Ahojte. V budúcnosti by som mal záujem zorganizovať cyklistický cestný pretek. Je tu niekto, kto ma s niečím takým skúsenosti? Čo všetko treba, aby sa mohol pretek uskutočniť? Koľko stojí taký cestný pretek?
28.12.2014 - 21:23:07
00
Podľa toho, čo chceš urobiť. Hnoják zbúchaš za 1-1,5 tis. Eur, na Slovenský pohár s 5-6 kategóriami cez 5 tisíc, medzinárodné jednorázové, ktoré sú v kalendári UCI cez 20 tis. E.

A čo treba urobiť? Je toho veľa, napísané tak na 3 strany. Každoprípadne mať zdroj financií a niekoho kto to robil. To sú dve základné podmienky, pokiaľ nie sú splnené, ani nesnívaj o zorganizovaní pretekov. Ak si sám a nemáš hŕbu nadšených kamarátov ochotných a schopných pomôcť za ďakujem pekne tak zabudni na organizovanie pretekov.

Pochybujem, že ti tu niekto naleje rozum... Zaregistroval si sa dnes, nikto ťa nepozná, nikto nič o tebe nevie... Lebo tí, čo niečo také robili, si vedia ceniť svoje znalosti a nemajú čas dávať svoje znalosti bárs komu. Ale celkom určite sa tu dozvieš, že musíš mať dobrú webstránku (a hŕbu ďalších vecí...). Je to pravda, ale je to len jedna nie tá najpodstatnejšia vec pri príprave pretekov.
29.12.2014 - 00:11:07
01
12 v nicku je, že máš 12 rokov?
29.12.2014 - 08:46:35
00
Rocnik 1912? :-)
29.12.2014 - 16:39:43
00
na hobby pretek v okruhu kamosov a znamych netreba skoro nic :), sam organizujem nejake casovky a podobne a stoji ma to cca hodinu casu na zbuchanie dakeho webu a formularu na prihlasovanie. startovne davam 1e z toho je v cieli vramci startovneho male pivo alebo mala kofola, zvysok penazi na medaily :). nezarobim na tom nic ale hlavne ze je pohoda a zabava. vacsinou dojde okolo 20-25 ludi co sa da zmaknut. jedine co nezvladnem sam je stopovanie casu, to musi niekto pomoct v cieli

tak ak chces nieco organizovat, zacni najskor nejak takto v okruhu ludi, kde ked sa aj nieco posere tak sa z toho nestriela :)
29.12.2014 - 20:12:57
03
Ked to len tak amatersky zhrniem tak okrem penazi a ludi bude treba :
zabezpecit sanitku a zdravotnikov
zabezpecit komunikacie ci uz cez policiu alebo SBS (ked aj nebude uzavreta premavka urcite treba akciu nahlasit)
daky tratovi komisari s motorkami sa tiez zidu.
niekto kto poberie pripadne nehody biky aj ludi.
zabezpecit obcerstvenie.
Bude toho viac toto som si ale vsimol a to som bol iba na jednej oficialnej akcii energia na kolesach.
30.12.2014 - 15:39:57
00
no ak uz chces toto vsetko riesit, tak je jasne ze na to treba kopec penazi a teda musis zohnat kopec ludi ktori pridu pretekat aby sa ti to na vstupnom vratilo, teda vyhodit dalsie peniaze na propagaciu, zvysit vstupne atd :)

a celkovo sa ti moze stat ze nenajdes vhodne cislo na pocet ludi a vstupne aby sa ti to vratilo. hlavne ak budes robit prvy rocnik ktory nik nepozna
31.12.2014 - 14:02:33
00
Ak bude startovne pokryvat naklady, urcite nik nepride a o zisku ani nebudem pisat. Celkovo to bude velmi drahe, treba sponzorov a ludi co robia zadarmo a su odhodlani pretek usporiadat, urcite nie zarobit skor ich to bude vela stat. (casu, nervov, riesenia problemov s uradmi)
Skus zacat s niecim mensim ako pisal capulo a postupne to mozes zdokonalovat. Treba si len zistit od akeho poctu ucastnikov sa akcia povazuje za "hromadnu" kde ma organizator povinnosti voci uradom. Nahlasenie, schvalenie ci uz trasy alebo celej akcie, zdravotnu starostlivost a podobne.
Hlavne ak sa stane pruser, musi byt jasne koho budu kefovat.
31.12.2014 - 17:35:27
01
keyboard_arrow_up