Myslim taku sponu s hacikom, ktorou sa prichytava sietka, kde sa da ulozit prilba (alebo chranice) a chyti sa to o take ocko hore na batohu. Ten hacik sa urval. Nejako to musim vyriesit, inak do sietky nic nedam :(
22.07.2014 - 07:17:53
00
Týkalo sa to aj karbónu?

Karbónové rámy nie sú tak náchylné na praskanie ako rámy z hliníkových zliatin,lebo nemajú zvary a tým pádom ani tepelne ovplyvnené oblasti,kde je štruktúra materiálu narušená-prasklina vzniká práve v tomto mieste.
22.07.2014 - 08:21:14
00
Odprucam preskrolovat cele vlakno
https://www.facebook.com/photo.php?fbid=867036386655908&set=o.157220817645255&type=1&theater

Chlapcovi po tomto prusere volal sam majitel ctm a slubil mu novy ram....


Dúfam , že si to prečítali všetci z fan klubu CTM... A zvarovať prasknutý rám v záručnej dobe??? Si deláš kozy , nééé?!
22.07.2014 - 09:03:18
00
Myslim taku sponu s hacikom, ktorou sa prichytava sietka, kde sa da ulozit prilba (alebo chranice) a chyti sa to o take ocko hore na batohu. Ten hacik sa urval. Nejako to musim vyriesit, inak do sietky nic nedam :(

ja som tieto serepetičky kupoval v treksporte.. aj tie háčiky na uchytenie prebytočného popruhu čo Bruco myslí..
ale bolo to asi 6 rokov dozadu :)
22.07.2014 - 09:06:07
01
Co si ja pamatam, tak vsetko bol hlinik.

Aj karbónové Treky mali všelijaké "incidenty", len si nespomínam že by to bola nejaká opakovaná vada.

Mám taký pocit, že Specialized má najlepší pomer predaných a intenzívne jazdených bikov ku prasknutým :) Bolo by zaujímavé získať nejaké informácie od predajcov a dať to dokopy, aj o konkrétnych modeloch a ročníkoch.

K tomu Haibiku - reklamácia musí byť uznaná, možno to prebehne aj rýchlo, ale ak by dali rovnaký rám tak to bude opäť len čakanie na zlyhanie. Ale zase sa človek dostane bližšie k tomu stavu kedy by už mohli vrátiť peniaze a potom už stačí len prejsť na niečo lepšie navrhnuté :lol:
22.07.2014 - 09:21:03
02
Spesl ma dobre karbonove ramy, ostatne dali si na tom zalezat, ale tiez mal svoje muchy. Loziska napr. Ale hlavne tlmice Brain, tie vydali mozno aj za viac starosti ako prasknuty ram :lol:
22.07.2014 - 09:25:28
00
loziska na spesli mozem potvrdit- vymenene po cca 8000 km, az na jedno v zadnej stavbe pri oske kolesa-tam sa nepodarilo vylisovat ( su tam dve, treba na to specialny vytahovak, a je to osemetna praca kedze zadna stavba je teeez karton) takze to este caka na vymenu
Brain- servis potrebuje tak po cca 6000 km, potom sa prerazilo tesnenie v nom, a uz nefungoval, teda bike sa spraval ako stale s otvorenym tlmicom
Co sa tyka lozisiek, tak tie mal Giant velmi slusne, akurat tie ramy , no :lol:
22.07.2014 - 09:38:11
00
Masovka s ***** .. 2 roky zaruka pre bezneho cloveka, ktory najazdi tak 1-2tisic za rok. Ostatni, ktori to davaju za mesiac,dva , holt maju smolu. Fabrika musi chrlit , neexistuje, aby nieco vydrzalo dlho a nikto nic nekupoval. Coskor asi uzakonia, ze clovek musi veci obmienat min. raz za 2 roky :(
22.07.2014 - 09:43:47
00
skor je to tak, ze je zbytocne robit to echt odolne (vysia cena, vaha...) koli par ludom, co najazdia ozaj vela. masam to staci a par reklamacii zvladnu, asi to maju spocitane :)
22.07.2014 - 09:54:20
00
lto mozno skor nieco taketo ,ak bude mensia velkost
http://www.storex.sk/plastovy-sortiment-pracovne-spony-katskup298.php?KATALOG_ZBOZI_VYPISOVAT_OD=16
22.07.2014 - 10:03:18
00
Oci pre plac maju najma ty, ktorym to praskne tesne po 2 rocnej zaruke. (idealny kandidat - tazsi jazdec preferujuci teren , 3000km rocne )
Ale uz dost vyrobcov dava 5 rokov zaruku, nemecke znacky takmer vsetky a u nas Kellys.
22.07.2014 - 10:06:31
00
mne DEMA vymenila rám aj po záruke (mal cca 4 roky)... nie síce za ten istý, keďže ho už nemali, ale vyšli v ústrety a mám nový a blbne sa mi na ňom dobre :) takže nie nadarmo získali ocenenie superbrands :)
22.07.2014 - 10:50:23
00
Masovka s ***** .. 2 roky zaruka pre bezneho cloveka, ktory najazdi tak 1-2tisic za rok. Ostatni, ktori to davaju za mesiac,dva , holt maju smolu. Fabrika musi chrlit , neexistuje, aby nieco vydrzalo dlho a nikto nic nekupoval. Coskor asi uzakonia, ze clovek musi veci obmienat min. raz za 2 roky :(

dlho ti vydrzi poctive HT :D , pri fulloch automaticky musis pocitat s vacsou narocnostou na udrzbu a servis,
okrem toho ze asi najazdim viac ako priemerna populacia, aj bike umyvam hadicou s vodou, co urcite loziskam neprospieva, a na fulle zasa clovek inak naklada tomu biku ako na HT :P
otazka tlmica s ***** ked teda myslis brain, tak k tomu iba ttolko ze na Giante som mala fox rp23 a tiez musel do servisu raz za sezonu teda v priemere v tom case po nejakych 6000-7000 km, pretoze uz piskal a mal malo oleja
Horsie je o nieco na tom Brain co sa tyka ceny servisu
22.07.2014 - 12:28:46
00
Myslel som v tomto pripade ***** absencia spevnovacieho trojuholnika na spoji hornej trubky vs sedlova trubka pri vyssich ramoch. Ked uz teda nechceli robit sloping, ani hruby spoj. Kedze nikto pri zmysloch to takto nemoze zvarit bez vedomia, ze to musi prasknut, tak to moze byt len *****, resp. zamer :( Fox je inak dobre piskatko :D HTcka inak praskaju tiez :lol:
22.07.2014 - 13:13:48
00
Spesl pise ze dozivotna zaruka :) , pri celopere len hlavna cast ramu . Ale dufam , ze sa k tomu nedopracujem. :)
22.07.2014 - 18:57:19
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Komponenty)
keyboard_arrow_up