Práveže skvelý nápad! Asi jedno z mála možných riešení pre staviteľov a udržiavateľov cyklotrás a značenia.
11.11.2014 - 13:33:56
01
pri objasnovani takychto veci je dolezity hlavne svedok. fotka z tohto "fotaku" by ako dokazovy material bez ociteho svedka bola k nicomu.
nieco podobne sme riesili ked nam vykradali garaze. aby sa dal pachatel usvedcit len z videomaterialu alebo fotodokumentacie policia resp. sud pozaduje aby takato foto/video technika splnala urcite normy ktore tato fotopasca ani zdaleka nesplna. skor predpokladam ze to robi niekto cez noc.
len pre info nejake fotky z fotopasci.
http://www.lovuzdar.sk/foto/fotopasca-pozorovacia-kamera


Naposledy upravil matvej11 dňa 11.11.2014 - 13:49:37, celkovo upravené 1 krát.

11.11.2014 - 13:47:30
00
a ktora fotopasca to splna?
11.11.2014 - 13:48:33
00
tie pozadovane normy nepoznam. viem ze ked sme dali montovat do garazi videotechniku rozpocet sa navysil asi trojnasobne od povodneho aby boli zabery pouzitelne pred sudom ako dokazovy material.
11.11.2014 - 13:52:50
00
Ta fotka jelena z fotopasce je lepsia ako kedy ja vobec spravim fotku zrkadlovkou :D
11.11.2014 - 13:54:24
01
tato ;)

chivethebrigade.files.wordpress.com
11.11.2014 - 13:54:28
012
Tato fotopasca zjavne vie aj vyniest rozsudok na mieste :lol:
11.11.2014 - 13:56:35
04
zial dnesna doba praje zlodejom a vandalom :(
11.11.2014 - 13:57:58
00
podla mna ani nemusime vymyslat nic nove a aplikovat to co maju odskusane mesta na grafitakov, v podstate prisli na to, cim je menej grafitov a vsade ciste steny, tym je menej novych grafitov

v nasom pripade by to znamenalo, kazdy jeden z nas by si vybral jeden trail, ktory jazdi najcastejsie a mal by na starosti prestriekanie znacenia v pripade poskodenia (ja som v pohode s tym ze si kupim farby, verim tomu, ze sa pridaju aj dalsi)

toto sposobi, ze budeme rychlejsi, a ostatni uvidia ze prestriekat len tak znacenie nie je kosher + ak sa zacne vojna, bude sa musiet zorganizovat aj protivnik (predpokladam ze to je mala skupina, vzhladom na to ze zatieraju to znacenie mesiace) co by malo viest k tomu, ze sa v niektorom bode prezradia - cim viac ludi, tym vacsie riziko

co sa tyka tabul, na existujuce tyce, by som dal aspon na par miest upozornenie o situacii plus vysvetlenie, ze sa jedna o priestupok, samotne tabule by som menil az ked sa ukludni situacia - neviem do akej miery je mozne to niecim nastriekat, aby sa dal potom ten sprej s pomocou nejakej chemie dat dole - samozrejme toto vela nevyriesi, pretoze to takymto tempom skor ci neskor polamu aj tak...
11.11.2014 - 14:31:51
02
Tato fotopasca zjavne vie aj vyniest rozsudok na mieste :lol:

