No veď oni robia fejky už z fejkov preto je každý iný... A čo vravíš na nabíjanie? Nabíjam ho prvý krát akurát teraz, nabíjačka stále svieti na červeno, ked bude nabitý pack bude svietit na zeleno? Nabíjam to radšej keď som doma lebo nemám dôveru k tomu nechať to bez dozoru, tak vlastne kolko hodín sa nabíja ak bol úplne vybitý? Ak som správne pochopil tak tie svetielka zo zadu majú ukazovať stav batérie no napríklad ked ho dám na najšilnejší režim tak mi svietilo jedno svetielko a ked som mal na stredný alebo najslabší režim tak svietili dve... A napríklad hneď po príchode keď som ho skúšal tak po pripojení na batterypack začali diody svietit, teraz po pripojeni nie, až ked ho zapnem tak svietia a aj po vypnuti ostavaju stale zapnute, čiže raz tak a raz tak, možno na to má vplyv to či sú úplne nabité alebo nie, každopádne uvidím po nabití...

Aj mne sa zdá najlepšia možnosť tá čierna centrofixka aj ked neviem či to pomôže pretože dnes som to prelepil na skúšku izolačnou páskou a pomohli až dve vrstvy, tie svetielka svietia tak že som v lese videl trošku na zem ked som svietil iba nimi, fakt to prehnali....
30.11.2014 - 21:10:59
00
hej nabíja sa to až začne svietiť na zeleno, trvá to dlhšie, záleží aj akej kapacity máš baterky. tie ledky indikujú stav nabitia, ale ak to dáš naplno, je tam dosť veľký prúdový odber a tým klesne aj kapacita tak to hneď menej indikuje.. ale zväčša keď potom dáš slabší režim, tak začnú svietiť opäť všetky tri, záleží od stavu nabitia akumulátora. keď nesvieti ani jedna po pripojení tak je vybitý akumulátor, aspoň mne sa to tak chová.

edit: alebo lepšie povedané, že tá indikácia stavu nabitia akumulátora bude na základe napätia a v tom silnom režime klesá aj napätie preto hneď indikuje menšiu kapacitu a po zmenšení záťaže v podobe menšieho režimu svietenia to napätie opäť vzrastie preto zasa rozsvietia všetky LED.. asi to bude mať aj nejakú ochranu, že pri poklese napätia pod istú hodnotu svetlo rovno zhasne, aby sa nepoškodil akumulátor.
30.11.2014 - 21:39:26
00
Áno máš pravdu, teraz po nabití(ešte nie úplnom pravdepodobne lebo nabíjačka svieti na červeno i ked na SS svietia už tri led) už svietia LED hneď po pripojení a pri silnom režime svieti iba na jednu led pri a pri strednom na dve..
Je nejak možné zistiť či batterypack obsahuje ochranný obvod? Je to treba rozobrať? A ked vlastne dám dole ten plastový obal dá sa to nejak nahradiť?

Takže SS sa mi podarilo rozobrať(aspoň zadnú stranu) s takými "hračkárskymi" mini kombinačkami
Pripájam fotky po rozobratí.

Na prvej foto sú tie modré led ktoré svietia ako čert, takže by som ich mohol rovno premalovať v "odhalenom" stave...

Na druhej foto je znázornené ako je zapojený obvod a čo vlastne obsahuje.Doska môjho SS nieje ani čierna ani zelená aké som doteraz na foto videl, je tmavo modrá a čo som teda už vôbec na nete ešte nevidel je, že je z jednej strany "urezaná".
Nevie inak niekto ako vyzerá ochrana proti prehriatiu? Či ju obsahuje alebo nie? Myslím si že skôr nie ako áno.

Našiel som obrázok dosiek kde na 4och horných fotkých je originál SS a na spodných so zelenou doskou fake SS.

