Mne je to fuk, iba sa snažím povedať, že bulvár píše horibilne tresty, ktoré nezodpovedajú realite, tak ako aj tvoje predstavy o väzniciach.
04.12.2014 - 13:47:18
00
Jj, je to tak ako pise andrej25. Bulvar sa v tom priam vyziva.
04.12.2014 - 13:52:38
00
A takto je to u susedov.http://www.semena-marihuany.cz/sk/blog/214-ako-je-to-so-zakonmi-legalita-marihuany
04.12.2014 - 13:58:20
00
Vo vaznici som nebol tak ked vies aky je tam pomer vrahov a drogistov tak povedz, ked mam zmiesanu predstavu :) Bulvar piše horibilne tresty ale na zaklade coho?! Myslis ze tych 15rokov je vymyslene?Taka je legislativa!!! Nik nevravy ze ho odsudia na 15 ze ho odsudia vôbec. Realita je taka, ze taka je legislativa preto ten bulvar pise to co pise lebo si to mozu dovolit:) keby bolo v zakone max 10 tak napisu max 10.chapes?nik neriesi bulvar co pise ale ako je to v zakone a v zakone je to tak ako pise bulvar..
04.12.2014 - 14:07:09
00
Skratka su tu nahovno zakony ale kedže vieme kto a pre koho ich robil , tak je zbytočne sa nad tym rozculovat.
04.12.2014 - 14:16:14
01
v tejto súvislosti mi nedá necitovať zákon (300/2005 Z.z.) tzv. trestný zákon:

§ 135
Prechovávanie drog pre vlastnú potrebu
(1) Prechovávaním omamnej látky, psychotropnej látky, jedu alebo prekurzora pre vlastnú potrebu sa rozumie mať neoprávnene v držbe po akúkoľvek dobu omamnú látku, psychotropnú látku, jed alebo prekurzor v množstve, ktoré zodpovedá najviac trojnásobku obvykle jednorazovej dávky na použitie, a to pre osobnú spotrebu.
(2) Prechovávaním omamnej látky, psychotropnej látky, jedu alebo prekurzora pre vlastnú potrebu vo väčšom rozsahu sa rozumie mať neoprávnene v držbe po akúkoľvek dobu omamnú látku, psychotropnú látku, jed alebo prekurzor v množstve, ktoré zodpovedá najviac desaťnásobku obvykle jednorazovej dávky na použitie, a to pre osobnú spotrebu.


§ 171

(1) Kto neoprávnene prechováva pre vlastnú potrebu omamnú látku, psychotropnú látku, jed alebo prekurzor, potrestá sa odňatím slobody až na tri roky.

(2) Odňatím slobody až na päť rokov sa páchateľ potrestá, ak neoprávnene prechováva pre vlastnú potrebu omamnú látku, psychotropnú látku, jed alebo prekurzor vo väčšom rozsahu.
§ 172

(1) Kto neoprávnene

a) vyrobí,
b) dovezie, vyvezie, prevezie alebo dá prepraviť,
c) kúpi, predá, vymení, zadováži, alebo
d) prechováva po akúkoľvek dobu,
omamnú látku, psychotropnú látku, jed alebo prekurzor alebo kto takú činnosť sprostredkuje, potrestá sa odňatím slobody na štyri roky až desať rokov.

(2) Odňatím slobody na desať rokov až pätnásť rokov sa páchateľ potrestá, ak spácha čin uvedený v odseku 1

a) a už bol za taký čin odsúdený,
b) pre osobu, ktorá sa lieči z drogovej závislosti,
c) závažnejším spôsobom konania,
d) na chránenej osobe, alebo
e) vo väčšom rozsahu.

(3) Odňatím slobody na pätnásť rokov až dvadsať rokov sa páchateľ potrestá, ak spácha čin uvedený v odseku 1

a) a spôsobí ním ťažkú ujmu na zdraví alebo smrť,
b) voči osobe mladšej ako pätnásť rokov alebo prostredníctvom takej osoby, alebo
c) v značnom rozsahu.

