Keďže mám na to vek, môžem sa pochváliť. :twisted: V prvom rade treba optimizmus. Tzn. Nájdi v tom niečo pozitívne. Napr. sa s tým môžeš chvastať,lebo to okolo teba nikto nemá. :mrgreen:
A teraz vážne. Ja som mal akútny zápal zlatej žily týždeň pred vlastnou svadbou. (To bolo určite varovanie) Bolo to prechladnutím prdele, lebo som ostal spať pri rozlúčke so slobodou vonku na lavičke. Bolesť dosť dobrá. Jedna z najlepších aké poznám. V qalite ju prekonali snáď len pooperačné stavy, keď mi došli drogy po operácii slepého čreva. Týždeň som takmer nechodil a svadobné tance som si obzvlášť užíval. A čo proti tomu. Teraz to nechaj v kľude. Aj tak nič iné nemôžeš robiť. Tá dubová kôra to trochen utlmí. Ale preventívne do konca života treba čiastočne obmedziť pálivé jedlá (feferónik...), plesnivé syry(vraj) a pomenej veselých kalíškov tiež dokonca života. Mne sa to už (zatiaľ) nikdy nevrátilo. Ale feferónik som fakt obmedzil(neodstránil), pifko vraj neškodí a na tvrdé som nikdy nebol. Odvtedy(2000) sa mi to nevrátilo, ale občas mi pri kadení praskne bezbolestne akási vlásočnica tesne na konci, takže sem-tam ide okrem kaka aj čerstvá červená ako zo striekačky, ale bez bolesti. A objavuje sa to hlavne po spoločenských podujatiach. Vekom vraj takýchto udalostí ubúda, teda počítam s tým, že aj problémov so zlatou žilou bude poredšie. Držím prsty.
PS:A bajkovaním to nie je zapríčinené. Skôr si myslím, že mtb je aktívna prevencia.
15.06.2009 - 21:47:10
00
Díky za radu. Od niekoho kto vie čo teraz prežívam to beriem ako rady do budúcnosti. Mohlo by to v mojom prípade byť z prechladnutia.

Prílohy:

Aaau!.jpg
Aaau!.jpg 36.78 KiB thumb_up0thumb_down

16.06.2009 - 05:00:17
00
Kto je šťastným majiteľom zlatej žilky? Okrem mňa :cry: Čo proti tomu robíte? Nakazený ASTEROID :( :( :(


zdravim ta .. ako si na tom s tym problemom v sucasnosti ? pomohlo nieco sa toho definitivne zbavit ? dik
17.01.2015 - 20:25:26
00
DETRALEX * raz ročne vyberiem jedno balenie a mám vystarané. Treba to jesť aj preventívne a nečakať až nastane problém.
;-)
17.01.2015 - 21:32:20
00
DETRALEX *

a to uplne zmizne ? alebo len ta to neboli ? .. mne to nasli pred 2 rokmi, ale za ten cas sa to zvacsilo, nemam sice bolesti, ale kedze je to vacsie ako bolo, tak ma to trosku znekludnuje ..
17.01.2015 - 23:43:00
00
Zmizne celkom - teda schová sa.
Ono v podstate ju má každý, len niektorí majú to šťastie, že im zostáva tam kde má byť - v riti :-)
Každopádne treba navštíviť svojho lekára a nehanbiť sa za to.
18.01.2015 - 10:08:12
00
Presunúť... do Tréning, výživa, zdravie...

Lubik

Varix je abnormálne rozšírená a stočená cieva. Hemoroidy sú varixy cievneho pletenca v oblasti konečníka. Podľa toho, ktorý pletenec postihujú, rozonávame vonkajšie alebo vnútorné hemoroidy.
Príčiny môžu byť: vrodená ochabnutosť spojivového tkaniva, ale aj zápchy, tvrdá stolica, sedavý spôsob života, gravidita, cirhóza pečene.
Môžu vzniknúť aj v prípade, že cyklistika je jediná solo aktivita jedinca, preto treba zvoliť nejaký prídavný šport, ktorý vo väčšej miere prekrvuje sedacie svaly a konečník.
V rozšírených cievach prúdi pomalšie veľa krvi, preto vznikajú trombózy, ktoré sú komplikáciami hemoroidov. Trombóza je väčšinou spojená aj so zápalom, môže aj prasknúť, vtedy krváca.
Samozrejme je aj možnosť, že sa trombotická krv a zrazenina postupne vstrebe. Tvar cievy sa nenapraví, ale hemoroidy sa stiahnú.
Najúčinnejšia liečba je úprava stravy. Otruby, figy a všetko čo zmäkčuje stolicu. Naučiť organizmus na pravidelné vyprázdňovanie.
Čípky a masti zastavujú krvácanie a napomáhajú vstrebávaniu krvných zrazenín.
Chirurgicky je možné hemoroidy podviazať a následne elektrickým nožom odrezať, alebo spraviť tzv. cirkulárnu excíziu sliznice s hemoroidmi.

Žial pred niekoľkými rokmi nás opustila najväčšia kapacita v oblasti proktológie, preto ti neviem odporučiť nikoho, koho by som osobne poznal...
18.01.2015 - 19:51:24
03
Ten Detralex sa mi pri hemoroidoch nepozdával, kukol som liekopis a fakt... Musím pozrieť, či mi nejaký neostal po mame alebo svokre, ak najbližšie začnú vystrájať, skúsim samoliečbu.
18.01.2015 - 20:26:26
00
U mňa na 100%
Teraz zrovna ho užívam preventívne od začiatku roka.
Takto to robím už asi tretí-štvrtý rok a asteroid :lol: je tam kde má byť - v riti.
18.01.2015 - 20:55:16
01
hlavná príčina je najskorej prechladnutie
18.01.2015 - 21:11:42
00
Ešte by mi nejaký tunajší dochtor mohol poradiť, či si pri hemoroidoch môžem dať Detralex, hoci denne beriem Agen a Losartan... Som sypač, čo už.
19.01.2015 - 22:26:19
00
Ked sa uz tu tak spovedame, tak po prvych naznakoch problemov mi ktosi odporucil gel - dubova kora (omega farma). Nie som ich agent ale musim pochvalit. Nehorsi sa to a je to v klude.
19.01.2015 - 23:16:20
00
Prípadne keď je zle, tak v lekárni sa predáva priamo dubová kôra na pripravenie sedacieho kúpeľa. Pomáha to.
20.01.2015 - 07:27:11
00
Viem, ale ten gel natries po umyti za par sekund. Ja nemam trpezlivost vysedavat v lavore, nehovoriac o tom, ze som si zohnal neserioznu manzelku co by sa mi pri tom neskutocne rehotala ... :-)
20.01.2015 - 10:58:48
09
Hehe tak to si viem predstaviť. Ja som sa rehotal sám na sebe :D. O gele je dobré vedieť.
20.01.2015 - 11:25:30
00
keyboard_arrow_up