Uz som to tu pisal asi 20x . M615 - Deore maju nejake hlinikove piestiky a ked robis dost velke zverstva, tak ich vies tak zohriat, ze sa piestik rozsiri a nevojde naspat do strmena. (hovorim o SLX disku SMRT 66 a original organickych platniach)
M675, SLX maju keramicky piestik, iny strmen (minimalne s inym uchytom hadice) a aj packa ma iny chod - nechce sa mi to fotit, ale ked das packy vedla seba a pozries sa odspodu, tak to pekne vidis.
Ano, samotny brzdny ucinok je rovnaky, lenze tych zopar dalsich detailov je inych.

BTW: mam obidvoje, takze mozem porovnat.
11.03.2015 - 11:29:16
01
Priživím sa aj ja na tejto téme. Chcem vymeniť pred sezónou tiež brzdy, na bajku mám Avid Elixir 3 + kotúče HS1. Tie majú síce len do 300 km najazdené, ale asi by som ich rád vymenil, pretože chcem tento rok viac jazdiť. Zásadný problém je, že mám 105 kg momentálne :D a som opatrný jazdec z kopca, čiže stále na brzdách a potreboval by som niečo spoľahlivé a čo sa neprehrieva extrémne. Asi ťažko nájdem nejakého 100 kg jazdca na tomto fóre s praktickými skúsenosťami :rofl: .

Po príspevku vyššie som vylúčil teda Deore M615. Zvažujem teda SLX alebo XT, zrejme bude ideálne dať doštičky s chladením a ICE kotúče napr. SM RT-86.

Keď objednám napr. http://www.mtbiker.sk/shop/komponenty/brzdy/kotucove-brzdy/shimano-xt-br-m785-kotucova-brzda-predna-cierna-47765.html a k tomu platničky s chladením, môžem tam nechať ešte kotúče HS1, alebo to vyriešiť rovno aj výmenou za ICE kotúče? A urobím to aj bez ďalšieho príslušenstva ,,doma v kuchyni" :lol: , len so základnou sadou imbusákov? Teda zhodiť Elixiri a nahodiť Shimana?

Ďakujem za rady, ak sa nájde skúsenosť ťažšieho jazdca, uvítam ;)

    12.03.2015 - 12:50:53
    00
    na to co hovoris by aj tie M615 mozno mohli stacit, ale slx budu v pohode.
    Vlani som tam pridal ICE platnicky, ale organicke a SMRT66 SLX kotuce (180+160) a bolo to v pohode.
    A celkova vaha co som musel zabrzdit bola niekde okolo 180kg. :-)

    Ale aby som to povedal cele - pre istotu som si na tuto sezonu kupil SLX aj dopredu a metalicke platne s chladicom a casom mozno pojdu aj ICE kotuce.

    Doma to prehodis, ale musis skracovat hadice, na co potrebujes sadu od shimana za celkom dostupnu cenu a kvapalinu do brzd. Doporucujem obidvoje kupit, ono sa to casom zase zide.

    A este torx kluc na vymenu kotucov.


    Naposledy upravil matko001 dňa 12.03.2015 - 13:08:45, celkovo upravené 1 krát.

    12.03.2015 - 13:05:57
    00
    Nazdar, mám 90 kg, jazdím kombináciu SLX páčiek a starších XT strmeňov a SLX IceTech kotúčov. K tomu metalické Goldfren platničky.
    Brzdy majú ešte rezervy.
    Každopádne tie brzdy čo si post-ol budú určite dostatočne dobré ale kotúče by som určite vymenil. Myslí, že tie kotúče by mali problém aj s nižšou váhou.
    Kúpou SLX Icetech nič nepokazíš, budeš mať skvelé brzdy, ktoré nebudeš prehrievať ani drať tak rýchlo ako tie od HS....
    12.03.2015 - 13:08:01
    00
    No mňa trocha vydesili tie hliníkové piestiky ako sa písalo vyššie a som typ človeka, ktorý nemá veľmi zručnosti niečo zásadné servisovať na biku, tak preto hľadám čo najviac spoľahlivosti. 180 kg? to je tandem? :rofl:
    Takže to bez odvzdušňovania nepôjde predpokladám, keď musím skracovať, no čo už, asi to vidím na servis , ale to asi nebudem kupovať komponenty cez web :D .
    To SLX by teda mohlo byť v pohode, asi zvážim, vyzerá to, že majú podobnú brzdnú silu ako XT-čka sa tu niekde píše. Ak to správne chápem, tak aj SLX sa dajú v pohode s platničkami s chladičmi a hocijaký SLX, príp. XT ICE kotúč. Len ten divný šrób na SLX sy mi zdá veľký :talk:

    Každopádne ďakujem za rady
    12.03.2015 - 13:21:33
    00
    100/170cm vacsinou nevyhovuje, osobne som sa do skracovania/vymeny hadic tiez pustat nechcel
    vymeraj si dlzku hadic terajsich brzd a poziadaj predajcu nech ti to rovno skrati a ako pridu mozes rovno nahodit, dnes idem na postu po SLX nechal som ich rovno skratit(zdarma)
    tak sa s tym nebudem musiet piplat brzdy komplet nahodis/zhodis so zakladnou sadou imbusov
    12.03.2015 - 13:30:49
    00
    kupovat brzdy cez web ti prudko odporucam, lebo ceny slx sa momentalne pohybuju 45-48€ a na predajniach okolo 65€
    hadice ti poslu uz skratene aj rovno z eshopu, skratenie 4-6€ podla toho aky eshop, zober krajcirsky meter a pomeraj hadice ake mas dlzky, prirataj 1-2cm a pripoj to k objednavke do poznamky, brzdy uz len nahodis s imbusom na bajk a nic neriesis, kotuc zhodis a nasadis ak mas centerlock tak s klucom na kazetu, ak mas sruby tak s torxom
    ten srob na slx ma byt velky aby si ho vedel normalne chytit do prstov a nemusel sa babrat s malym imbusakom aby si nastavil packu dakde v lese
    12.03.2015 - 13:31:06
    00
    Ak chces usetrit, tak kup cez web a rovno aj sadu na odvzdusnenie (casom ti bude chybat) - ono to zase az tak moc nestoji a ked sa ti niekedy zavzdusnia cez vikend, tak si ich lahko das zase dokopy - shimano je v tomto velmi user friendly.

    180kg je ked ja mam 2 metre a neda sa povedat, ze by som bol prave chudy + som za sebou tahal syna, co tiez urobilo peknych zopar kg.

    SLX brzdu som bral tuto a od nich aj platnicky.

    Neviem teraz na tej stranke najst, kde maju set na odvzdusnenie, ale ked im napises, tak ti urcite odpisu a dodaju.
    12.03.2015 - 13:32:25
    00
    Chcem si vyskladat custom kolobezku, nieco taketo s kotucovymi brzdami. Zatial mam vyhliadnute tieto http://www.kupkolo.cz/brzda-kotoucova-shimano-br-m446-blm505-bila_z721/.
    Len si to chcem odobrit, popripade, ci mi poradite nieco, za co sa oplati trochu priplatit :) dik
    12.03.2015 - 13:35:50
    00
    kupovat brzdy cez web ti prudko odporucam, lebo ceny slx sa momentalne pohybuju 45-48€ a na predajniach okolo 65€
    hadice ti poslu uz skratene aj rovno z eshopu, skratenie 4-6€ podla toho aky eshop, zober krajcirsky meter a pomeraj hadice ake mas dlzky, prirataj 1-2cm a pripoj to k objednavke do poznamky, brzdy uz len nahodis s imbusom na bajk a nic neriesis, kotuc zhodis a nasadis ak mas centerlock tak s klucom na kazetu, ak mas sruby tak s torxom
    ten srob na slx ma byt velky aby si ho vedel normalne chytit do prstov a nemusel sa babrat s malym imbusakom aby si nastavil packu dakde v lese



    Tak to je pravda s tými cenami, že online je to zásadne lacnejšie a nebavíme sa o piatich eurách na kuse, to by som neriešil :) . To nameranie a skrátenie u predajcu ma nenapadlo, takže super, ďakujem.
    Ale určie si pozriem niekde aj ten set na odvzdušnenie ako odporúča matko001 .
    12.03.2015 - 14:06:48
    00
    Nieje to veda - skrátiť a odvzdušniť :-) stačí ti tá sada na odvzdušnenie, malá zvierka (na udržanie hadičky v prípravkoch zo sady) tuším 8-čka kľúč, strihacie kliešte (alebo predražený originál "skracovák" na hadice :D ) a kvapalina a trocha zručnosti :-)
    12.03.2015 - 14:23:14
    00
    Nieje to veda - skrátiť a odvzdušniť :-) stačí ti tá sada na odvzdušnenie, malá zvierka (na udržanie hadičky v prípravkoch zo sady) tuším 8-čka kľúč, strihacie kliešte (alebo predražený originál "skracovák" na hadice :D ) a kvapalina a trocha zručnosti :-)


    Joj, to áno, všetko sa dá zohnať, ale tú zručnosť nikde na sklade nemajú :D
    12.03.2015 - 14:25:50
    00
    Ale odstrihnúť z hadičky, jemné natĺcť (alebo natlačiť) tŕň a pritiahnuť maticu zvládneš :-)
    12.03.2015 - 14:30:35
    01
    nemate video jak sa to skracuje?
    ale nejake normalne z ktoreho by som sa rozhodol ci si to skusim urobit sam alebo za to zaplatim 2x6€
    12.03.2015 - 16:13:42
    00
    https://www.youtube.com/watch?v=x5wtD5Peaj8
    12.03.2015 - 16:20:26
    00
    keyboard_arrow_up