to mi je jasné možno som sa nevyjadril správne :) ale predsa len tlmák s expanzkou má trocha lepší prejav pri agresívnejšej jazde
a mám pocit, že debon air verziu tiež nenapchám na svoj rám... :/


expanzka nema vplyv na chod tlmica pri agresivnejsej jazde, je to skor o tom, ze pri dlhom jazde sa neprehreje olej a tlmic funguje stale rovnako.
prejav pri agresivnejsej jazde je o progresivite/linearite, kompresii... pokial sa poradis s niekym, kto rozumie nastavovaniu tlmicov, mozno by z tvojho mohla byt luxusna tlmiaca jednotka, za zlomok penazi.
mozno by stacila redukcia komory, jemne pridat kompresiu a bolo by vsetko tip top.
ale nie som odbornik, iba mudrlant s pozitivnou skusenostou s tunningom:)
25.01.2015 - 17:18:08
00
Vraj debonair zlepšuje hlavne citlivosť tlmiča, čo je na tom pravdy neviem, v rukách som to nemal :)
25.01.2015 - 17:30:20
00
resurection : no on obvykle maju v expanzke fox tlmice aj ochranu proti dorazu plus lowspeed kompresiu, pripadne cele je to vdaka tomu, ze je viac miesta spravene lepsie, tak preto je asi rozsirene , ze expanzka=lepsie. Sice to nie je priamo expanzkou, ale v praxi nakoniec ano :D

Inak najlepsie zlepsi citlivost tlmica namontovanie pruziny :lol:
25.01.2015 - 17:34:38
01
ale nie je to expanzkou priamo. db inline zvlada vsetko bez expanzky. hlavne si myslim, ze ked cakas od tlmica, ,,ze ten s expanskou bude chodit lepsie,, , tak je to zbytocna investicia, ked vlastne ani nevies, co od toho cakas.

skusim si teda na tlmic namontovat pruzinu, ci to pomoze.)
25.01.2015 - 17:53:50
00
moja skromná hračka :-)
25.01.2015 - 18:01:30
019
A co CaneCreek DB inline? Ten by sa mohol zmestit. Ci?

inline sa mi pozdáva, ale ten tam nedám tiež to som už riešil aj cez mail s výrobcom

expanzka nema vplyv na chod tlmica pri agresivnejsej jazde, je to skor o tom, ze pri dlhom jazde sa neprehreje olej a tlmic funguje stale rovnako.
prejav pri agresivnejsej jazde je o progresivite/linearite, kompresii... pokial sa poradis s niekym, kto rozumie nastavovaniu tlmicov, mozno by z tvojho mohla byt luxusna tlmiaca jednotka, za zlomok penazi.
mozno by stacila redukcia komory, jemne pridat kompresiu a bolo by vsetko tip top.
ale nie som odbornik, iba mudrlant s pozitivnou skusenostou s tunningom:)


mhmm ja som bol práve v tom, že tlmáky s expanzkou majú lepšiu progresivitu, zasa som o niečo múdrejší :D, komoru mám už zmenšenú výsledok ma moc nepotešil (zmenšuje sa pricnipiálne rovnako ako u Monarchov), nad tuningom som tiež už uvažoval (je tam shim stack, takže problém by s tým nemal byť), ale radšej by som tam mal niečo s čím má skúsenosti viacej ľudí a na čo si viem ľahšie pozhánať náhradné diely

a dám ešte jednu OT otázku ak môžem. Je tu niekto kto má Monarcha Debon Air a vedel mi ho pomerať ? jedná sa mi hlavne o (vonkajšie) priemery vzduchovej komory kľudne aj do PM
25.01.2015 - 18:15:17
00
ale nie je to expanzkou priamo. db inline zvlada vsetko bez expanzky. hlavne si myslim, ze ked cakas od tlmica, ,,ze ten s expanskou bude chodit lepsie,, , tak je to zbytocna investicia, ked vlastne ani nevies, co od toho cakas.
skusim si teda na tlmic namontovat pruzinu, ci to pomoze.)

DB inline je ale jedinecny tlmic :) .. a zacal sa predavat cca pred rokom. Naviac, nerobi sa v rozmeroch pre DH bajky, asi je jasne preco. Expanzkou to nie je, ved som pisal, len to, ze obvykle v tych dobrych tlmicoch ta expanzka je :)
Pruzinu urcite vyskusaj :) Ale na vzduchac bude potrebne asi pouzit nasilie :lol:

edit: o vyhode expanzky som nasiel toto
the only 2 things that are claimed to make piggies good is that w/ more oil (which you get from piggies), you will get a smoother compression and also, the oil doesn't heat up and get thin.

