Cavte. Ozivujem tuto temu. Bajk kupeny pred rokom.. Priatelka sa stazovala ze slabo brzdia brzdy ( hydraulicke Tektro). Bolo jej povedane ( na garancke ) ze nie su vypecene este. ( to uz mali asi 100 - 200 km za sebou ... karpaty a podobne ). Priatelka sa vkuse stazovala (mne ) ze to slabo brzdi. Som jej povedal ze ma slabe brdzy ;-) ... No a po roku som si sadol na to a chcel zabrzdit a nic .... Zavzdusnene nie su, zamastene nie su, platnicky este podrzia. Predna brzdi slabucko, zadna nema ziaden nabeh rovno zablokuje koleso. V packe to nejak vrze ako ked trie guma ( asi odisiel piestik ) Volal som do predajne: pochybuju ze nam uznaju zaruku kedze su to brzdy ( WTF ), kludne mozem doniest bajk do 30 dni daju vediet ( fuck .. v sezone nic moc ) .
Sa mi paci ako na dialku vedia diagnostikovat zavadu a hned vylucit z reklamacie ....
Cize co mam robit?
Ak tam vymenim brzdy padne zaruka.
Ak to dam do servisu na reklamaciu, tak to tam bude s neistym vysledkom trcat 30 dni.
Jaszdit na tom a uz pomaly neda .....
21.07.2014 - 13:42:12
00
Výmena bŕzd zruší záruku?
Hoď tam M395/M445 ak je cenový limit nízky/ak chceš aby tie brzdy podobne vyzerali (ak sú to nejaké klasické Tektro ako Auriga, HDC-330...), tie terajšie môžeš skúsiť dať reklamovať a je to. Toto riešenie bude stáť do 30€, bicykel bude stále pojazdný, možno skončíš s dvoma brzdami ak by náhodou tú reklamáciu uznali (čo by teda mali ak naozaj niečo odišlo vplyvom výrobnej vady, niečo čo sa neradí medzi spotrebný materiál).
21.07.2014 - 14:13:04
00
Sa mi zda ( doma kuknem ) ze ak vymenis komponenty na bajku v zaruke tak ti tato zaruka pada. Co je dost logicke. Nove brzdy nie su problem kupit, ale bajk je este v zaruke. Cize by to malo byt kryte zarukou.
Na aute v zaruke by som tiez nekupoval nove brzdy ak by nebrzdili ....
21.07.2014 - 14:27:38
00
Ak by to aj takto fungovalo, tak ako zistia že si menil ten komponent na bicykli keby si túto brzdu necháš v skrini a namontuješ ju tam keby dávaš náhodou celý bicykel reklamovať?

Pokiaľ je menený komponent v rámci špecifikácií ktoré sú prípustné pre komponenty ním ovplyvňované a pokiaľ je korektne vymenený, tak nie je dôvod aby padla záruka na hocičo.

A čo je logické na tom že jednu vec zmeníš a padne záruka na iné ktoré majú samostatnú záruku? Bicykel sa nepovažuje za nejaký nedeliteľný celok, záruku máš na každý komponent samostatne a na každý komponent môže byť iná záruka (či už dlhšia alebo kratšia).
21.07.2014 - 21:01:18
01
zaruka je 2 roky. A ako poznam nasich obchodnikov, tak budu robit cirkus pri kazdej reklamacii. Bod 4 zo Zarucneho listu : Zanik zaruky : Modifikacia bicykla alebo jeho casti. ( napr zmena odpruzenia .... ),
21.07.2014 - 21:11:50
00
...
Sa mi paci ako na dialku vedia diagnostikovat zavadu a hned vylucit z reklamacie.....

na dialku si to zacal riesit ty :)
normalne im to tam zanes a nech sa vyjadria, potom skus rady na fore.
22.07.2014 - 09:37:11
00
nj. chcel som sa uistit ci sa vobec oplati sa s tym trepat na predajnu. Ale vyzera to ze ano.
22.07.2014 - 09:59:04
00
Tiez som mal problemy s Tektrami, bol zaseknuty piest. Brzdu som zhodil, doniesol aj s papiermi od biku do servisu a o 3 dni mi volali, ze to vycistili. Vsetko vramci zaruky a zadarmo. Treba sa len dohodnut. V mojom pripade boli spokojni vsetci, pretoze inak by museli oni zhadzovat brzdy a bike by im zavadzal. Takto som sa ja nemusel trepat s autom do servisu a vsetko som pohodlne vybavil cestou zo skoly.
22.07.2014 - 10:06:15
00
110mat110 no toto som potreboval pocut. diky
22.07.2014 - 10:29:24
00
Dnes som pisal do predajne, v ktorej som kupil bicykel, tak sa s Vami chcem podelit o skusenosti. Chcel som zistit, ci moze byt garancna prehliadka vybavena aj neskor ako po 2 mesiacoch, pretoze to pravdepodobne nebudem casovo stihat. Na bicykli som jazdil velmi malo, takze urcite nesplnim ani zmluvny strop 200 km. Sucasne vsak chcem menit pedale a chcel som vediet, ci to neovplyvni zaruku (viem mozno blbost, ale radsej som sa opytal). Tu je odpoved.:

"Dobrý deň.
Samozrejme na garančnú prehliadku sa zastavte aj po tých 2 mesiacoch, dôležité je najazdené km.
Tie pedále si určite zamente aj pred garančnou prehliadkou.
S pozdravom"

Ak som to pochopil spravne, tak ked napriklad pridem na garancku po 2 mesiacoch a 1 tyzdni vsetko je korektne a zmenene predale taktiez nemaju na zaruku ziadny vplyv.
22.07.2014 - 14:56:37
00
keyboard_arrow_up