presne tak, kladky. a nielen smer otacania, ale aj opotrebovanie zubov. plus skontrolovat klietku. aj male ohnutie a retaz hrkoce, sucha a vydava rapkajuci zvuk.
17.08.2014 - 21:59:50
00
s kladkami som nič nerobil, tiež vyzerajú opticky ok. mne len hlava neberie to že 9 prevod hučí a 10 je potichu. skúsim pozrieť tú klietku
17.08.2014 - 22:07:03
00
Zdravím, chcem sa spýtať či máte niekto skúsenosti so sprejom NANOPROTECH Bicycle ??? zo stránky http://www.nanoprotech.sk
chystám sa to vyskúšať ale rád by som zistil niečo od vás :-) ďakujem

Prílohy:

www.nanoprotech.sk.jpg
www.nanoprotech.sk.jpg 114.27 KiB thumb_up0thumb_down

24.10.2014 - 14:01:31
05
vyskusaj, vyzera to dobre podla popisu......ale s tou garanciou jedneho roka......aj mesiac by stacil
24.10.2014 - 21:47:04
00
Možno vyskúšame ale momentálne frčíme na klasike OLEJ na BICYKLE a ŠIJACIE STROJE :y:
25.10.2014 - 09:00:00
01
objednané,hlavne som zvedavý,kolko km vydrží ten zázrak na reťazi
25.10.2014 - 09:08:39
00
Potom by si mohol dať nejakú recenziu - oco maže každý týždeň a ja raz za mesiac keď neprší - alebo podľa toho ako často umývame :lol:
25.10.2014 - 09:16:52
00
Viac ako 100 km mi nevydržal ani jeden mazací olej na reťaze,najviac-tých 80 - 100 km mi vydrží FinishLine Ceramic a ani nečierni reťaz a kazetu (ako oleje s PTFE) takže ak tento Nanoprotech vydrží viac,bude fajn.Bral som ho aj preto,že podla popisu vhodný na aj mazanie gufier vidlice,čapov,puzdier na fulle-uvidím,napíšem-prinajhoršom ním budem mazať zámok na bráničke :)
25.10.2014 - 10:05:36
00
To ciernenie retaze vytaca aj mna pouzivam Shimano PTFE Lube. Mam v plane objednat FinishLine Teflon Plus Dry (cerveny) na retaz pre zmenu, skusil by som aj ten Ceramic ale pise sa pri nom ze je do vlhka.
25.10.2014 - 16:14:28
00
Niekto tu odporúčal sprej Valvoline High Pressure Lubricant + PTFE, za 7€ s ním mažem už druhú sezónu a stále ho je dosť, trochu lepí, ale kazetu som tento rok umýval asi len 2 alebo 3 krát, výdrž mi príde tiež dosť dobrá, minimálne tých 100km som vždy urobil medzi umývaním :)
25.10.2014 - 16:22:25
00
To ciernenie retaze vytaca aj mna pouzivam Shimano PTFE Lube. Mam v plane objednat FinishLine Teflon Plus Dry (cerveny) na retaz pre zmenu, skusil by som aj ten Ceramic ale pise sa pri nom ze je do vlhka.

Červený nečierni reťaz. Iným ani spravidla nemažem. Má však nevýhodu. Krátka trvanlivosť a len do suchého prostredia.
Vydrží tak 60-80 km.
Ten Ceramic má výdrž tak 100 km. Je aj do vlhkejšieho prostredia. Veľa mokroty však nevydrží. Charaktierizoval by som ho ako univerzal. Čierni však reťaz!!!
Používam spravidla len teflonový. Reťaz aj kazeta sa len tak ligotá čistotou.
Keď musím ísť do mokra (napr.pretek) používam FinishLine zelený. (ten v suchom prostredí extrémne berie na seba prach)
25.10.2014 - 17:54:52
01
diky pekne za reakcie :-) dajte potom recenziu, aj ja to asi to vyskúšam,v pondelok asi objednám a dám vám potom aj ja vedieť, lenže ja jazdím len rekreačne, tak neviem kedy sa mi to podarí poriadne otestovať :-)
25.10.2014 - 17:55:46
00
PTFE je polytetrafluoro-etylen. Vyraz Teflon pre tuto zluceninu si vyvlastnila spolocnost DuPont, preto americka FinishLine moze pouzivat pre maziva tento vyraz, kym Japonci na cele so Shimano, sa musia uskromnit so skratkou chemickeho nazvoslovia.
Cize Shimano PTFE a FinishLine Teflon plus je viac-menej to iste.

Ja som puzival olej na sijacie stroje na Vivaldiho, hlavne v zime. Je to velmi riedky olej a velmi lacny, ale so snehom vytvara taky lepkavy hnus na retazi, tak som od toho upustil.

Keramicke som tiez pouzival (FinishLine Ceramic), ale to treba riadne pretrepat pred pouzitim, lebo to je skoro ako dvojzlozkova substancia - koloid. Dokonca odporucujem retaz odstat 2-3 hodiny, kym sa nosna latka/substancia vypari.

Momentalne pri vsetkych bajkoch pred mazanim retaze ju dam dole (uz vsetky retaze mam s rychlospojkou), necham odstat aspon hodinu v Arve bezoplachovej (tip od laco). Potom pretriem suchou handrou a necham schnut dalsiu hodinu. Az po tychto ukonoch mazem retaz znovu teflonovym mazivom. Injekcnou striekackou po kvapkach na kazdy clanok. Choroba z povolania, ale setri to kvantitu materialu a je presnejsie davkovanie.

Na to nano-cudo som zvedavy aj ja, tak potom zreferujte...

Edit: na jar planujem vyskusat Motorex Wet Lube, tak uvidim kto vyhra suboj USA vs JPN vs CH. :lol:
25.10.2014 - 18:24:49
01
Tak jeden pise ze teflon cierni retaz druhy ze nie :) Kto sa v tom ma vyznat :P
GaliPe54: ak tvrdis ze retaz necierni ten FinishLine DRY s teflonom vezmem asi ten, viacero ludi nan pise dobre len v dobrom, tak ci tak, moje vyjazdy niesu dlhsie ako 80km a aj tak bike po takejto ceste treba u mna riadne vycistit.
25.10.2014 - 18:53:40
00
Ja s ním (FinishLine DRY - červený) mám odjazdené 6.000 km. Mažem síce častejšie ale reťaz ani kazetu nie je potrebné čistiť. Samozrejme reťaz prejdem pred mazaním handričkou.. To väčšie balenie vystačí na 5-7.000 km.
Okrem reťaze ho používam aj na iné pohyblivé časti.
FinishLine wet - zelený - do mokrého prostredia
Finish Line Ceramic - biely -univerzál
Finish Line Krytech Wax -čierny - nemám odskúšaný (ten je voskový)


Naposledy upravil GaliPet dňa 25.10.2014 - 19:17:43, celkovo upravené 1 krát.

25.10.2014 - 19:05:42
01
keyboard_arrow_up