Prechadzka dazdivou Kolibou. Nas Oskar sa schytil a overil si ako sa to ma s mostikom.
Príloha:
20141129_121507.jpg
20141129_121507.jpg 387.27 KiB thumb_up0thumb_down

16.12.2014 - 16:55:52
00
Niekedy mám problém porozumieť písanému textu. A nielen v tejto téme. :)
16.12.2014 - 17:00:30
00
V niektorych temach s tym mam problem aj ja, ale zatial si nahovaram, ze problem nie je na strane prijimaca. :) V kazdom pripade ten text nad Tebou je absolutne OK, takze asi je cas zacat trenovat sedu koru lustenim krizoviek a pod. :D
16.12.2014 - 17:03:32
00
Asi asi, nie nadarmo bolo raz písané, že som senilný. Asi na tom niečo bude ale keď je ten text ok tak by mi ho mohol niekto prerozprávať pre istotu lebo fakt som si nie istý. :)
16.12.2014 - 17:06:18
00
Tu prvu cast hadam este zvladas. :D Ta druha hovori o tom, ze Fidelov pes si zrazu zmyslel prebehnut sa po mostiku. :)
16.12.2014 - 17:15:04
00
To, že by som pre niečo také dal psíka do útulku nehrozí a vyznelo to s prepáčením dosť hnusne.

Nepoznám ťa. Ľudia sú hnusní. Pozri koľko je psíkov v útulkoch? Myslíš, že tam šli dobrovoľne? V útulkoch je dokonca plno psíkov s PP a dobrým rodokmeňom.
Zachránili sme pred 4 rokmi z útulku malého čierneho "orecha". Nikto ju nechcel. Už tam bola 2 mesiace a hrozilo jej utratenie. Úžasne vitálna a hravá fenka. Hyperaktívna, ale úžasný mazel. Inzerovali sme ju do dobrých rúk a aktívnej rodiny pretože aj ona bola veľmi aktívna. Podľa fotografií z inzerátu nás nejaká chovateľka až z Prahy upozornila, že to nie je žiadny orech, ale Patterdale teriér. Našli sme dokonca aj tetovanie, ktoré nebolo moc čitateľné, ale nakoniec sme podľa neho zistili, že je to čistokrvný Petterdale s veľmi dobrým rodokmeňom a zloženými poľovníckymi skúškami na výbornú, Zabehla sa pri love. Keďže každá zachránená duša z útulku je čo najskôr kastrovaná majiteľ o ňu už nemal záujem. Vôbec mu nešlo o psíka, ale o to, že už na nej nič nezarobí. Našli sme jej skvelú rodinku. Pán pracuje v lese a tak je malý patterdale šťastná v milujúcej rodine. Vycvičeného psa, za ktorého by si zaplatil niekoľko stoviek Eur môžeš mať z útulku za smiešny administratívny poplatok, prípadne za vrece granulí.
A ešte pozor na jednu vec. Veľa neskúsených ľudí chce šteňa, že si ho vychová. A potom zistí, že ho musí všetko naučiť. A naučiť znamená venovať sa mu pravidelne každý deň a trpezlivo mu budovať každodennú rutinu. A preto mnoho psíkov skončí na ulici, lebo "hnusní ľudia" stratia trpezlivosť keď sa opäť vyčúra na gauč, roztrhá koberec, kreslo, alebo manželkine nové kožené čižmy. Stratia trpezlivosť keď zistia, že šteňa sa musí na začiatku venčiť aj každé 2 hodiny. A šteňa je stále aktívne. Vyžaduje pozornosť a potrebuje zamestnať. Naproti tomu starší psík (3-4roky) je už vykľudnený a väčšinou pokiaľ žil v byte aj vychovaný.
A čo sa týka chorôb tak by som tento mýtus fakt nedramatizovala :) Útulkové psíky nemávajú viac chorôb ako tzv. psíky s PP.
16.12.2014 - 17:20:37
02
Tu prvu cast hadam este zvladas. :D Ta druha hovori o tom, ze Fidelov pes si zrazu zmyslel prebehnut sa po mostiku. :)