To o tej kompresii mozem akurat povedat z vlastnej skusenosti, rozdiel medzi klasickym Fox a Fox DHX (oba HV komora) bol obrovsky :) Ten DHX sa mi zdal velmi podobny pruzine (okrem teda strasneho zanarania v strede zdvihu). Predpokladam, ze to nebolo kvoli teplote oleja, lebo nic velke nejazdim :lol:, aj ked chalani z endura vraveli, ze sa to sice nezda, ale staci trochu drsnejsi pojazd a klasicky tlmic ma dost.
25.01.2015 - 18:23:44
00
FILus, ten shim stack je odpoved na tvoje volanie po lepsom tlmici:) ja som sice nemal, ale uz mam a je to super, zaciatok zdvihu citlivy, potom pritvrdi. na chod zadku sa teda nemozem stazovat. a to mam jeden podla mna z najhorsich tlmicov na svete - od vyroby.

Ito, pruzina moze byt fajn, ale nepotrebujem az taky super hladky chod.vzdhuch funguje ako ma, koleso kopiruje teren, takze v pohode. ja mam este k tomu tlmic, ze 197x57, a typickym hornym ulozenim, takze vymena tlmica by pre mna bola velka zabava.
25.01.2015 - 18:53:25
00
Jj, pruzina je dobra na linearne stavby (ako mam ja), ale dobry vzduchac je tiez fajn .. mat Santa Cruz, tak DHX by bol idealny na to. Ale este mam v plane upravovat komory a ked mu to nepomoze, tak skonci u Mira :lol: Ostatne, aj skrz titanovu pruzinu to ma cele u mna asi 750g :) S ocelovou nechcem vediet kolko :D
Trek to je potvora, pokazil a zlikvidoval moju oblubenu znacku :( .. ale slo by tam dat 200x57 s pouzitim offsetmountu a bude to to iste.
25.01.2015 - 18:57:55
00
koho zabil? garyho fishera? Podla mna v treku, okrem toho, ze robia biky, aj hlavne dobre fetuju. htcka asi ok, ale od nich full staci kupit raz a dost. robia imho uplne nezmyselne veci. v slashoch sa polepsili, ale s remedym to tusim stale ide dole vodou.
pockaj, ty hovoris o upravovani komory a potom o pruzine, co tam teda vlastne mas?:)
no slo, viem o tom, aj cele to riesenie, ale co ja viem... zbytocne vyhodene peniaze. vytunene DRCVcko robi svoju robotu na 100%. a uz som sa rozhodol neinvestoval do remedyho, setrim na novy. uz iba predstavec a predny rafik:)
25.01.2015 - 19:08:04
00
Jj GF .. mam XC fulla, uz liznuteho Trekom a niektore veci v nom su fakt vychytane :D .. ale tak mozno to tak mal v umysle uz Gary, neviem. Kazdopadne z tych extra paradnosti co vymyslaju by jeden zdochol.
No, ja som jazdil / jazdim na AM/EN tieto tlmice , aby som objasnil: Manitou Swinger 4way (povodny na Reign 1), Fox Float RP3, Fox Float Performance RP2 HV, Fox Vanilla + coil, Fox Vanilla ProPedal coil, Fox Vanilla RC coil, Fox DHX4 Air HV (original k Reign X), Fox DHX4 coil , CaneCreek DB Coil (posledne 4 maju nadrzku). Okrem nich na XC fulle som jazdil CaneCreek AD5, Cloud Nine (len chvilu), nejake Manitou s platformou, Fox RP2 a RS Monarch RT3. AM/EN ramy mam dva, Reign 1 (ten prvy) a Reign X (tiez ten prvy). XCckove mam GF Sugar 4+ (prasknuty), GF Procaliber 2006 (2xzvarany + nahradny), GF Procaliber 2007 a Meridu LRS 2004. K tomu vsetkemu zopar vidlic .. takze tazko sa aj dava bajk do profilu, kedze rano sa zobudis a bajk ma inu vidlicu, tlmic, pripadne vyzera inak :lol:
25.01.2015 - 19:20:09
05
Zase spam na skoro dve strany,hoďte radšej niekto foto...
25.01.2015 - 19:21:36
00
Tak k tomu textu ..

Prílohy:

MISI4315s.jpg
MISI4315s.jpg 214.47 KiB thumb_up0thumb_down

25.01.2015 - 19:24:51
00
preco mas objimku predstavca opacne ? :D
26.01.2015 - 09:18:34
00
Je rebel!
26.01.2015 - 09:27:14
08
keyboard_arrow_up