SKF je najvacsi vyrobca lozisk na svete (a maju vela prachov, co je dobre, hehe) :) Podla gugla mate tam aj distributora, takze urcite od nich :) Ale jasne... tie loziska su standardne a nikdy nejde o nejake specialne loziska vyrobene na zakazku, takze nie je problem ich kupit.
23.07.2014 - 00:13:25
00
Mne ujo v loziskarni povedal ze SKF by do ramu nedaval z dovodu, ze su stavane na vysoke otazky pri ktorych sa vystredia a ze aj ked su drahsie/ kvalitnejsie tak by v rame nevydrzali kedze tam sa lozisko otaca niekedy ledva o pol otacky. Inak ja da ramu davam ZVL s tym, ze vyberiem prachovku a natlacim tam vazeliny kolko sa da. Takto mi vydrazli loziska uz druhy rok co o tych pred tym sa neda povedat... Druha vec je, ze loziska na zjazdaku su inak namahane ako na obycajnom horskom.
23.07.2014 - 00:19:03
01
kedze tam sa lozisko otaca niekedy ledva o pol otacky

A preto sa na bike pouzivaju maxove (full complement) loziska http://www.enduroforkseals.com/id172.html
Niekedy je vyhodnejsie kupit ich tu, lebo maju zadarmo postovne: http://www.mountainbikecomponents.co.uk

mensie loziska (<2.5cm) kupujem vyhradne maxove (neviem o tom, ze by boli dostupne aj ine ako od EFS)
vacsie loziska mozu byt aj klasicke - staci spominane lacne ZKL a pod.
23.07.2014 - 07:31:07
02
Mne ujo v loziskarni povedal ze SKF by do ramu nedaval z dovodu, ze su stavane na vysoke otazky pri ktorych sa vystredia a ze aj ked su drahsie/ kvalitnejsie tak by v rame nevydrzali kedze tam sa lozisko otaca niekedy ledva o pol otacky. Inak ja da ramu davam ZVL s tym, ze vyberiem prachovku a natlacim tam vazeliny kolko sa da. Takto mi vydrazli loziska uz druhy rok co o tych pred tym sa neda povedat... Druha vec je, ze loziska na zjazdaku su inak namahane ako na obycajnom horskom.

Tak,tak .. otocka horkotazko o polotacky a este aj iny tlak, preto ani nemaju vo vnutri tolko maziva, upiekli by sa, dobre robis ako robis.
23.07.2014 - 08:34:00
00
Aj polotacky je veľmi prestrelene :)
23.07.2014 - 08:45:09
02
ja som zobrala teraz loziska FBJ japonske, uvidime, taky cenovy stred
23.07.2014 - 08:50:06
00
hlavne do lozisk treba napatlat vazeliny co sa da,nepusti aj bordel dnu a lacne vydrzia rovnako ako drahe pri danom zatazeni...
23.07.2014 - 09:47:28
00
No ked som teraz daval naspat tlmic na Giante tak som si vsimol ze jeden ten otocny prstenec v rame (neviem ak to nazvat :D), cez ktory sa napcha oska drziaca spodok tlmica a zadnu stavbu pri klukach, celkom slusne drhne. Druhy mal chod uplne v pohode, ten mal pravdepodobne lepsiu ochranu pred vodou a blatom vdaka prevodnikom. :/
23.07.2014 - 09:56:29
00
moje byvale GT Force tiez jazdilo 3roky na origos loziskach a ziaden naznak vymeny. to iste ako u Pola. nastastie tam je taka velkost aka je :lol:
23.07.2014 - 09:56:52
00
cannondale RZ - 4ty rok karpatsko - alpskeho nakladania, zatial bez vaklu, relativne stale dobry chod.
cannondale Claymore - 2 z 10 lozisk hotove, no skor viac koli wap ako koli opotrebeniu.
cannondale PROPHET X - 4 roky bez vymeny, tiez relativne dostali nazrat tazkeho terenu
ROTWILD (vsetky co som mal) - pokial viem stale na povodnych loziskach, jazdia dodnes...

na kazdom biku co som mal (okrem Can RZ 140) odisli takmer okamzite puzdra na tlmici. raz som skusil needle bearings od ENDURA, od vtedy to montujem na kazdy bike.
raz za mesiac to premazem a fici to krasne bez akehokolvek problemu.

skor evidujem mrte vymenenych lozisk v nabojoch. velke lozisko v naboji na Lefty (to vlavo) uz budem menit 3ti krat.
to iste v zadnom naboji Tune kong - odisli uz 2x SKF loziska.
23.07.2014 - 10:06:17
00
Praveze u mna to je presne opacne. V rame som menil skoro raz za rok. Inak nikde inde. Tak ale toto je znama chyba Intensov....
23.07.2014 - 10:45:36
00
...tak v intense ma to neprekvapuje. tam je to notoricky znama vec, ze loziska odchadzaju rychlo. napriek tomu by som si vybral intense radsej ako demo.
23.07.2014 - 10:50:07
00
Zrejme staci nepatrne mala odchylka od priamej osy a lozisko ide rychlo do prec. Alebo pri viaccapovom uchyte sa nacne jedno lozisko a potom odstatne rychlo tiez. DT 240s zadny je tiez nachylny na presnost, staci nejaky cas jazdit na malom vakli v lozisku a po vymene lozisk je nutne menit aj rohatku vo vnutri (alebo ako sa to vola).
23.07.2014 - 10:50:57
00
inak to som si vsimol tiez. DT je chirurgia. mam ich par a fakt mi pridu neuveritelne citlive na zmontovanie.
23.07.2014 - 10:52:57
00
No, hlavne sa nesmie mazat ta rohatka, resp. len jemne pretriet olejom. Inak tomu nic nebude.
23.07.2014 - 16:01:41
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Komponenty)
keyboard_arrow_up