Rozmyslal som ci a co sem napisat, ale neviem, moj nazor je tak nejako totozny s mattovim... ale podla vety: ...keďže moja dôveryhodnosť by v "kuloároch" bola nulová... a radsej nechcem vediet v akych kruhoch sa pohybuje(s)....
Ja to vidim ako klasicky unos.. akurat unesenymi neboli pribuzny ale bicykle a tych 60k bolo vykupne....
27.08.2007 - 14:42:35
00
root no tak som uvazoval aj ja ale co by z toho ziskal majitel? a preco nevolal policiu k unosu nech su to aj bicykle. mozno tie "kuloare" su fakt jak daky bronx :D
27.08.2007 - 14:50:07
00
To je presne to, co nechcem vediet...
27.08.2007 - 14:52:05
00
vymysleli sme dokonalu konspiracnu teoriu a mozno majitel je fakt len obet :)
27.08.2007 - 14:53:45
00
Ku poistovniam. Poistovne takmer vzdy vyplacaju len max. 10% z poistenia bytu a tych 10 % moze byt len tusim 10000SK,- a je jedno ci to su dva biky alebo jeden. A biky sa daju pripoistit, ale zaplatil ba si ovela viac ako za novy.

A teraz len take uvazovanie, preco majitel nevolal policiu: Mozno povodne chcel zarobit. Dostane prachy z poistovne a (zlodejov by si vsak musel obiednat sam) zlodeji mu daju bicykle. Preto len tych 30km. Zlodeji sa vsak spykli a uz mu ich nechceli dat, tak si ich musel zaplatit. Ak by prisiel z policiou, zlodeji/predavac by mohli vsetko vyklopit.

ALE AKO SOM UZ POVEDAL JE TO LEN SPEKULACIA.
27.08.2007 - 15:15:03
00
iste... a preto to rozmazava na forach :D
27.08.2007 - 15:40:03
00
zaujimalo by ma co by robil keby ho niekto kupil pred nim ;-)
27.08.2007 - 15:57:41
00
Urcite to nebola ziadna organizovana skupina alias mafia atd.Ti nepotrebuju kradnut ani takto drahe bajky.tiez nechapem preco si nevolal policiu ved tie bajky by ti doticny musel okamzite vydat.Boli to tazky amateri ked sa tie bajky nasli v okoli Kubina.Inak aj v dnesnom SME je o tomto sprava.
27.08.2007 - 16:14:17
00
kosto uz to nehul si out of mind :shock:
27.08.2007 - 17:35:45
00
myslim ze dost bolo pokial sa k tomu nemieni aj akter vyjadrit
27.08.2007 - 17:36:33
00
vlad01 - Ukradnuté Cannondaly
27.08.2007 12:35

Nechcem si tu húsť len svoju pesničku, ale, ak by som na miesto, kde biky boli, prišiel aj s policajtami, zrejme by som nedonútil ani ja ani policajti bez súdneho príkazu dotyčného sprostredkovateľa, aby umožnil domovú prehliadku, alebo aby vydal biky. A naozaj nechcem brať ilúzie, ale neverím,že by hliadka, tým viac cez víkend, išla otravovať nejakého sudcu so žiadosťou o vstup do domu..., a že by aj po prípadnom získaní súhlasu tie biky tam ešte boli...



vlad01 - Ukradnuté Cannondaly
27.08.2007 20:29

Tak. Bol som si zajazdiť, aby som si vyvetral hlavu, utriedil myšlienky a názory, ktoré tu, na tomto fóre a hlavne v tejto téme padli, a aby som si hlavne opäť užil jazdu. Keďže mi nedá nevidieť súvislosť medzi odmietnutím účasti na bicyvíkende a mnou založenou témou, resp. mojimi názormi tu prezentovanými, beriem tento príspevok aj akýsi au revoir všetkým zapojivším sa do diskusie.
Pri jazde som si uvedomil nasledujúce veci:
1. Spätným odkúpením ukradnutých kanonov som nepoškodil nikoho okrem svojej rodiny, preto mi spätne príde nepatričné, ako som sa komukoľvek a za čokoľvek ospravedlňoval, aj keď som považoval za potrebné ozrejmiť pohnútky môjho konania. Teraz, aj na základe príspevkov si myslím, že ktokoľvek, kto kritizuje môj postup ale nebol v rovnakej situácii, len moralizuje, alebo prvoplánovo kritizuje.
2. Dôveryhodnosť, resp. vieru v schopnosti polície mám postavené na vlastných skúsenostiach. Samozrejme, že nie všetci policajti sú blbci (a blondýny slepice).



vlad01 - Ukradnuté Cannondaly
27.08.2007 20:36

Preto som zvolil postup, aký som zvolil, a po dnešnej ďaľšej výpovedi na miestnom oddelení PZ som presvedčený že som urobil dobre.

Takže na záver, všetkým vám prajem, aby ste nemuseli riešiť takú situáciu ako ja teraz, a hlavne veľa dobrých jázd.

Vlado.


Naposledy upravil marecej dňa 28.08.2007 - 13:33:01, celkovo upravené 1 krát.