Prílohy:

SS1.JPG
SS1.JPG 210.99 KiB thumb_up0thumb_down

SS2.JPG
SS2.JPG 229.04 KiB thumb_up0thumb_down

2576850-1.jpg
2576850-1.jpg 246.79 KiB thumb_up0thumb_down

30.11.2014 - 22:01:08
02
tak som otvoril moje a je to presne kopia obrazku vpravo dole :)
01.12.2014 - 18:47:36
00
Borci neblaznite ... kupte original za 34,- E + postovne a mate svaty pokoj.
http://www.ebay.co.uk/itm/New-Generation-Upgraded-Cree-XM-L2-SolarStorm-X2-Bike-Light-Bicycle-Lights-Set-/131041049161
Kupene 3 ks, vsetko funkcne, orig. prevedenie overene. Tu zadnu blikacku nekomentujem, ale kvoli nej to kupovane nebolo vsakze.
02.12.2014 - 08:14:30
01
Ja som originál kupoval od týchto Číňanov, čisto iba svetlo bez baterypacku a nabíjačky: http://www.kaidomain.com/Product/Details.S022639
... ale bolo to pred vyše rokom.
02.12.2014 - 08:23:01
00
Ja som teda s BC30 maximalne spokojny a keby som mal znovu kupovat svetlo, tak nemam co riesit a okamzite ho beriem znovu ;)
Celovku mam na suchom zipse a ten som prevliekol cez otvory na prilbe.


Tak som objednal z Kronium.cz a dnes by mala dorazit. Zatial som kupil len BC30 a s celovkou este pockam, musim trochu predychat tych 150€ za BC30 :D zobral som to komplet aj s baterkami a nabijackou.
Strasne som zvedavy jak to svieti, hned pojdem vecer vyskusat.

Na tej HP30 sa mi prave battery pack paci, mozem ho mat v relativnom teple v ruksaku a aj na hlave bude mensia vaha v porovnani s celovkou bez battery packu.
02.12.2014 - 11:06:56
00
fiha tak to je dost penazi som myslel ze ten fenix je lacnejsi ci?
http://www.ebay.com/sch/i.html?_from=R40&_trksid=p2050601.m570.l1313.TR0.TRC0.H0.XFenix+BC30&_nkw=Fenix+BC30&_sacat=0
02.12.2014 - 17:51:37
00
Bohvie na čom teraz fiči pepko možno na 10000 lumenoch a 5kg na rajdoch -:)
02.12.2014 - 21:52:21
00


normalna cena... 100 dolarov z ciny = 100 eur legalne v EU (po priratani dph) - je len na tebe ci kvoli 15tim usetrenym euram (pri objednavani z ciny) sa ti oplati riskovat ze ti to preclia alebo ze to budes musiet na reklamaciu posielat do ciny a riesit byrokraciu s exportom (aby ti to nahodou nepreclili aj druhykrat ked ti obchodnik posle nove svetlo)
02.12.2014 - 22:15:52
00
Borci neblaznite ... kupte original za 34,- E + postovne a mate svaty pokoj.
http://www.ebay.co.uk/itm/New-Generation-Upgraded-Cree-XM-L2-SolarStorm-X2-Bike-Light-Bicycle-Lights-Set-/131041049161
Kupene 3 ks, vsetko funkcne, orig. prevedenie overene.

Beriem Ta za slovo a idem urobit svoj prvy nakup na eBayi.
02.12.2014 - 22:21:18
00
Je to naozaj originál? Tá cena sa mi úplne nezdá,ale asi to risknem (ešte si pre seba zdôvodnim či to naozaj potrebujem a využijem)
02.12.2014 - 23:08:41
00
Je to naozaj originál? Tá cena sa mi úplne nezdá,ale asi to risknem (ešte si pre seba zdôvodnim či to naozaj potrebujem a využijem)

Rozobrane a podla vsetkych dostupnych markerov ano.
03.12.2014 - 07:27:54
01
post889168.html#p889168 ak ti o driver, tak tak laco to uz sem daval, akurat su tam pouzite "iba" xml
03.12.2014 - 07:39:51
00
cisto teoreticky....ak pouzivam tentobattery box, tak mozem tam dat 1, 2, 3 alebo 4 baterie ??....Znizim len mozny cas pouzivania svetla alebo to moze spravit daku zlotu??...alebo tam musia byt vzdy 4 baterie??...MOzno blba otazka...neskusal som to este...radsej sa spytam aby som neskor nelutoval. Dakujem za odpoved.
05.12.2014 - 13:00:26
00
keyboard_arrow_up