99% pracovnych pozicii, ktore sa obsadzuju vyzaduje min. VP sk. B
04.01.2015 - 22:55:39
00
nechajme driver licence bokom ;) .... radsej si hrdo dajme na seba SK dres, budik na 02:00 a podme fandit nasim chlapcom :rock: .......... osobne tipujem CAN-SVK 2:3 na najazdy..... carodejnik GODLA chyti 40 striel a potom 2 najazdy :-) :*
04.01.2015 - 23:08:33
01
Bondra a Cehlarik daju gol a na najazdy Reway rozhodne :)
04.01.2015 - 23:31:58
01
Chalani nepite tolko :) pristupujte k tejto teme triezvo :D :D
04.01.2015 - 23:35:08
01
fofo050 ... daj triezvy tip, hrdina :-)
04.01.2015 - 23:44:21
00
nepijem tiez si kupim radsej bajk ako auto :D a tento rok to snad aj bude... len ci karbon alebo alu ??? :D
Inak Zborna vyhrava 2:0
04.01.2015 - 23:48:40
00
Dobre dam triezvy tip ale neukameňujte ma.
4:2 pre Canadu. :( Štvrty padne pri powerplay
05.01.2015 - 00:00:23
00
Moj tip je ze zas pri hokeji prehram 5:0 s pivom :D
05.01.2015 - 00:01:01
05
Kua, vianočné dobroty a dva týždne voľna mi vymazali z hlavy heslo do PC v práci. Nemôžem pracovať, zablokoval som si ho :$
05.01.2015 - 08:13:31
07
Predlzene volno:)
05.01.2015 - 08:41:57
00
jeden browsers :sun:
v prvom rade súhlasím s tým že akýkolvek pes má byť pod kontrolou majitela, a ak sa čokolvek stane je to jeho chyba.. má si poznať svojho psa a musí predvídať :bow:

za psa by mal byt zodpovedny v plnej miere majitel a ked si s nim nevie rady a ten pes na niekoho zautoci tak mne osobne je sumafuk ci by mi hryzol nohu abo bicykel, ja to povazujem za utok a budem sa branit. a kto chce nak caka kedy sa psikovi uraci prestat a nabuduce ked pojde okolo bez bicykla tak ho drapne za nohu a potom zas mozes cakat kym sa psikovi uraci ta pustit, len aby sa mu chudatku nic nestalo

veď podla dávno platnej legislatívy aj je :?: lenže pokial na majitela neni podané oznámenie a neťahá ho nikto po súdoch tak čo z toho? alebo si niekto myslí že keď na neho niečo/niekto zaútočí tak bez toho aby čo i len dvihol telefón sa všetko vyrieši? |( ale to je slovač, len nadávať po fórach a krčmách, ale akcia žiadna..
prave koli takymto ako vy nie je spraveny poriadok so psami v tomto state ..

takže poriadok je, len na to aby sa uplatnil treba mať nejakú poškodenú protistranu..
a k tým nožom čo by si popchal kade tade si naštuduj tiež zákony o sebaobrane a ochrane majetku, aby si neskončil na súde tiež :$

kde sa daju najst tie statistiky?

neviem kde nájsť štatistiky ale ono to bude pravda (aspoň čiastočne), pretože pokial to nie je papierový pes (čo drvivá väčšina nie je) tak daný pes je kríženec a kríženec bojový pes byť nemôže (keďže nie je definovaný ako plemeno)..

Asi bude lepsie tie "bojove plemena" uplne zakazat a nemusime riesit kto je zodpovedny za utok.

a tu platí presne to isté, zákážeš bojové plemeno, čím postihneš vlastne len chovatelov a prevažne serióznych majitelov.. vymetenci čo majú psa pre parádu a na machrovanie si zadovážia bezpapierového psa a tým nemajú dané plemeno zo zakázaného zoznamu :n: a sú nepostihnutelní
btw vlani či predvlani bol aj v médiách prípad kedy niekoho na ulici dokúsal labrador :) ten najúžašnejší pes z každého amerického filmu..

capulo ak je maly vacsinou staci nanho vybehnut a zlakne sa, ak je velky tak bezim ja a podla toho ake to bolo aj dodatocne zavolam mestksych

a to je chyba, nesmieš bežať, ale hej viem lahko sa hovorí.. pes by musel byť vyslovene cvičený proti človeku aby sa do neho pustil keď sa mu postaví, sebavedomiu sa ale ťažko učí.. každopádne policajtov by som volal VŽDY! aj za nepozbierané hovno, inak sa nezmení nič..

ps: ad bojove plemena, ktori poniektori tvrdia, ze neexistuju .. ak niekto 100 rokov slachti specialne psa na to, aby chytal otrokov na plantazi, tak sa to vola ako ? Plysovy medvedik ?