(4) Odňatím slobody na dvadsať rokov až dvadsaťpäť rokov alebo trestom odňatia slobody na doživotie sa páchateľ potrestá, ak spácha čin uvedený v odseku 1

a) a spôsobí ním ťažkú ujmu na zdraví viacerým osobám alebo smrť viacerých osôb,
b) ako člen nebezpečného zoskupenia, alebo
c) vo veľkom rozsahu.

edit: viac je tu
04.12.2014 - 14:35:16
00
Vo vaznici som nebol tak ked vies aky je tam pomer vrahov a drogistov tak povedz, ked mam zmiesanu predstavu :)...

ak nepoznas ziadneho bachara aby si sa opytal na realitu, ta skus pouzit net, napriklad dobre info su: http://www.infodrogy.sk/index.cfm?module=ActiveWeb&page=WebPage&s=drogova_situacia_v_s_3 (uplne sa venuju kriminalite) je tam pekne popisane kolko ludi sa realne dostane do chladku za drogy vseobecne
04.12.2014 - 15:18:35
00
Vacsina hulicov sedi v 1.tke, tresty maju od 3 po 10 rokov. O podmienku mozes poziadat bud v 1\3 trestu ak slo o precin alebo v polovici ak slo o zlocin. Vacsina z nich sa dostane von na podmienku. Faktom ale je, ze takych "zahradnikov a kucharov" ako ich volam je tam dost, pomer vam neviem povedat ale kludne polovica ak nie viac. Zialbohu mal som tu cest tam nejaku dobu pracovat...
EDIT: s tou polovicou som to asi prehnal, lebo vela z nich tam nie je priamo za drogy a podobne ale za veci suvisie ako kradeze, nejake vydieracky a tak. Ale vsetko len kvoli peniazom na fet.
04.12.2014 - 15:20:33
00
tak to ano, ked uz sa niekto dostane "za cigu" do basy, tak iba preto, ze ma nieco ine na rovasi. ale tazko sa niekto dostane do chladku iba za to.
co sa tyka dekriminalizacie, tak kludne a vsetko. alebo potom zakazat vsetko. ked je legalny chlast a tabak, tak nech je aj ostatne, alebo nech zakazu aj alkohol, nech sa kazdy rozhodne sam, ci chce byt ozran, fetak, konzumnet.... abstinent :).
ak ma byt beztrestne iba uzivanie, tak mi to nedava velmi zmysel, lebo aby niekto mohol beztrestne uzivat, tak to musi niekde splasit....
04.12.2014 - 15:47:42
02
uzivanie ani nieje trestnym cinom u nas.trestny cin je prechovavanie v horsom prip. distribucija alebo vyroba. to ze si pod vplivom toho ci onoho nieje trestne, ale to ze mas nieco vo vacku :). pokial mas flasku alkoholu v tesco igelitke je to ok, ale pokial mas jointa vo vacku je to pruser. pricom vieme co ma horsie následky na psychiku, organizmus cloveka ako na jeho okolie. a to mi pride ako nepomer. Vyjadrujem sa iba o "trave". tie ostatne chemicke sracky su ina kategoria. to by som vymazal s povrchu zemského..v cechach to maju ako vravi andrej25, v holandsku tak ako by som si to ja predstavoval (dane, odvody,kontrola, vsetko).
04.12.2014 - 16:07:10
00
V holandsku sú hlavne holanďania :)
aj keby si hneď zajtra prevzal všetky ich zákony, tak to neznamená, že tu budeme žiť ako holanďania. Na to treba trochu zmeniť správanie ľudí, a to je už tvrdší oriešok
04.12.2014 - 16:37:03
00
V holandsku sú hlavne holanďania :)
...A marokanci :P
04.12.2014 - 16:42:45
00
A tých sem len tak nejakým zákonom nedotiahneme :)
04.12.2014 - 16:46:28
00
A potom tam (tu) som aj ja.
A Holanďania môžu mať nejaké percento alkoholu pri šoférovaní a majú cyklocesty a.... Je toho veľa a nedá sa porovnávať ;-)
04.12.2014 - 17:50:17
00
Sak prave :) peace and love :smoke:
04.12.2014 - 18:40:13
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu
keyboard_arrow_up