palom pekne,zasluzil by si lepsiu foto.
08.01.2015 - 13:15:58
00
Tak pridavam fotku frajerkinho cestaku, od poslednej fotky presiel kompletnou rozborkou, su tam nove kluky campagnolo athena, nove lanka + bovdeny, riaditka, omotavka, uz kompletne zladene obutie, ruzove srobiky + drziak na flasu a samozrejme nalepka :D . Frajerka este trvala na tom, nech s bikom odfotim aj tretry nech je jasne preco ten zeleny tachometer (cateye padrone) a lampre merida flasa :) . Omotavka by urcite lepsie sadla biela alebo ruzova, cierna je ale praktickejsia, predstavec otocime dole ked si na to viac zvykne. Inac sme zistili, ze ram je zrejme v skutocnosti starsi bianchi 928 (2005-2006), na nic ine sa tvary trubiek a spojov nepodobaju, len netusime preco skoncil s empella nastrekom (holandska firma zameriavajuca sa primarne na cyklokros a repas cyklokrosovych/cestnych bicyklov).

Prílohy:

empella_web2.jpg
empella_web2.jpg 658.99 KiB thumb_up0thumb_down

10.01.2015 - 01:05:18
013
kompakt riaditka by ukazali krajsie /tieto su take ozrutne ako pre dvojmetroveho chlapa s rukami velkosti XXL/
Kosik by som dal len nejaky ciernobiely alebo dymovy: http://www.spoke-store.sk/photos/original/30532-elite-hygene-corsa-bottle-550-ml.jpg

+ keby si zaradil spravny prevod, zasa by to bolo krajsie :)

Inac pekny, nech sa jej dari
10.01.2015 - 08:28:11
00
Ked sme v galerii tak aj ja napisem :P mne sa tam nepaci ta sedlovka a tiez riaditka, ako pise Janiiik compact by bol krajsi :) ale inac pekny bajk, nech sluzi
10.01.2015 - 10:45:26
00
S riaditkami mate pravdu, musime nejake zohnat, toto su len byvale z mojho bianchi sempre (tento bicykel po nom "kanibalizuje" vsetko co sa upgraduje, uz su to kolesa, kluky, riaditka :) ), tieto, takze su to dokonca riadtka s kompakt dropom, siroke 42cm, nejake s este mensim dropom, mensim dosahom (reach) a uzssie (38cm asi ideal) by boli top. Dalsie na poradii bude ale urcite sedlo, toto je nejaka tazka (350g tusim) lacna lopata, bajk ma teraz tesne pod 8 kil vratane drziaka na flasu a tachometra, rad by som to stlacil este nizssie.
10.01.2015 - 11:14:47
00
nevypada zle, mne strasne vadia tie ruzové plášte, s čiernymi by to bolo take uhladenejšie...váha pojde lahko dole este :)
10.01.2015 - 11:42:22
02
S riaditkami mate pravdu, musime nejake zohnat, toto su len byvale z mojho bianchi sempre (tento bicykel po nom "kanibalizuje" vsetko co sa upgraduje, uz su to kolesa, kluky, riaditka :) ), tieto, takze su to dokonca riadtka s kompakt dropom, siroke 42cm, nejake s este mensim dropom, mensim dosahom (reach) a uzssie (38cm asi ideal) by boli top. Dalsie na poradii bude ale urcite sedlo, toto je nejaka tazka (350g tusim) lacna lopata, bajk ma teraz tesne pod 8 kil vratane drziaka na flasu a tachometra, rad by som to stlacil este nizssie.

