2Robert: este pre upresnenie, pozeraj priemerku dlhej trate a zaroven skus porovnat rovnakeho jazdca, aj medzi roznymi vitazmi su ake take rozdiely... a este k tomu pridaj "koeficient stupavosti" tzn. kolko vyskovych urobis na km deleno 2

a potom vyskusaj na vlastnej kozi... :D

PS
a zabudol si Horala :shock:
06.08.2007 - 13:55:46
00
Nezabudol som na Horala, to by som potom zabudol aj na Zvolen, Vlkohron a niekoľko desiatok ďalších. Nerobil som šatistiku celej sezóny, len ma tie priemerky zaujali.
Teší ma Tvoj záujem o môj rozhľad, mám takú matnú predstavu, ako ísť na výpočet priemerného stúpania.
A o moju kožu sa neboj, ak si si nevšimol, ja som nekňučal, len som interpretoval názor.
06.08.2007 - 14:17:41
00
2Robert...myslim ze kazdy maraton je tazky niecim inym a to ze tu porovnas priemerky nam dokopy nic nepovie...a taktiez nemyslim ze to ze si isiel posledny zjazd cez mesto ti nejako velmi zdvihlo priemerku...nezabudaj ze priemerna rychlost mas vzdialenost / cas a kedze tych 75km/h si isiel velmi kratky cas tak je to na priemerku dooost zanedbatelne...

ja osobne za tazky povazujem kazdy maraton ( ale pozor, pisem maraton, nie polmaraton ) pretoze ked si ho prasknes, tak ti je jedno ci si mal priemerku 15 alebo 25 :)

btw...ak sa ti zdali niektore useky narocne na Stiavnickom, tak sa zacni tesit na ostatne maratony ake prekvapenia ti nachystaju :wink:
06.08.2007 - 14:49:24
00
2matt: samozrejme, ze vlastna skusenost je najlepsia, ale predsa len mi tie priemerky pomozu trochu sa zorientovat v obtiaznosti, ak dany region/trasu vobec nepoznam... :roll:

ale vysvetli mi, matt, preco si v sobotu z celeho maratonu absolvoval len tu asfaltovu cast a aj to na silnicke... :D :D :D
06.08.2007 - 14:54:46
00
...aby som tade mohol ist 89km/h s 8 atmosferami pod ritou :D

aaa nie...akosi si musim tento rok dat oddych od tlstych plastov aby som nabral druhy dych ( ten prvy mi zobrala Zlata Bana :) )
06.08.2007 - 15:02:57
00
Priemerky mi pomôžu zorientovať sa v tom, za koľko sa to vyhráva. Ak opomeniem momentálne dispozície, o náročnosti trate mi viac povie profil a celkové metre. Pretože mne trebárs nie je jedno či nastúpam, povedzme, 1400m v piatich, alebo v troch stúpaniach.
Uznávam, každý maratón je ťažký, pre niekoho je to zaujímavé na tridsiatke, pre niekoho je stovka tak akurát. Z môjho pohľadu môžem povedať, že radšej päťdesiatku v jednom okruhu, ako dva dvadsaťpäťkilometrové okruhy.
K tej trati len toľko, na maratón nechodia len víťazi, alebo prvá desiatka, ale aj stred. Že pre záver poľa je každý úsek ťažký to je jasné.
A už tú trať nechám na pokoji, lebo fakt na každom maratóne sú nejaké špecialitky.

2matt: Na tridsaťkilometrovej trati Ti dvojkilometrový zjazd, šesťdesiatkou, na jeden a pol hodine, dvihne priemer o 0,37 km. V porovnaní s tým, keby si išiel tú istú vzdialenosť tridsiatkou po rovine.
06.08.2007 - 15:19:26
00
2Robert: ale to sa ti prave snazim vysvetlit a najlepsi priklad je Krejzi... S Kralovkou malo Krejzi 2005 viac km aj viac vyskovych (128/3700) ale pri zmene Krejzi 2006 (118/3350) bolo vymenene dlhe asfaltove stupanie aj rychle klesanie tazkymi technickymi pasazami, takze v konecnom dosledku sa stal novy Krejzi tazsim a pomalsim, tzn. technicky narocnejsim...

