Iný gps prístroj momentálne k dispozícii nemám...čo sa týka barometra, tak jazdím pomerne dosť často rovnaké trasy a keď som mal kedysi polar (CS 400), tak tie nastúpané metre celkom korešpondujú, môžem to ešte porovnať s hodinkami...
29.09.2014 - 22:06:41
00
Ked to mas overene tak je to OK, mozno tento Garmin ma v porovnani s tym mojim nejak vylepsene algoritmy a prepocitava/filtruje hodnoty ukladanej barometrickej vysky do tracklogu.
Udaj o stupani na Vista HCX tiez korespondoval s udajmi z inych pristrojov (aj iny vyrobca) a povazujem ho za relevantny.
29.09.2014 - 22:29:20
00
To vyzera skor na chybu alebo filter v TRM aplikacii.

niečo na tom bude, gpx súbor tam nedokážem nahrať vôbec
inak Tvoj profil z cmaps korešponduje s profilom z routeconverter

Prílohy:

Bez názvu.jpg
Bez názvu.jpg 83.42 KiB thumb_up0thumb_down

30.09.2014 - 08:53:00
00
Tak zase 8000 bodov v subore je dost, to moze byt problem. Aj ten ukecany GPX subor urcite bude mat vela mega. Ja mavam pri celodnovkach tak do 5000 bodov (interval logovania nastaveny na automat).
30.09.2014 - 09:08:42
00
1,141 MB...tak potom bude chyba v tom, nemám tu dnes garmin, ale logovanie mám tuším nastavené na 1s, nemenil som to od výroby...vyskúšam urobiť zmeny, pri najbližšej príležitosti
30.09.2014 - 09:17:18
00
Ked tak nad tym uvazujem, mozno tieto zariadenie maju default huste logovanie, nie kvoli GPS, ale kvoli ostatnym cidlam (tepovka).
30.09.2014 - 09:29:32
00
takže je to takto: https://support.garmin.com/support/searchSupport/case.faces?caseId=%7B739cdd60-acf5-11e0-d01c-000000000000%7Dale
a takto: https://support.garmin.com/support/searchSupport/case.faces?caseId={4481c050-6aaf-11e0-ed7a-000000000000}
keď čas jazdy prevediem na sekundy, čiže 2:08:51 = 7551s, tak to robí asi tri minúty rozdiel, keďže počet smart záznamov je 7747
z toho vyplýva, že veľa možností na dramatickú zmenu logovania nie je

edit: vidím, že linky nefungujú, takže:

Can I manually change the recording method on my Edge 800?
As an activity is performed, the Edge 800 will continuously leave track points. Each track point will contain a vast amount of information, i.e., speed, location, elevation, and power. Therefore, the more tracks the device records, the higher the accuracy and detail of the workout.
The Edge 800 offers the options to choose between Every Seconding recording and Smart Recording. The default setting is Smart Recording. To change the recording method to Every Second:
1.Select Menu
2.Touch Settings menu (tool icon)
3.Touch System
4.Touch Data Recording
5.Select Recording Interval to 1 Sec
The Edge will now start recording tracks every second.
If Data Recording is not present in the System menu, update the Edge 800's operating software. The ability to change between the two recording methods was added through a software update.

What is the difference between every second and smart recording?
Some of Garmin's Fitness devices offer the choice of Smart Recording or Every Second Recording.
Smart Recording records key points where the fitness device changes direction, speed, heart rate or elevation. This recording type allows the user extended recording time given that it is recording less track points, thus taking up less memory.
Every Second Recording records the activities information every second no matter if the device changes direction, speed, heart rate or elevation. This recording type provides a more defined track log of your activity. However, recording time will be reduced given that it taking up more memory.
30.09.2014 - 09:55:45
00
Ja používam Operu je to bezpečné rýchle urobím tu taký rebríček
Google Chrome-35bodov
Mozila Firefox-10bodov
Safari 90-bodov
Internet Exploer-83bodov
Opera-100bodov :P
09.10.2014 - 17:09:43
00
Dajú sa nejakým spôsobom filtrovať jednotlivé typy výjazdov (krátky, klasický, pracovný výjazd, bez zámeru trénovať) ???
Marí sa mi, že v TRM.sk sa minimálne dali zvlášť zobraziť závody, ale na MTBikeri sa mi k takému niečomu vôbec nedarí preklikať :(
PS: Aj tak stále som názoru, že TRM by malo mať v lište hore samostatné tlačítko. Takýto systém je strašne neergonomický. Napr. z Rebríčkov sa mi nedá jednoducho prekliknúť do Štatistiky výkonov a podobne. Takýchto praktických nedostatkov by som tu mohol vymenovať viac ... stink pouvažuj prosím nad tým ;)
15.10.2014 - 09:25:20
00
Matko_PD, GaliPe54, Palo TT, dotm: Narazili ste na všeobecný problém počítania prevýšenia. Svojho času sme to tu komplexne rozoberali s Ludom, a značná časť ladenia a hľadania príčin sa už odohrala v súkromných správach, no záver je taký, že jediný správny prístup je počítať prevýšenie z 3D modelu terénu. Pre naše územie je relatívne spoľahlivým zdrojom Google, môžete si to simulovať napr. v programe Google Earth. Podľa mojich meraní je to konzistentné s tým, čo meria dobre skalibrovaný barometrický výškomer s GPS a rozumným nastavením vzorkovania (v mojom prípade Garmin Vista HCX). Vačšinou vypočíta o pár percent menej ako hlási Garmin, čo by som považoval za adekvátne.

