...pravdupovediac sa nudim a vypisujem takmer vsade :) a tak ma napadlo, ze by ma zaujimalo, ci aj taki bezni XC-ckari vedia skakat? taky klasicky bunnyhop alebo nieco tomu podobne...lebo poznam par ludi co sa povazuju za jazdcov XC a pritom su obycajni cykloturisti...takze vsetkym co jazdia cisto xc: viete skakat? a kolko? ci len tak horkotazko liezt po obrubnikoch? :)
09.11.2005 - 23:08:12
00
to:bobo

nieco tu zapacha samochvalou.nema kazdy 15 rokov aby ho bavili robit somariny.
10.11.2005 - 07:53:57
00
to bobo: odpoviem ti proti otázkou.
Koľko dáš tak priemerne na jedno popoludnie km, a či sa aj trochu spotíš keď si na biku?
10.11.2005 - 10:36:18
00
bobo napis mi prakticke vyuzitie bunny hopu pri XC :)

teda pod bunny-hopom dufam rozumies zdvihnutie predneho a potom skok na zadnom je tak ?

podla mna ked nieco potrebujes preskocit, tak ti na to staci normalny skok, kde zdvihas obe naraz...teda aspon mne...
10.11.2005 - 12:27:51
00
akurat ma napadlo...mozno ked preskakujes nejaky spadnuty strom...ale aj tak...neviem...

inak dobre to povedal leguan, kolko das kilakov denne ? a za aky cas....
10.11.2005 - 12:56:22
00
je mi jasne o co vam ide :) ..nemam 15, mam 24 a o samochvalu mi tu nejde, som biker nadsenec, nie ziadny makac, za popoludnie (teraz na jesen je pre mna popoludnie od jednej do stvrtej) najazdim tak okolo 40-50km, zalezi od trasy, vascinu po horach + nejake to priblizenie po asfalte, pod bunnyhopom si predstavujem presne to co si napisal, viem ze bunnyhopom sa daju skakat aj metrove veci, myslel som taky ten bunnyhop okolo 30cm, pripadne aj klasicky skok, ale ten ma urcite hranice...nejazdim ziadny street ani dirt, jedine co viem, je preskocit nejaky ten strom, konar, zlab, suter, mrtvu macku a podobne...islo mi o to, ze aj ked je xc relativne najmenej narocny styl mtb, co sa trikov tyka, tak si myslim, ze kazdy by mal svoj bike ovladat pokial mozno co najlepsie a odlepit bike od zeme nie je zas az taky problem....skratka mi pripada trochu divne, ze niekto si kupi ***** bike, len preto, aby ho rit nebolela ked bude slapat po dunajskych cyklotrasach a potom chodi dole kopcom pomaly krokom, na obrubniky vychadza len vdaka vydle, ale kedze ma horsky bicykel tak je to drsny mountainbiker...poznam takych (moji kamosi a rovesnici) a som od vas chcel aby ste ich spolocne odsudili za to, ze nie su ochotni sa trosku zlepsovat a cosi sa ucit :) ...ale kludne mi vynadajte, vlastne co ma do nich...len taky vnutorny nepokoj, chapete...
10.11.2005 - 13:35:14
00
No bobo tento tvoj príspevok už naznačuje viac. Sorry ale keď som to prečítal prvý krát, myslel som si, že ide o ďalší príspevok typu jožko. Pokiaľ ide o mňa toho roku som sa v tatrách naskákal viac ako dosť. A tá technika nie je nikdy na zahodenie. Je pravda,že ma nenapadla myšlienka to merať.
10.11.2005 - 16:00:52
00
nevidim dovod preco by som mal odsudit niekoho kto si kupy bike za 100tisic a nevie vyskocit na obruvnik alebo preskocit mrtvu macku ale na nom trebars iba chodi na pivo na hradzi...

to ze niekto vyhodi tazke prachy na nieco co nevyuziva je jeho problem....

ja osobne som raad, ked vidim cim dalej tym viac bikerov...a ich pohnutky ma netankuju...