28.08.2007 - 13:14:59
00
Nechcem si tu húsť len svoju pesničku, ale, ak by som na miesto, kde biky boli, prišiel aj s policajtami, zrejme by som nedonútil ani ja ani policajti bez súdneho príkazu dotyčného sprostredkovateľa, aby umožnil domovú prehliadku, alebo aby vydal biky. A naozaj nechcem brať ilúzie, ale neverím,že by hliadka, tým viac cez víkend, išla otravovať nejakého sudcu so žiadosťou o vstup do domu..., a že by aj po prípadnom získaní súhlasu tie biky tam ešte boli...


IMHO to bych bylo trochu jinak - prisel bych tam s policajtami, prohlednul misto, a zadny bike by si nenasel. Protoze informace o navsteve bych dostala k dotycnemu jeste pred tim, nez by jste vyrazili. Od policajtu.
29.08.2007 - 13:26:21
00
kosto uz to nehul si out of mind :shock:



Aj ja si myslim, ze by som mal prestat :D
29.08.2007 - 13:58:05
00
jaj uz to vidim ako sa tu rozpisem..

za prve
argument ' bicykle som kupil legalne.... blbla' ci jak to bolo > rozhodne to podla mna malo od legalnosti trosku daleko kedze bicykle boli kradnute, teoreticky to mozeme chapat aj ako nepriame podporovanie zlocinnosti. Kedze doticny si povedal ze ked to tak lahko predal tak to tak urobi aj na buduce, slohne dalsie...
za druhe
kazdy chvilu tu na fore sa pise o tom ako by nikto nekupil v bazare kradnuty bik, ako to podporuje zlocinnost, blablabla... nebudem sa dalej vyjadrovat
tretie
vsetci hovorite o neschopnosti policie a podobne, u kolkych z vas ste tento pocit nadobudli po nahlaseni ukradnuteho mobilu, alebo inych, s prepacenim 'drobnych blbosticiek' ?
je to trosku rozdiel ako 2 bicykle o spolocnej hodnote cez 160 ci kolko tisic....
ako priklad spomeniem medializovvany pripad asi z pred 3 rokov ked jeden muz si zastavil svojou dodavkou na parkovisku a isiel do bankomatu(alebo tak nejak), a necele 2 minuty sa vratil a auto tam nebolo. Okamzite zavolal policiu a ta okamzite umiestnila ozbrojene hliadky (samopaly, nepriestrelne vesty) okolo celeho mesta (vyjazdy)
v priebehu chvilky... a kolntrolovala vsetky prechadzajuce auta... (resp tie ktore odpovedali popisu)
tym chcem povedat ze:
1)netreba hodnotit cely policajny zbor podla toho ako reagoval na to ked ste mi oznamili kradez telefonu za 4 tisic
2)pripadne hociakych inych veci (pre mna za mna biku za 20) kazdy pripad moze byt ojedinely, urcite hra vzdy rolu hodnota ukradnutych veci...
3) je toho strasne vela co by som tu napisal, proste nemozete hodnotit policiu podla ich predchadzajuceho konania...

urcite ak by si na policii oznamil ze vies kde sa nachadzaju kradnute bicykle v hodnote 170 tisic ci kolko, tak by si tam priviezli aj komando,
viac menej pri kupe bicyklov si z dani zaplatil aj ich pracu ( :D )

v kazdom pripade si svojim konanim podporil dalsie kradnutie bicyklov

je zbytocne tu vlastne o niecom pisat lebo ty urcite nepochybujes o tom co si spravil a je ti to jedno lebo pre teba 'vyhodit' 60 tisic je asi to co pre vacsinu slovakov ist do hypermarkety na vacsi nakup...

co by ma k tomuto zaujimalo > predtym nez si isiel k tomu predajcovi a kupil si od neho svoje bicykle, bol si na polici a spytal si sa 'co by ste robili ak by som nahodou vedel kde su moje bicykle, resp kto ich predava.!?'
30.08.2007 - 02:51:19
00
1...vsetci hovorite o neschopnosti policie a podobne, u kolkych z vas ste tento pocit nadobudli po nahlaseni ukradnuteho mobilu, alebo inych, s prepacenim 'drobnych blbosticiek' ?
2...netreba hodnotit cely policajny zbor podla toho ako reagoval na to ked ste mi oznamili kradez telefonu za 4 tisic
3...urcite hra vzdy rolu hodnota ukradnutych veci...
4...nemozete hodnotit policiu podla ich predchadzajuceho konania...


1 Pre teba blbostka, pre ineho tazko nadobudnuty majetok.
2 A podla coho treba hodnotit policiu? Za pocet vybratych pokut? Uz ti niekedy policia pomohla pri najdeni ukradnutej veci? Mne nie.
3 Hodnota ukradnutych veci to je len cislo vyjadrene v korunach. Aky je rozdiel v ukradnutom biku za 20 a za 200 000 Sk? Ziadny, oba su ukradnute, oba niekomu chybaju a policia v oboch pripadoch urobi prd.
4 A podla coho mam hodnotit policiu? Podla toho co urobi zajtra? Ty to vies?

Az ked ti nieco ukradnu pochopis, co vsetko je nasa policia schopna urobit. Sediet a vypisat nejaky papier. Aj ked som uviedol okruh moznych pachatelov, ani jedneho nepreverili. Su radi, ak obcas objasnia vrazdu.
30.08.2007 - 07:00:41
00
keyboard_arrow_up