Ahá ja reku či nešiel skúšať či sa nešmýka a on sa len tak išiel prebehnúť. Díky :)
16.12.2014 - 17:25:22
00
Čo sa týka venovaniu šteňaťu, tak práve kvôli tomu si ho chcem zaobstarať na prázdniny, aby som sa mu mohol maximálne venovať. Viem, že to bude neskutočný záber, toľko rôznych druhom trénovania čo som už preštudoval... Len ťažko ma to však pripraví na realitu. Najviac sa mi každopádne páčia videá o trénovaní od Zaka Georgeho - on podporuje úplne nenásilnú cestu. Na margo zničených vecí, našu bývalú fenku huskyho len ťažko tromfne. Ako som už spomenul, presne kvôli požiadavkám borderiek to už dva mesiace zvažujem, plánujem a finálny verdikt sa ešte nechystá padnúť. Pomaly sa lúskam aj príslušnou témou na dogfóre, aj keď je vyše polovice príspevkov o plánovaných stretkách, či výstavách. :)
16.12.2014 - 17:42:15
00
Nekupuj psíka. Adoptuj z útulku. V útulkoch čakajú tisíce vyhodených psíkov, ktorí chvíľu potešili, ale potom sa odrazu nehodili do domácnosti. A po vianociach pribudnú ďalší chudáci. Tým, že kúpiš psíka od chovateľa alebo dokonca od množiteľa vytvoríš priestor pre ďalšie množenie a ďalších adeptov do útulkov. Na Slovensku sa v útulkoch asi ako v poslednej krajine v Eu nechcení psíkovia utrácajú. Ak hľadáš priateľa na celý život, nepotrebuješ čistokrvného psíka (iba ak by sa sa chcel s ním chváliť pred známymi). Zachráň jedného z útulku.
Tým, že zachrániš jedného psíka síce nezachrániš ani nezmeníš celý svet. Ale navždy zmeníš život tomu jednému k lepšiemu.

prečo by si nemohol kúpiť psa s papiermi? to čo už je za názor. som za ak chce niekto psa a nie je rozhodnutý akého, nech si vyberie z útulku. aj my sme rozmýšľali nad fenkou. a boli dve alternatívy. vyžla ale s s papiermi kôli zdravotným parametrom - to je na dlhšiu debatu minimálne o stredných a veľkých plemenách alebo z útulku a nech je to nejaký zlatunký gulášik. na a podla fotiek je asi jasné čo vyhralo a ešte stále nie je v útulku ani na bitúnku. viem že si to nemyslela zle len si to trochu nešťastne napísala. kúpiť psa od chovateľa nie je zlá voľba. množiteľ? suhlasím!!!
16.12.2014 - 20:55:58
03
Zabehla sa pri love. Keďže každá zachránená duša z útulku je čo najskôr kastrovaná majiteľ o ňu už nemal záujem. Vôbec mu nešlo o psíka, ale o to, že už na nej nič nezarobí.


V utulku ju kastrovali pred tym ako sa spojili s majitelom, hoci mala tetovanie? To tiez nebude v poriadku.
17.12.2014 - 11:19:57
01
V utulku ju kastrovali pred tym ako sa spojili s majitelom, hoci mala tetovanie? To tiez nebude v poriadku.

Bohužiaľ konkrétne tento útulok je fakt jeden z tých horších na Slovensku kde zvieratá často záhadne umierajú, alebo sú "uspávané". Práve ten mestský útulok ju mal zverejnenú na svojich ako orecha a vôbec si nevšimol tetovania. Na druhej strane sa majiteľ psíka asi ani moc nesnažil psíka hľadať. Pretože po strate ani nenavštívil najbližší útulok v mieste straty (cca 15km). Inak by ho tam našiel. To je asi prvá vec čo urobím po zabehnutí psíka, že informujem okolité útulky. Ten psík bol v útulku skoro 2 mesiace, t.j. dobe, po ktorej sa tam zvyčajne psíkovia uspávajú.
17.12.2014 - 18:37:10
00
zviera sa nemôže uspať len preto že je "nadbytočné" ak o takých prípadoch vieš tak ich nahlás! jednak na políciu a aj na veterinárnu komoru doktora ktorý si to vzal na triko..
tie masovo zdielané inzeráty "vezmite si ho lebo bude utratený" sú bludy a len akýsi marketing aby sa ho niekto rýchlejšie ujal..
17.12.2014 - 22:56:24
00
Len si tak este chvilu pospim ;)

Prílohy:

DSC_0354.jpg
DSC_0354.jpg 249.72 KiB thumb_up0thumb_down

18.12.2014 - 08:29:16
013
Volám sa Drobček. Mám asi 20cm a chutia mi gupky :)

Príloha:
IMG_9477.JPG
IMG_9477.JPG 268.15 KiB thumb_up0thumb_down


Príloha:
IMG_9426.JPG
IMG_9426.JPG 249.45 KiB thumb_up0thumb_down


Príloha:
IMG_9462.JPG
IMG_9462.JPG 322.74 KiB thumb_up0thumb_down

18.12.2014 - 23:35:33
014
kartoffelnsalat, nom nom nom
23.12.2014 - 20:37:04
07

Výber z produktov

Prejsť do shopu
keyboard_arrow_up