uvedom si, ze vela ludi v BA zaraba tazke prachy, tot mozu si dovolit drahya dobry bike maju zas vsak malo casu, tot malo casu na cibrenie techniky...takze asi tak to vidim ja
10.11.2005 - 16:41:56
00
no to mas pravdu, mozno bol ten moj prispevok motivovany cistou zavistou, ze clovek co by ten bike mozno dokazal vyuzit (JA :) ) nan nema...ale to by zo mna robilo hnusneho zavistlivca co nemozem pripustit ;) takze ostanme v cisto teoretickej rovine...ved ja im to doprajem, hlavne ze ich to bavi, ale mal som hlavne na mysli par ludi co poznam a ti maju casu dost...ono sak aj take pohodove vozenie sa po cestickach ma nieco do seba, ale nenecham ten bike predsa nudit sa a zahalat, to ho radsej darujem kamaratovi, no nie? :D :D
10.11.2005 - 18:08:05
00
no trochu tu sledujem vasu diskusiu chlapci a zda sa mi ze by to malo byt trochu o niecom inom.. podla mna nie je podstatne aky mas bike (t.j. ci je za 5 alebo za 100,000 ci ma jedno, dve alebo osem kolies.. atd.) ani co na nom robis (ci skaces 3 metre z nejakej betonovej cerpacej stanice na ulicu plnu odpadkov, alebo jazdis na prednom kolese po okraji tomasovskeho vyhladu) ako skor to aby ti to prinasalo radost - tie ostatne veci pridu sami - t.j. ak ti robi radost vozit sa po lese po case prides na to ze potrebujes odpruzenu vidlu/full, ak ti robi radost skakat tak zas potrebujes znameho traumatologa atd..

dost casto sa tu vsetci stretavame s tym ako jedna skupina - pripadne jednotlivci - odsudzuju druhu skupinu alebo jednotlivcov preto ze maju lacne/drahe bicykle alebo skacu menej/viac ako 30 centimetrov. mozno by to aj na nasich lesnych chodnikoch/NS lavkach/šotolinovych cestach atd.. vyzeralo inak keby sme namiesto rozdelovania sa na XC/ENDURO/FR/DH/Dirt a ja neviem co este, skor mali pocit ze to co mame spolocne je ze mame radost z toho co robime....

problem bude asi ale v tom ze niektori ludia, ktori maju mozno o nieco slabsie sebavedomie alebo nejaky mindrak sa schovavaju za nejake "nalepky".. inak preco si myslite ze je tolko roznych druhov stylov? asi preto ze postupne kazdy prichazda na to ze sa nevie presne zmestit do tych hranic ze niekto co robi XC si rad aj nieco skoci a niekto kto streetuje mozno by si rad vysiel na dlhsi vylet po lese... ale sa to hanbi priznat pred ostatnymi "spolukolegami zo skupiny"... takze trochu viac tolerancie by nezaskodilo...
(neberte to ako poucovanie aj ja som netolerantny -- napriklad ked idem na bajku tak mi zavadzaju pesi a motorkari a ked idem pesi tak mi zavadzaju vsetci... hehe..ale snazim sa proti tomu bojovat)
11.11.2005 - 11:52:02
00
To Petho:
Konecne to tu niekto napisal za mna ...

To zaradovanie XC/FR/DH/ ... ma tiez trosku vytaca. Sak bikovanie je krasa v akejkolvek podobe. Ja jazdim hlavne XC po stredne tazkom terene, obcas ma bavi aj trosku si skocit. Na druhej strane mam rad aj dlhe cykloturisticke vylety typu Poprad-Bratislava, alebo Split-Bratislava. No a nevidim nic zle ani na tom vytiahnut Favorit po fotrovi :) a ist dat kolecko BA-Gabcikovo po hradzi. Pripadne sa ist len tak previest s kamaratmi a posediet niekde.

A potom - poriadny sportovy vykon sa da podat kdekolvek. Hlavne je prekonat sam seba a to sa da v kazdom terene a na kazdom biku. Ci uz ti ide o to skocit vyssie, zvladnut dany trik, vyslapat alpske sedlo, dorazit do ciela ... Vzdy je podstatna radost z toho, ze sa ti to podarilo. A rovinarov netreba podcenovat, kto isiel niekedy 50-100 km v hustom protivetre, vie o com hovorim.

Vsekych pekne pozdravujem ...
11.11.2005 - 13:01:00
00
to :petho,romanV
pripajam sa k vasemu nazoru.
11.11.2005 - 13:52:41
00
100% niet čo dodať.
11.11.2005 - 15:28:02
00
to: RomanV

Fakt si spravil trasu Split - Bratislava? To ma dost zaujíma. Mohol by si mi napísat o tom viac informácii? /kadiaľ si išiel, koľko km, ako dlho ti to trvalo, atď.../ Vopred vďaka.
11.11.2005 - 16:05:51
00
no teraz vyzeram ako pekny trulo, plne s vami suhlasim...s tou kategorizaciou to je asi fakt nanic, jazdim sice xc ale casto to zachadza vselikam inam, takze sa to tiez neda niekam zaradit, kaslat na kategorie...a aby bolo jasne ja nikoho neodsudzujem, az na par ludi co poznam a o ktorych som pisal :) ale to je o inom....sak raz ked budu bubaky tak budem tiez chodit na pivo na biku aspon za 50litrov a budem zrat nervy mladsim :)
11.11.2005 - 16:54:22
00
keyboard_arrow_up