aj nas jack russel fake ( ako ho volame) :lol: sa trase ako osika a ked prsi, ani bohovi von
co sa tyka poslusnosti tak za polroka som ho naucila: klasika-sadni, lahni, k nohe, ku mne-zaklad
aj ked teda chodza pri nohe na vychadzke je pre neho trest lebo vkuse bezi popredu aj ked vie kde ma byt a vkuse chce tahat na voditku :x
potom sme sa naucili: valat sudy, cuvat, robit mrtvolu na vystrel akoze z pistole, rozne otocky, packy na striedacku vykladat striedavo na moju lavu a pravu nohu, slalom pri chodzi pomedzi moje nohy, osmicka pomezdi moje nohy, a vrchol mojho cviciaceho programu- upratuje hracky do krabice na povel :muscle:

len ta chodza na voditku a pri nohe a odbiehanie za inymi psami, ja uz neviem ci ho mam bit ako zito alebo co s nim
raz ho sunda nejaky pitbull alebo auto, ked pobezi za inym psom :(
22.10.2014 - 10:50:46
06
fúúú tak to upratovanie začnem asi cvičiť aj ja. večne sa o niečo potkýnam, hlavne v noci keď idem na záchod :D. na vodítku a pri nohe tiež moc nechce chodiť a najradšej lieta hore-dolu
22.10.2014 - 10:56:56
01
len ta chodza na voditku a pri nohe a odbiehanie za inymi psami, ja uz neviem ci ho mam bit ako zito alebo co s nim
raz ho sunda nejaky pitbull alebo auto, ked pobezi za inym psom :(

"ku mne" nič? toto by mal vedieť každý pes lepšie ako sadni.. takže stopovačku a poriadne docvičiť, nech si nemyslí že môže čo sa mu zachce :lol:
22.10.2014 - 12:28:37
00
"ku mne" funguje za normalnych podmienok dobre, akonahle zbada psa, tak to viacmenej ignoruje a rozbehne sa smerom k psovi, niekedy ale naozaj iba niekedy sa mi ho podari uz takmer vrieskanim povelu zastavit
toto sa blbo trenuje lebo so stopvackou musis chodit niekde kde chodia ine psy
ked sme zozaciatku chodili so stopovackou tak to robil, ked zistil ze ju nema, zasa si robil svoje

a ku me nefunguje pri bazantoch a zajacoch, to ani neskusam :lol:

nastudovala som si uz vsetko mozne, aplikujem na nom co sa da, ale ten pud utekat za psom, mackou, inym zvieratom :x


Naposledy upravil silva dňa 22.10.2014 - 13:29:00, celkovo upravené 1 krát.

22.10.2014 - 12:54:12
00
... večne sa o niečo potkýnam, hlavne v noci keď idem na záchod :D...

na to je dobrý PROSTENAL :-)
ale nie psíkovi
:lol:
22.10.2014 - 13:24:26
04
asi začínam mať pomaly nábeh. pár rokov dozadu som to nepoznal :D
22.10.2014 - 13:28:53
00
tak sme si dnes zakurili

Prílohy:

Komentár súboru: najprv príprava triesok :)))
DSC_0302.jpg
DSC_0302.jpg 91.79 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: a potom spánok
DSC_0307.jpg
DSC_0307.jpg 89.36 KiB thumb_up0thumb_down

22.10.2014 - 15:45:03
013
som nevedel ako vsemozne sa da vyuzit pes, raz je trailovy pes a raz drevorubac :lol:
22.10.2014 - 16:10:35
02
silva
len ta chodza na voditku a pri nohe a odbiehanie za inymi psami, ja uz neviem ci ho mam bit ako zito alebo co s nim
raz ho sunda nejaky pitbull alebo auto, ked pobezi za inym psom :(