Hornych 2005 priemerka 20,54
Hornych 2006 priemerka 17,80

pri porovnatelne rovnakom pocasi
06.08.2007 - 15:34:11
00
to Robert: ano mas pravdu. Minuly rok bol prave tento maraton moja prva skusenost. Preto ten report aj tak bol pisany. Proste som tam skoro zdochol. obrazne povedane: "Myslel som si ze to je to najtazsie co sa da na SVK absolvovat." Ale prisla dalsia sezona a ja som zacal obchadzat vsetky maratony co sa organizovali /az na Pruchnik/. Az teraz zistujem, ze Stiavnica je jemne povedane "uplna pohoda" oproti niektorym maratonom. Nechcem ta o nicom presviedcat, lebo je to uplne zbytocne. Ak ta tato "zabavka" chyti tak ako mna tak si absolvujes aj ostatne maratony a zistis sam ze niektore su tazsie, niektore lahsie. Ja osobne tvrdim ze Stiavnica je narocnostou trate niekde mierne nad priemerom. A to som este nezazil Krejzy na Horalovi. Mozno uz po tomto vikende sa moj "rebricek" posunie do inych hodnot. Vsak Dudo :D
06.08.2007 - 16:02:45
00
:) som rad ze sa vam na slanskom tak pacilo:) na horala uz mozno dojdem fotit, uvidim ako ruka...
06.08.2007 - 19:05:00
00
Môj názor: dobre to napísal Dudo na predchádzajúcej strane, stotožňujem sa s ním. Štart dlhej by mohol byť ešte skôr, prípadne miesto štyroch okruhov dať tri. Podľa mňa je tento maratón extrémne náročný, myslím 4 okruhy. Kto to šiel, asi potvrdí. Obdivujem tých, čo to zvládli. Zvíťazili hlavne nad sebou. Napríklad taký Vlado László z Galanty. Kopce vidí len v televízore, alebo po sobotách na maratónoch, ťahá mu na 50 a zvládol to pod 8 hodín. Alebo vlani Jožko Orem. Alebo Jožko Orem 2007. Síce teraz len 2 okruhy, ale za 3:15 a to prišiel na štart cez kopce 35 km na bicykli s plnou poľnou.
Štiavnica je extrém v náročnosti na dlhej. Okruhy mi už tak nevadia, veď na maratóny si chodím hlavne zapretekať. Bolo to všetko znovu výborne zabezpečené, teším sa o rok. A na vás chlapi na Horalovi. Ak poprší, to bude srandy. Celých 9 hodín. Trénujte.
06.08.2007 - 22:44:05
00
prípadne miesto štyroch okruhov dať tri.


V tretom som mal najvacsiu krizu z ktorej som sa pekne do konca stvrteho dostal pravidelnym napchavanim sa na obcerstvovackach........
Sice o 50minut horsi cas ako valni ale chlapi co balili za mnou hovorili, ze sme z roka na rok lepsi, ze stale sa koniec posuva na skorsiu hodinu.
Stiavnicu berem kazdorocne ako trening na Horala.
Styri kolecka su uplne v pohode, ked som to isiel prvykrat, tiez som sa bal ale je to gooood
Ide prave o to vitazstvo nad sebou samym a to skracovanim nikdy nedosiahnes.

este jedno +
tym, ze sa trat nemeni, je oznacena celorocne, teraz dokonca uz ako cyklotrasa, takze od septembra po nej mozes legalne bicyklovat napriek tomu ze sa nachadza v CHKO.
07.08.2007 - 08:10:08
00
celkom pekná diskusia, vidno, že sto ľudí, sto chutí, i keď názor typu, "keď nie som elite pretekár, načo sa hrabem na dlhú trať" fakt nechápem :cry: ja osobne chodiť na každý maratón nemusím a najmä na tie kde sa idú okruhy. Je mi jasné, že je ľahšie zabezpečiť 30 km okruh, ale mňa týmto nijaký maratón nezaujme. :roll:
07.08.2007 - 12:03:27
00
S parťákom sme išli krátku a zhodli sme sa na tom, že na ďalšie kolo by sme veľmi chuť nemali. Každému čo išiel 60-ku, či nebodaj 120-ku respect!!! Ale aj tak sa mi vidí, že niektoré extrémy boli zbytočné. Možno to tak má byť, neprešiel som všetky maratóny, čo sa kde idú, ale faktom je, že takéto suťovisko som ešte nevidel. Možno sa to inak postaviť nedalo, ale trať hodnotím ako extrémne náročnú. Kamene sú aj inde, ale nie na toľkých kilometroch v kuse.
Inak organizácia parádna, klobúk dolu. Obzvlášť sa mi pozdávalo zaistenie bezpečnosti.



v niečom súhlasím, značenie a zabezpečenie boli na slušnej úrovni, i keď (žial sa to ťažko mení) prejazdy križovatkami sú dosť krejzy - ale boli v poho:) K trati - sa mi celkom páčila, z každého kúsku niečo - poľné, lesné dedinské, povzbudzovačké, strmáky jak na "pražskou věž" :-) a tie šutre na niektorých úsekoch - fakt cool - najmä v jednom zjazde - myslím, že to bolo ako šité zjazďákom. Celkovo to bolo super - nielen náročné, ale aj krásne, len tak ďalej . BS
08.08.2007 - 22:36:22
00
Mi sme aj uvazovali o tomto maratone ako o tom ze mozno tam aj pojdeme ale ked sme zabadali ze to je pretek na okruhy tak sme to zabalili pretoze nepotrebujeme kruzit na trati. Podla mna by mal byt maraton aspom 40 km trat a ked tak teda velka by sa isla 2 x ale aby sa polmaraton kruzil 2x a 120 4x tak to je naozaj moc.
to bol aj dôvod preco sme sa nan ani nenachystali.