Časom sa aj importové počítanie prevýšenia bude realizovať týmto spôsobom, len je treba domyslieť ešte niekoľko technických detailov, aby to správne fungovalo. Zatiaľ je stav taký, že algoritmus sa snaží vyhladiť/vyfiltrovať zbytočný detail v tracklogu a taktiež odsekáva extrémne hodnoty stúpania/klesania, tak preto sa môže odlišovať od iných postupov merania. Pre info, používame Ramer-Douglas-Peucker algoritmus na zjednodušenie tracklogu. V prípade veľmi "pílovitého" tracklogu to zvykne pomôcť dopočítať sa k reálnejším číslam, ale taktiež môže trošku "poškodiť" už aj tak rozumný záznam (no podobné to je aj s 3D modelmi).

dotm: poslal by si mi, prosím, ten súbor, ktorý sa ti nepodarilo uploadnúť?

bimjeam: Aspoň základný filter na typ výjazdu (napr. závodu) nájdeš v pravom menu vo výpise výjazdov: http://www.mtbiker.sk/vyjazdy. A na tej druhej veci, ktorú popisuješ, sa práve pracuje :-)

PS: Ospravedlňujem sa za pomerne extrémnu latenciu, ale medzičasom som sa úspešne stihol oženiť a užiť si svadobnú cestu. Mimochodom, aspoň jeden výjazd som pri tej príležitosti tiež stihol :-)

Horská turistika

Vzdialenosť: 17.92 km
Čas: 04:57:38
Nastúpané: 1100 m
15.10.2014 - 11:54:16
00
Aspoň základný filter na typ výjazdu (napr. závodu) nájdeš v pravom menu vo výpise výjazdov: http://www.mtbiker.sk/vyjazdy. A na tej druhej veci, ktorú popisuješ, sa práve pracuje :-)

Už som to našiel, ale aj tak by som bol rád, keby sa dali filtrovať aj jednotlivé typy výjazdov a ešte by som doplnil aj ich sumár (počítadlo).
Dalo by sa mi tak celkom ľahko spočítať napr. koľko som ušetril na MHD za rok jazdenia do práce :D :D
15.10.2014 - 14:20:41
00
2 448 km za tento rok :-) som odčítal z tvojich štatistík v profile, http://bimjeam.mtbiker.sk/statistiky. No ale viem, čo myslíš - prerobenie toho filtra je na zozname úloh.
15.10.2014 - 14:27:15
00
Áno, celkový počet km mi ukáže, keď dám kurzor na koláčový graf, ale aj tak by ma zaujímali sumáre typu:
ZA ROK 2014 : 6 závodov, 244 krátkych kond. tréningov, 44 celodenných výjazdov , 112 pracovných výjazdov a pod. ;)
15.10.2014 - 14:46:28
00
Úpravy vo výjazdoch sa mi pozdávajú... Ešte pri zadaní výjazdu by sa zišlo zmeniť button - namiesto "Zadaj výjazd" by tam mohlo byť "Uložiť výjazd". Keď som zadal svoj prvý výjazd, tak som dosť dlho musel hľadať a rozmýšľať, ako ho uložiť (odoslať). Ten button "Zadaj výjazd" som si myslel, že znamená kliknúť a zadať ďalší výjazd... Už som si na to zvykol, ale vždy sa nad tým textom pozastavím a myslím si, že nie je o.k.
20.11.2014 - 00:10:07
00
A čo ten formát TCX súborov? Nezabudlo sa?
20.11.2014 - 09:04:55
00
keyboard_arrow_up