keby si chcel robit paragliding, a stanovil by si si rozpocet na padak + vybavu na 1000eur. Ked najlacnejsie nove padaky idu okolo 1400,- eur. Proste, neda sa.
18.07.2014 - 11:57:58
00
Videl som tu dost negativne ohlasy na Raptorov. Tak sa opytam - viete o niecom novom,lepsom, vhodnom na freeride/ "light downhill" a v tejto cene aku ma raptor? Uplne vsade plati ze cena = kvalita takze nieje ani co cakat v tejto cene. Ak mam peniaze tak beriem nieco lepsie ale podla mna je pre zacinajuceho jazdca aj raptor dobra volba. I ked som ho este nemal ale viem, ze jazdit sa da aj na omnoho, omnoho horsich bajkoch ako je raptor ked sa chce. Aby moj prispevok nebol bezvyznamny tak zopakujem co tu padlo - ak freeride/DH tak boxxer, ak xc tak scroll.
18.07.2014 - 12:36:00
00
Aké XC -> Scroll?! Najprv si pozri, ako vypadá taký XC bajk.
Cena = kvalita? Ani zďaleka. Pozri si taký specialized Cena = komponenty + 50% za značku.
18.07.2014 - 13:04:03
01
To áno, ale stretol si sa niekedy s tým že bajk za 600€ (dajme tomu) má výbavu v hodnote viac ako 600€? Na toto som narážal. S tým XC to bol preklep priznávam.
Ale aj tak si mi neodpovedal na moju otázku.
18.07.2014 - 13:25:57
00
Bezne maju bicykle vacsiu hodnotu ako nadobudaciu cenu. Avsak musis ratat s tym, ze nenajdes bike ktory je dokonale vyvazeny a skor ci neskor nejaky komponent zmenis.
18.07.2014 - 13:28:56
00
Nemám v pláne ti odpovedať, pretože ja som začínal na raptorovi a nič proti tomu bajku nemám.
Prvú otázku nekomentujem.
18.07.2014 - 13:31:21
00
Som si toho plne vedomý.
Drasho - Chcel som tým len povedať, že aj z raptora sa dá vyskladať bajk ktorý ma naviac ako originálna verzia. Lenže aj cena je potom väčšia. Proste platím za to čo mám (áno určite aj nejaké percento pripadá značke). Ja som nikde nikdy nepovedal že raptor je super bajk ktorý v základnej výbave sa vyrovná bajku v rovnakej kategórii, ktorý je raz taký drahý. Zaplatím za raptora 540€ a mám aj také komponenty. Je jasné že z bajku v tejto cene nemôže byť bajk s vlastnosťami ktoré má raz taký drahý bajk. To by sme potom všetci kupovali tie lacnejšie bajky.
18.07.2014 - 13:35:51
00
Inak teda asi najlacnejsi entry level free ride bike aky ma napada je agang ninja:
http://www.agang.eu/2014/fsx-freeride-26/ninja-2.0.htm

//edit: ale teda, ako bolo povedane, you get what you pay for ... 18.5kg :) Na druhej strane na skakanie isto vhodnejsi ako raptor ci rawer.
18.07.2014 - 13:57:14
00
Ferisko nehovor mi že za 1700 € sa nedá kúpiť nejaký dobrý bike. O výbave hovorým akože by som kúpil čosi lacnejšie a s tým výbavu.
18.07.2014 - 15:38:23
00
Ja nehovorim,ze sa neda kupit dobry bajk. Ale dobry bajk je relativny pojem. Pouzitelne bicykle z kategorie DH, FR ci AM/EN proste zacinaju okolo 1.6k az 2k. A to aj u lacnych onlineovych znaciek. Ako to vyzera ked sa niekto snazi tu hranicu podliezt mozes vidiet napriklad na tom Agangu.

Tu mas napriklad pouzitelny stroj:
http://www.radon-bikes.de/xist4c/web/Swoop-175-6-0_id_25147_.htm
prirataj este pedale a dopravu.

Len mozno by bolo dobre si ujasnit co vlastne chces naozaj jazdit. Lebo ak sa chces "vozit po lese" a "obcas preskocit nejaky koren ci hrb" tak ano, da sa za 1700,- kupit krasny bajk. Ak chces naozaj robit nejaky ten downhill, skakat dirt jumpy v bikeparku a pod. tak si proste treba priplatit.
18.07.2014 - 17:04:21
00
Chlapíci normálne to ani nemôžem celé prečítať lebo sa mi nechce :D
18.07.2014 - 22:54:14
00
keyboard_arrow_up