veľa mi nechýbalo a bol by som kanagon - doma :D . Ale neľutujem, zatiaľ najlepší maratón čo som šiel. Či už prv spomínané skvelé organizačné zázemie, ale aj trať, ktorej km preveria každého. Na okruhy som ešte nejazdil a neviem (skôr nie/viac) ako by som bez prejazdu vopred rozhodoval o absolvovaní tohto maratónu. Ale súhlasím, 4× točiť kolo by som asi hekticky nezvládol :), ešte 2×ako tak - poprvé - zistíš, kde to ide najlepšie a v druhom kole si to užívaš, ak nie si vymačkaný ako zitrone®
08.08.2007 - 22:48:08
00
tak napisem moj nazor k tomuto maratonu po rokoch a zhrniem to do jedneho slova...brrrrrrrr
teraz sa tu nebudem bavit o znaceni a ochotnych ludoch ktori sa podielaju na organizacii, pretoze to je za posledne roky ako tak fajn a nech to tak zostane aj nadalej...
rad by som napisal moje vyhrady k trati...ktoreho masochistu napadlo "vyrobit" maratonsku trat tak ze jednoducho povedal...aaaa teraz si chlapci date 4 kola!? staci otvorit oci a pozriet sa na pocet startujucich za posledne roky na tejto trase...zachvilu sa mi zda, ze prihlasenie sa na 120km a zvladnutie tejto porcie bude znamenat bednu...nestacili by 3kola? alebo nebolo by na case trosku trat zmenit? 10 rokov existencie tohoto maratonu by si to hadam uz aj zasluzilo...
a teraz slova mojho kamosa po sobote co sme tam boli pozriet poobede na cestakoch..."Stiavnica? ...0bodov" ...trochu tvrde, ale ked sme tam dorazili o 15:30 a vsetky stanky boli uz skoro zbalene, vyhlasenie a tombola uz taktiez bola minulostou a napriek tomu este zopar ludi na trati, tak som sa k tomu aj trochu priklonil...akoze nic v zlom, ale ti ludia co boli na trati 7-8hodin si taktiez zasluzia aby z tejto akcie nieco mali!!! nie ze ked pride do ciela, tak si akurat zatlieska sam sebe a moze ist domov...nooo, dost som bol z toho rozcarovany a sklamany...


Čaute bikeri.
8) No Štiavnicu chodim už viac rokov. Je to stale v pohode trat, čistá vychutnávačka. Chodím ale len polky a to zo zásady, ale to nie len tento maratón, ale všetky. Keď si už 8) raz zaplatím za štartovné za pretek, tak si to chcem aj užiť. Chcem si trošku zapretekať s mojimi kamošmi z našej bikerskej gruppy a samozrejme aj s vami ostatnými. 8) Trasy dlhé od 80km do 140 km si užívam s kámošmi cez víkendy. Sú to celodenné akcie, na ktorých sa ponaháňam ako rýchlo chcem ja a nemusí ma nikto čakať v cieli, proste pohodička, sem tam nejaký adrenalín. Je na každom, akú trať si vyberie, či sa chce vytrápiť na dlhej trati a zaplatiť si za to, alebo si to chce užiť len na polovičnej trati za tú istú cenu štartovného.
:idea: Mali by sme viac hodnotiť úroveň zabezpečenia celej akcie a úroveň značenia trate ako neustále sa tu zapodievať prečo chodí tak málo ľudí na dlhé trate. Je to proste na každom z nás, každý hľadá niečo iné. Načo to riešiť.
Ja bývam neďaleko Ban. Štiavnice, čiže je to moja domáca trať, išiel som ju už asi 50 krát. A stale si ju užívam. Kamenisté úseky nad Banskou Štiavnicou sa každý rok poctivo čistia ako sa len dá, môžem to potvrdiť, ale bohužial po celej cyklotrase sa preháňajú motorkári a štvorkolkári a je to znovu tak ako predtým. S tým je problém už viac rokov.
:arrow: Trať by sa dala pozmeniť, možno aj na jedno kolo. Okolo Sitna sa nachádzajú krásne chodníky, super výšlapy, singláče, ale nezabúdajte, že celá Banská Štiavnica sa nachádza v oblasti CHKO Štiavnické vrchy a ochranári všade sliedia ako strážne psi. Maratónska trať ide na niektorých miestach po hranici s CHKO Štiavnické vrchy. :roll: Z jednej strany na teba kričia ochranári - tadiaľto nesmieš a z druhej strany zase na teba kričia lesáci - ani tadialto nesmieš. Ťažko sa potom stavia trať. :wink: Našťastie oni majú celú trať zlegalizovanú do tej miery, že je z nej značená cyklotrasa, takže aj po 1. septembri tadiaľ môžme beztrestne jazdiť.
8) Nakoniec by som sa chcel poďakovať organizátorom za dobrú úroveň zabezpečenia celej akcie, čo sa už ale stalo zvykom na Banskoštiavnickom maratóne.
09.08.2007 - 06:27:34
00
keyboard_arrow_up