Predtým som si myslel, že niektoré rasy sú "nevychovateľné", ale potom som si pozrel pár videí z tohto kanálu https://www.youtube.com/user/CesarMillan a možno by som to nebral úplne ako písmo sväté, ale momentálne tí naši jorkšíri už pobehujú na voľno, ak ich pustím, ale vedia ísť aj pri nohe a na povel "Za mnou!" sa držia krok za mnou. Niektoré ťahy som sa naučil a predviedol som ich kamarátom, čo boli presvedčení, že ich pes je nevycvičiteľný a väčšinou žasli, ako rýchlo pes reaguje a mení správanie. A upozorňujem, že pes potrebuje veľa pohybu, pred výcvikom je ideálne psa vyšťaviť a ísť si s ním zabehať.
Naši majú to šťastie, že s nami prejdú stovky kilometrov na turistike, vrátane spania v stane, priam to milujú.
22.10.2014 - 19:14:14
01
stopku nemôžeš dať dole ale nenápadne skracovať.. :)
22.10.2014 - 19:36:10
00
silva

Predtým som si myslel, že niektoré rasy sú "nevychovateľné", ale potom som si pozrel pár videí z tohto kanálu https://www.youtube.com/user/CesarMillan a možno by som to nebral úplne ako písmo sväté, ale momentálne tí naši jorkšíri už pobehujú na voľno, ak ich pustím, ale vedia ísť aj pri nohe a na povel "Za mnou!" sa držia krok za mnou. Niektoré ťahy som sa naučil a predviedol som ich kamarátom, čo boli presvedčení, že ich pes je nevycvičiteľný a väčšinou žasli, ako rýchlo pes reaguje a mení správanie. A upozorňujem, že pes potrebuje veľa pohybu, pred výcvikom je ideálne psa vyšťaviť a ísť si s ním zabehať.
Naši majú to šťastie, že s nami prejdú stovky kilometrov na turistike, vrátane spania v stane, priam to milujú.


caesara mam spredu zozadu pozreteho ;)
malo pohybu ? to nehovoris asi o nasom psovi / 3 vychadzky denne/ :lol: no ja neviem davame bezne 6 km peso na jednej vychadzke kde sa skoro celly cas hadze lopticka za chodu,alebo 10-19 km za bikom
ano potom je unaveny poslucha lepsie povedzme, ale ked vyjdeme na druhy den z domu tak sme zasa tam kde sme boli

myslim ze jack russel teriery su tazka kategoria, pokial viem ani Caesar ten pripad parsonov nevyriesil
22.10.2014 - 22:38:40
01
My máme doma mladého Akiťáka (Akita inu) a tiež z neho Border kólia nikdy nebude. Podobe ako píše Silva, doma poslúcha na slovo, na pozemku tiež... ale keď ho zaujme niečo nové a živé tak som tam len do počtu. Snáď časom trochu "vychladne". Hlavne že nie je kretén a nepozná agresivitu. Nie je plemeno ako plemeno ani kus ako kus.
23.10.2014 - 07:41:59
00
JRT je jeden z tých baterkových psov, toho fyzicky neudoláš asi (aj keď moja si parádne schrupla po svatojurskom, to bola fakt kludá do večera :D).. treba mu zamestnať hlavu..
23.10.2014 - 07:45:55
00
silva - tiež som riešil taký problém a neuveriteľne zafungovalo, že som objavil špeciálnu píšťaľku pre psa. Po výcviku sme v situácii, že hvizd ja najzaujímavejší podnet na svete. Treba skúšať a nevzdávať sa.

Všetky tie reči o tom, ako je rasa XY nezvládnuteľná, sú len výhovorky netrpezlivých majiteľov. Vydržať, nakoniec zvíťazíš a nebudeš oplakávať svojho miláčika.
23.10.2014 - 07:57:42
00
mam aj pistalku, na tu sa vrati, je to rocny mlady pes, mam ho polroka, nevzadvam sa :), ( predo mnou ho mali za polroka dve majitelky-naucili ho cistotnost a sadni to je vsetko)
chodime na agility cvicak, lebo klasicky cvicak otocky pri nohe a podobne veci ho nebavili, nie je to ani nebude policajny pes. Kontakt so psami je ok, ak samozrejme ziadny po nom nevystartuje, potom aj on vypeni a nenecha si a neriesi vtedy ze ten pes je 4 x vacsi
ale mozno sa vratim k tej stopovacke
ale dost lebo nas odkazu do kynologickeho fora :lol:
23.10.2014 - 08:46:30
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu
keyboard_arrow_up