Páči sa mi ako je farebne zladený. Za kombináciu ružovej a zelenej dávam 1+. Paráda.
Ako však písali predo mnou, riaditka určite vymeniť za kompakty a šírku 40. Košík na sezónu ešte jeden. Pitný režim je dôležitý. :) Ešte sa mi osobne zdá, že sú tam dlhé kľuky. To sú 175mm? Predstavec neotáčaj. Pokiaľ nie je špurtérka tak tak to bude pre ňu oveľa pohodlnejšie. Skôr sa mi zdá, že je predstavec dlhší ako by mal byť. To je 100mm alebo 110mm? Len odhadujem, lebo nepoznám výšku jazdkyne (170-172cm?). Farebné plášte sú krásne. Tiež sa mi páčia. Má to však jeden háčik. Kým ojazdíš predný plášť tak spotrebuješ 3 - 4 zadné. Ale väčšinou sa však už po roku dvoch nedá zohnať rovnaký plášť v rovnakej farbe. Nech slúži! ;)
10.01.2015 - 12:03:18
00
ked tu viaceri hovorite o kompaktnych riaditkach, tak tym myslite tie karbonove kombinovane riaditka s predstavcom, alebo nieco ine?
napr http://www.suncycle.sk/sk/produkt/riaditka-fsa-plasma-cierne/138 ?
10.01.2015 - 13:45:05
00
Compact je o rozmeroch riaditok. Mensi reach a drop.
10.01.2015 - 13:55:49
01
iron.hide http://www.suncycle.sk/sk/produkt/riaditka-pro-lt-compact-2015/3930
10.01.2015 - 14:39:42
00
tretry su brutalne :y: Northwave ich jednoducho vie :)
- - barany, zamok sedlovky+napis/sedlovka, chybajuci kosik
- sedlo
0 parkovaci prevod, nezarovnane plaste
+ kolesa, campa
+ + ram,, plaste, bowdeny, nalepka, bidon a tretry tip na ozivenie vrchu:
sedlo http://www.bike24.de/p193310.html
gumy na paky http://www.bike24.de/p120041.html farba Paris Pink podla roku vyroby sady
pri zachovani ciernej omotavky by som dal biele barany. ak cierne, tak biele zaslepky a pasku na omotavke+biely predstavec. v oboch pripadoch ale bielu sedlovku. kosiky klasicke iba ciernobiele elite Custom. ak by sa podarilo zohnat ruzove plastove spojky Elite, ozivili by ich.
:)
10.01.2015 - 14:48:13
00
Offtopic k riaditkam:
To, ze su riaditka compact, neznamena, ze maju mensi drop a reach. Compact hovori o tvare, podobne ako su Anatomic a Round (Traditional).

ruedatropical.com

Compact riaditka mozu mat rovnaky drop a reach ako aj Anatomic alebo Round. To uz zavisi od vyrobcu a modelu. Napr. pre Pro to napovie pripojena tabulka.
Ale ak sa mylim, necham sa poucit ;)

Prílohy:

65007-pro-reach-drop.png
65007-pro-reach-drop.png 3.09 MiB thumb_up0thumb_down

10.01.2015 - 17:18:47
02
Offtopic k riaditkam:
To, ze su riaditka compact, neznamena, ze maju mensi drop a reach. Compact hovori o tvare, podobne ako su Anatomic a Round (Traditional).
Compact riaditka mozu mat rovnaky drop a reach ako aj Anatomic alebo Round. To uz zavisi od vyrobcu a modelu. Napr. pre Pro to napovie pripojena tabulka.
Ale ak sa mylim, necham sa poucit ;)


Vacsinou to ale tak naozaj byva ze maju ten dro a reach mensi ako anatomic a traditional(classic)
Compact je compactom preto , ze su kompaktnejsie ako ostatne geometrie.
to zn. medzi jednotlivymi uchopmi mas mensie vzdialenosti.
Od horneho uchopu pri predstavci bud na paky o com vravi reach rozmer
alebo od horneho uchopu pri predstavci na spodny uchop.
Tato geometria dakedy davnejsie neexistovala a vznikla vlastne tlakom mnoziacej sa cestno cyklistickej verejnosti
a ohlasov na to , ze uchop na cestnych riaditkach je pre siroku verejnost(nie tak pretekarsky zalozenu) nie prilis pohodlny.
Compact vacsinou zabezpecuje mensiu vzdialenost medzi tymito uchopmi.
Tato geometria sa zacala presadzovat par rokov dozadu aj u profi jazdcov , ale ak si pozornejsie
vsimnes tak velke mnozstvo z nich sa vratilo spat ku klasike.(Sagan, Contador, Cancellara,Voeckler a mnohi ini)

Tak zhruba tolko :hai:
13.01.2015 - 00:35:11
03
Slobodaj, to s tym dovodom vzniku compact riaditok nie je celkom presne. Dalsi vyznamny faktor, ktory napomohol ich rozsireniu bol prichod integrovanych pacok radenia/brzdenia. V suvislosti s tym sa primarna poloha uchopu presunula s dropov na horne uchyty pak (hoods), cele riaditka tym padom isli nizssie a logicky krok bolo zmensenie hlbky dropov aby boli este stale pouzitelne. Na starych zavodnych bicykloch s radenim na spodnej ramovej trubke jazda na hornych uchytoch nemala prilis zmysel, kedze radit sa tam nedalo a rovnako alebo viac pohotovo sa clovek dostal k pakam radenia z uchytu v dropoch. Schvalne si porovnaj geometrie zavodnych bicyklov z tej doby so sucasnymi, dropy boli sice kedysi hlbsie, ale aj vrch riaditok bol vyssie: http://bikeretrogrouch.blogspot.sk/2013/10/changing-positions.html.
13.01.2015 - 17:49:30
02
No podla mna obidvaja piseme v podstate o tom istom, drop na compact riaditkach byva vo vacsine mensi ako u tradicnych alebo anatomickych riaditkach.
13.01.2015 - 22:13:30
00
keyboard_arrow_up