Ahoj, rozmyslam si kupit bike a pri preskume som si vsimol, ze canyon predstavil v tomto roku tochnologiu shapeshifter. Chcel by som sa spytat, viete niekto nieco viac o tom pripadne nejake skusenosti a porovnanie oproti tlmicom, na ktorych sa daju nastavit 3 mody tlmenia. Ak by sa niekto viacej vyznal, tak by som ocenil, ak by napisal, ktory typ ma ake vyhody nevyhody a na co je vhodnejsi.
Dik
Andrej
25.02.2015 - 20:44:06
00
Miešaš jablká s hruškmai. Shapeshifter mení geometriu a nie chod tlmiča. Tlmič používa tiež s tromi módmi, teda aspoň modely ktoré majú RS Monarch RC3.
25.02.2015 - 20:52:50
00
preto som tu pisal lebo do toho moc nevidim ale co som videl video tak aj rozsah tlmenia bol nizsi a konkretne na canyon strive al 6.0 o ktorom rozmyslam tak sa neda menit mod tlmica(aspon pokial viem). No a ctm xpert co je moja druha volba tak tam sa daju menit mody tak som bol zvedavy co by bolo pre mna lepsie ked jazdim AM vecsinou nejaky trail, singletrail, obcas mensi downhill. Vedeli by ste mi v tomto poradit ktorym smerom sa mam uberat? pripadne co je vyhodou coho?
25.02.2015 - 21:48:35
00
Ako pisal volodaj, su to 2 rozne systemy. 3 polohovy prepinac ti meni chod tlmica, jeho tuhost (priamy preklad "nizkorychlostna kompresia"). Bud ho ciastocne ci uplne uzamnke (podla typu) alebo viacej otvori (Descent) oproti strednej polohe (Trail). Geometria zostava rovnaka.
A shapeshifter ti zmeni geometriu biku a rozsach chodu tlmica (tusim zo 160 na 130). Na nete je toho vela, pogoogli trochu. Ak je AJ/NJ problem tu je po cesky:
http://www.bikeandride.cz/2014/06/canyon-strive-cf-jizdni-dojmy/
http://www.bikeandride.cz/2014/06/canyon-strive-cf-necekane-odhaleni/
SS od Canyonu ma vyhodu ze upravuje geometriu a ten bike bude univerzalnejsi ako ine 160mm biky, ktore tento system nemaju. Na druhej strane Nerve / Spectral / Strive ma celkom aktivnu zadnu stavbu a je mozne ze nemoznost upravit kompresiu moze byt problem. Ale tieto biky som osobne neskusal takze tazko ti poradim, snad napise niekto kto ma osobnu skusenost.
Co sa tyka toho co je dobre pre teba, je to hlavne na tebe, co preferujes a bez coho sa nezaobides.
26.02.2015 - 10:47:39
00
keyboard_arrow_up