problém je že bojovými psami sa označuje kade čo, pričom proti človeku bolo šlachtených minimum psov.. ale napr "komisár Rex" na zozname nie je, a to tých ludí pochytal dosť či už za vojny alebo v policajnej službe :lol:

tak to potom vysvetli mojmu beaglovi aby nenahanal srnky :lol: je to polovnicky pes,stopar, dokaze stopovat zver cele hodiny....a ak chyti stupo..tak proste ide....a malokedy posluchne...a ak zbada srnku...tak ho nezastavis ani za boha..mozes ho trenovat kolko chces.....ten pes ma stopovanie v krvi...

preto aj ked zbada bezca....alebo cyklistu.. ano sem tam sa po nom rozbehne....ale urcite nie utocne...cisto zo stoparskym instinktom... bezec zastane... pes sa otoci a kasle nanho... maximalne ho dojde onuchat a koniec....

takže s tým psom nechodíš do lesa a podobne, a keď tak len na stopke predpokladám :?:

Pri pohybe vonku vždy nosím vo vrecku nôž, ktorý by som neváhal použiť proti psovi. Som presvedčený, že reč môjho tela s nožom v ruke pochopí či pocíti nielen pes,.

len si hrdina musí uvedomiť že nenarába s nožom ako Števko Segal a je možné že buď doreže aj sám seba, alebo napr toho psa vyprovokuje ku skutočnému útoku (keďže sa bude cítiť ohrozený) a to už bude mať iné grády ako zvedavý/hrajúci sa pes.. takže triezvo zvažuj svoje schopnosti ;)

Na tvojom mieste si najprv prečítam VZN upravujúce chov a držanie psov v mieste bydliska. Je bežné, že mestá/obce zakazujú voľný pohyb psa na verejných priestranstvách. To znamená mať min. vodítko.

večná téma, ale legislatívne je zákon nadriadený VZN-ku.. a podla zákona:
(1) Obec môže všeobecne záväzným nariadením vymedziť miesta, kde je
a) voľný pohyb psa zakázaný,
b) vstup so psom zakázaný.
(2) Miesta vymedzené podľa odseku 1 musia byť viditeľne označené.
takže VZNko ktoré napíše volný pohyb psa je zakázaný okrem vyhradeného je naprd (a to je drvivá väčšina) pretože idú nad rámec zákona, takže zakázaný podla zákona je len tam kde je aj tabulka..

no a este pred tymto vsetkym ,nepopularne sankcie: za psa zodpoveda majitel -momentalny drzitel ,za napadnutie a ublizenie psom ich tvrdo postihovat ako pri zbraniach NO-KN -pri ochrane majetku , "nedbanlivost" az "ublizenie na zdravi"- to uz by sa muselo podrobne rozpracovat...

ale ono toto je, len sa na to prdí.. za útok môjho psa môžem kludne ísť sedieť!

Írsky vlkodav bol cvičený, aby v bojoch stiahol jazdca z koňa. Jediné plemeno, ktoré takéto niečo dokázalo. Len potom odkiaľ pochádza meno vlkodav? :^)

šlachtený bol na lov vlka, či sa niekedy využíval aj na jazdcov neviem, nebol to ale pôvodný zámer plemena..

Nie nadarmo sa vravi, ze psickari a bezkari patria medzi najagresivnejsiu cast obyvatelstva :lol:

a teraz poď na bežkárske, psíčkarske, polovnícke fórum že akí sú bikeri :rofl:


\o/ najdlhší príspevok ever
05.01.2015 - 08:44:00
01
Ja som na psickarskom bol, ten babinec som nezvládol :)
05.01.2015 - 08:49:46
02
Ježíííš Miro, ja som si naivne myslel že už je debate koniec, ale OK, here we go again...

https://www.youtube.com/watch?v=7Vf2sDgeu7k
05.01.2015 - 09:58:50
00
Kua, vianočné dobroty a dva týždne voľna mi vymazali z hlavy heslo do PC v práci. Nemôžem pracovať, zablokoval som si ho :$


Hlavne, že MTBiker ide :D Ja som tiež tak na tom, akurát, že ja sa bojím otvoriť mailovú schránku..bude tam toho požehnane....
05.01.2015 - 10:20:50
00
Ide , ale len z mobilu. Medzičasom mi to ale už nás IT man spojazdnil, do haja...
Môj mailbox: 99 správ. Našťastie väčšina boli vianočné a novoročné priania :P


Naposledy upravil astro dňa 05.01.2015 - 10:29:44, celkovo upravené 1 krát.

05.01.2015 - 10:25:35
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu
keyboard_arrow_up