Zakúpil som si túto bundu: http://extranet.endura.co.uk/assets/sml/media/productimages/E9065/reviews/FullReview_415.pdf
Po jej prvom odskúšaní v jesennom počasí, teplota cca 10°C, slnečno, bezvetrie, musím zhodnotiť, že vôbec nesplnila to, čo je popísané v článku. Neviem, čo mal testovací jazdec pod bundou oblečené, ale rozhodne som sa v nej nepotil :sweat: . Práve naopak :( . Ja som mal oblečené: spodná vrstva + nátelník (bavlna) a spomínaná bunda. Priznám sa, že som na základe tejto recenzie očakával oveľa viacej.
28.10.2014 - 07:18:21
00
Funkčné tielko + dres + funkčné triko s dlhým rukávom + Endura Windchill II a pri teplotách medzi 1-10 °C je to v teréne teplotne bez problémov, keď je teplota nad 10 °C tak sa v tom potím a hore kopcom a po rovine idem bez bundy, keď je 15 °C a viac bundu so sebou ani neberiem.

Samozrejme, že recenzie majú väčšinou 5% výpovednú hodnotu a niet nad osobnú skúsenosť, ale konkrétne táto bunda je absolútne ideálna do takého počasia aké je teraz cez deň - teploty okolo 5 °C a slnečno.
28.10.2014 - 08:49:56
00
Kazdopadne cistu bavlnu by som v chlade k sportom s vacsou intenzitou nenosil. Do kopca sa spotis, dole kopcom budes mrznut.
28.10.2014 - 09:47:42
00
Nemam skusenost priamo s touto bundou, ale tiez by som to tipoval na tu bavlnu. Ta nasaje vodu a uz ju nepusti.
28.10.2014 - 10:01:59
00
no keď si sa v nej nepotil, tak si sa asi moc nepobicykloval...ak chceš iba postávať, tak si daj lyžiarsku bundu...v tej ti teplo isto bude...a to bavlnené tričko z toho reťazca samozrejme vypusti ;)
28.10.2014 - 10:04:28
00
Ďakujem za info. Každú radu a názor si vážim. Zaujímalo by ma, ako je to s veľkosťou. Či to nemôže byť v tom, že „nekopíruje telo“ :o . Aj L aj XL bola OK, L viacej na telo :muscle: XL menej :mm: . Zvolil som XL aj kvôli dlhším rukávom.
28.10.2014 - 12:33:07
00
Trochu väčšia veľkosť by vadiť nemala pokiaľ to na tebe neplantá trochu vzduchu pomôže - pretože citujem wikipediu "tepelný izolant" - Typickým příkladem z praxe je zimní oblečení, které izoluje teplo díky vzduchu, který je uzavřený mezi vlákny vlněného svetru, na obdobném principu fungují dutá vlákna či peří. Proto je v zimě vhodnější mít oblečeno několik vrstev tenkého oblečení než jedinou silnou textilie. Mezi vrstvami oblečení je dostatek vzduchu, který brání tepelným ztrátám.
31.10.2014 - 00:43:50
00
kazde oblecko je silno individualne, kazdy sa poti inak a pod pojmom 'vyjazd' tiez mysli nieco ine. takze spoliehat sa na to ze niekde sa docitas ze ta bunda je super lebo tomu co to testoval sedela tak to vobec nic neznamena, treba vyskusat

to co ty pises ze 10 stupnov slnecno a bezvetrie tak na take pocko si ziadnu bundu neberem, idem v kratkom a max navleky ak by sa zatiahlo a ochladilo, tak asi tolko k tym recenziam :)

vyskusaj rozne oblecenia a uvidis co ti sedi v akom pocasi, osobne ale by som nebral nepromokave veci ak fakt neprsi. nemaju taku priedusnost ako by trebalo, aj 30000 je malo. mne sa v zime (cca nula) osvedcila obycajna neprefukava plastenka, premokava :).
31.10.2014 - 01:05:42
00
keyboard_arrow_up