ta ale kazis nam to trocha svojim pesimizmom :D


Naposledy upravil chezter dňa 12.03.2015 - 15:29:31, celkovo upravené 1 krát.

12.03.2015 - 15:28:37
00
:D
12.03.2015 - 15:29:00
00
inak pozeram ze kto nestihol tak ma sancu
http://www.mtbiker.sk/bazar/prislusenstvo-ostatne/227432/stojan-z-lidla.html
k inzeratu: zaujimalo by ma ako sa da nechtiac kupit jeden 10 kilovy stojan navyše :D
12.03.2015 - 15:30:54
00
stojan je super vec už len kôli údržbe hlavového a výmene vydlice a to je len začiatok...
12.03.2015 - 15:34:03
00
Hlavne kOli tej vYdlici si ho kupim :-D
12.03.2015 - 15:38:24
01
Haters gonna hate

Prílohy:

they hate us cause they ain't us!.jpg
they hate us cause they ain't us!.jpg 41.54 KiB thumb_up0thumb_down

12.03.2015 - 15:42:58
00
Ale ved sa teste. Ked ste o tom vyuziti presvedceni, tak vam predsa mojimi argumentmi radost pokazit nemozem, nie? :)

Ja sa z neho tesim uz viac rokov. Je sice pravda, ze aj bez stojanu sa da servis biku poriesit, mam v tom mnohorocnu prax :) , ale so stojanom je to ovela pohodlnejsie. Pokial si biker servisuje bike sam a nerobi to zrovna v malom byte na chodbe alebo balkone, tak pri tej cene (v podstate cena jedneho plasta strednej triedy) nie je co riesit.
Okrem veci co sa tu spominali, by som pridal este vymena oleja vo vidlici, demontaz tlmica, odvzdusnovanie brzd bez ich demontaze, pripadne skladanie biku. Celkovo je dobre ze nemusis riesit, ako opret rozobraty bike, aby si ho nahodou nezhodil.
12.03.2015 - 16:02:12
04
Ked uz je tolko prispevkov o tych stojanoch tak ja som si vyrobil vlastny stojan. Je to jednoducha vyroba


Kde si zohnal tu cast ktorou chytis bajk? Ja som take zhanal na moj homemade stojan, ale tie co som nasiel stali ovela viac ako cely stojan z lidlu.

Nenavidim davy ludi a cakanie v rade, na taketo akcie nechodim, preto som vyskusal Lidl v Bernolakove. O 7 rano 2 ludia pred predajnou, uplne pokojna atmosfera :) O stojany nebol vobec zaujem, mozno im este nejake ostali.
Akurat cestou naspat do BA som si vyskusal ake to je dochadzat do Bratislavy a postal som si 30minut v kolone pri Metre :)
12.03.2015 - 16:26:57
00
lamzor Uz si presne nespominam ,ale nebolo to lacne. Stojan mam uz 9 rokov a vtedy este stojany s Lidlu nebolo mozne zohnat. Teraz by som si mozno kupil ten s Lidlu :) Je to vyborna vec taky stojan i ked niekto ma iny nazor :D
12.03.2015 - 17:11:53
00
No mna ste aj tak nepresvedcili, aspon vam tych stojanov zostane viac. :)

1. Na umyvanie? NIE. Bajk umyvam vo vani abo wapkou na maratone. Pripadne opriem pred domom o strom a vedro + kefa. Urcite ho nepostavim do stojanu v obyvacke na drevenu podlahu a nebudem ho tam spliechat. :D
2. Na nastavovanie? ANO. Nastavenie radenia je prijemne a pohodlne. Este mi napada doladenie brzdoveho strmena voci kotucu. Nastavovanie posedu nemozne a ani ine nastavenia, na ktore by bol ziaduci stojan, mi nenapadaju.
3. Parkovanie? NIE. Viem si predstavit podstatne skladnejsie umiestnenie bajku nez ho nechat na stojane trcat do priestoru.
4. Na rozborku/zborku? NIE. By som chcel vidiet napr. de/montaz stredoveho zlozenia alebo dotahovanie beznych kluk (nie HTII) na stojane. :D Ani vkladat kolesa do vidlice/ramu nie je mozne na stojane. Este tak vymena laniek a bovdenov preco nie ked sa niekomu chce kvoli takej prkotine natahovat so stojanom. :)


1. niekto ma doma dielnu kde je dost miesta, kde neriesi drevenu podlahu pod bicyklom takze to cistenie je pohodlnejsie ako ked sa mi bike niekde sucha o strom a niekto rozhodne nestrieka bicykel wapkou,....hlavne ziletkari

2. v podstate suhlasim...

3. V podstate je to v 1. bode, ak mas doma v dielni alebo v pivnici dost miesta tak neriesis, ale ak nemas miesto tak mas pravdu

4. montaz a demontaz kluk robim na stojane (campa ultra torque - 65 Nm), tak ci tak pri tom musim drzat aj kluku a aspon sa pri tom nemusim hrbit, kolesa tiez vkladam na stojane (toto je skor o sikovnosti, ak je niekto babrak tak jasne ze mu to nepojde), a ked mam dole obidve kolesa tak radsej necham bike na stojane ako by sa mal valat niekde po zemi

asi preto maju "podobny" stojan vo vsetkych servisoch lebo je to uplna zbytocnost.....udrzbu robim kazde 3-4 dni takze mi to dost ulahcuje robotu
12.03.2015 - 17:27:47
04
Myslim, ze babrak nie som, ale neviem si predstavit de/montaz kluk a pedalov a montaz kolies na stojane. Pri vsetkych troch veciach potrebujem mat bajk pevne oprety na zemi, aby som sa bud mohol spravne zapriet, alebo aby si kolesa spravne sadli do pätiek. To nie je tak, ze strcis koleso vo vzduchu do ramu, dotiahnes upinak a je to. Teda mozno Tebe take ledabole upnutie staci, ale mne nie. ;)

P.S. A ano, hodnotil som to z pohladu bytu. Ale ani v dielni by som teda blato na zem nezhadzoval... A nie, umyvanie wapkou nie je problem pokial clovek pouziva rozum a nestrieka kam nema.
12.03.2015 - 17:39:24
00
Myslim, ze babrak nie som, ale neviem si predstavit de/montaz kluk a pedalov a montaz kolies na stojane.


Tak máš možno len zlú predstavivosť ... :-)
12.03.2015 - 17:42:36
00
Mozno. Ale aspon sa tu brainstormuje a postupne sa vyprofiluje na co sa to da realne pouzit. :)
12.03.2015 - 17:43:51
00
Kľuky ani kolesá sa na tom moc meniť nedajú, ale zase na také to domáce centrovanie kolies to nieje na zahodenie.
Ťahanie bowdenov a liniek nanovo je úplne super a detské bicykle na tú brzdu nohou je tiež fajn.
Výmena reťaze vo väčšej výške sa tiež Oplatí.

Všetko sa to samozrejme dá aj bez toho, akurát že s ním to je o dosť jednoduchšie.
12.03.2015 - 17:49:08
00
to koleso tam rovno sedi len v jednej polohe a v pohode tam ide dat aj na stojane (chytis ho za rychloupinak a citis kedy tam sedi tak ako ma a ked drzis rychloupinak v ruke tak nie je problem ho zavret) ale hadat sa s tebou nebudem, pridi a ukazem ti to ;) a kluky ciastocne suhlasim, ale na moje staci 10 imbus takze bez problemov aj na stojane
12.03.2015 - 17:51:03
01

Výber z produktov

Prejsť do shopu
keyboard_arrow_up