Mne osobne by to vôbec nevadilo keby vyniesol hneď aj rozsudok. Však čo to je len za dementa ktorý si dá tu námahu a zastrieka značky.
Asi to bude niekto komu vadí vela ludí v lese. On sa vyzná a nepotrebuje viac.
11.11.2014 - 16:18:16
00
Taketo hromadne nicenie cykloznacenia moze podla mna robit len niekto, kto sa citi ohrozovany vo vyuzivani niecoho "svojho". Nechcem priamo menovat skupinu ludi :lol:
11.11.2014 - 17:21:20
00
No zas na druhy stranu, ked vidim akym stylom niektori dementi s bicyklami jazdia pomedzi turistov, dokazem tu motivaciu pochopit. Aj ked to samozrejme nic nemeni na fakte, ze je to chora hlava, ktora si zasluzi polamat hnaty. :D
11.11.2014 - 18:32:07
00
MageZ boli ste dnes na celodenke? dajte trasu, dojmy a foto, proste fullpackage :-)
11.11.2014 - 18:40:41
00
Inak dnes bolo fajn, len vietor miestami za hranicou prijemneho (na otvorenych priestranstvach, les uplna pohoda). Blato celkovo v pohode, vacsina usekov suchych, niekde sa uz prasi. :D Trasa: Cerveny most, cervena cez Kacin, Green bike na Maly slavin, odtial tym trailom okolo kadibudky smer BK (WC trail?), cervena, modra do Kosariska, za Kosariskom tou zvaznicou ponad Prepadle na Skalu, zlta okolo nadrze do Lozorna, modrou z Lozorna na biofarmu (to bol asi najhorsi usek, rozmrdane od traktorov, ale dalo sa aj tak bez nejakych problemov prejst), modra k Cervenemu domceku, dole zelenou na Pod Kamenym vrskom, modra na Stare Hajne (slusny stupak od studnicky dalej, ale vdaka 22z klukam od Dano5 som to dal aj s mojimi handrovymi nozickami :D), cervena cez Kozlisko a pajstun trail, asfaltka do Borinky opustena kvoli nechutnemu protivetru a autam prvou lesnou (prve a posledne tlacenie :D) na zltu po hrebeni zo Stupavy, z nej tusim nejakou novou cyklozelenou na Maly Slavin, Cerovka a domov. :)

Dom sa som si zabudol cely balik s jedlom, co som si vecer pripravil. :( Biofarma pri Lozorne ma zachranila, kotlikovy gulas robia bez muky a bol sice nie lacny, ale chutny. Tie ich bylinne caje vyzeraju byt v pohode tiez, skusil som nejaku materinu dusku a bolo celkom dobre. V Lozorne sme predtym sli okolo nejakeho Hostinca u Celaka, ale tak odtial tiahol prepaleny olej, ze ma hned hlad presiel. :D V potravinach v Lozorne vedla hotela extremne mile predavacky. :)

Pajstunsky trail bol z velkej casti cerstvo vyzametany. :D Asi sa tam konala nejaka akcia, lebo korene a niektore nebezpecne blizke kmene boli nastriekane kriklavozelenym sprejom. Vyzeralo to zvlastne (v tom peknom lese vlastne uplne *****)... Jamu na mamuta som nesiel, lebo moju chicken line po pravej strane sutra asi umyselne prehradili zakliesnenym kmenom zo stromu a pristupny boli len smer so skokom zo sutra a vlavo vedla sutra taka strmina cez korene (uff..). Kedze to vyzeral byt niekoho vytvor, ten strom sme odtial nedavali prec.

Cerovka luxusna, len tych par tradicnych miest bolo bahnenie. A uz poriadne zapadana listim. Malo sa jazdi ocividne. :D Na Cerovke sme stretli prveho a jedineho bikera (biela prilba, tusim Cube dres), predym len par nejakych kroskarov a doslova zopar turistov. :)

Lozorno trail zo Skaly sme nedali, bolo tam morko a extremne vela listia vsade, a pod tym listim olamane ale mokre konare. Lahodka. Ale hlavne sme tu zltu do Lozorna este nikdy nesli predtym. :)

Super ist takto cez tyzden, nikde nikoho a ten klud. :)
11.11.2014 - 19:14:56
03
neviem do akej miery je mozne to niecim nastriekat, aby sa dal potom ten sprej s pomocou nejakej chemie dat dole - samozrejme toto vela nevyriesi, pretoze to takymto tempom skor ci neskor polamu aj tak...


Je to možné. Na železnici sa rušne striekajú nejakou špeciálnou anti-graffitti farbou. Keď to niekto pomaluje, tak stačí na to nejaký prípravok a ide to hneď dole. Len asi by sa museli tie tabule odmontovať a čistiť to niekde, kde nehrozí znečistenie pôdy.
11.11.2014 - 19:39:48
00
keyboard_arrow_up