Tu je info, ktore niektorych Vas potesi:

Dňa 25.2.2015 sa konalo prvé stretnutie pracovnej skupiny horskej cyklistiky na Mestských lesoch v Bratislave. Témou stretnutia bol budúci vývoj MTB Trailov v Mestskom lesoparku.
Na stretnutí sa zišli zástupcovia Mestských lesov v Bratislave a združení OZ Pedal, OZ Slomba, Slobodný Bajker o.z. a Trail BK- OZ Slomba.
Občianske združenie Slobodný Bajker v spolupráci s Trail BK- OZ Slomba a H.I.K - Horský Internetový Klub pripravili k prvému stretnutiu mapu s návrhmi nových MTB Trailov.
Do tejto mapy boli následne zakreslené všetky nové návrhy MTB Trailov zúčastnených združení na tomto stretnutí.
Výsledkom stretnutia vznikla mapa aktuálnych a navrhovaných MTB Trailov v Mestských lesoch Bratislava.
Mapa je zatiaľ v pracovnej verzii ku ktorej nám môžete posielať Vaše návrhy tratí vo formáte gpx na adresu info@bikeparkkoliba.sk najneskôr do 15.4.2014.
Vaše návrhy budú prekonzultované v rámci pracovnej skupiny. O ďalšom postupe Vás budeme informovať...

Prílohy:

Mapa-MTB-Traily-MLBA.jpg
Mapa-MTB-Traily-MLBA.jpg 918.25 KiB thumb_up0thumb_down

18.03.2015 - 09:48:24
02
singlac Kramare

To je ten, na ktorý si ma pred časom vzal? Ten by si tam mohol dokresliť, nech som dával pozor akokoľvek nemám šancu naň znovu trafiť :^)
18.03.2015 - 09:48:48
00
ltoáno to máš pravdu ale nie je to tak pekne popísané ako to dal Laco. Aky je tam signal na GPS?
18.03.2015 - 09:52:19
00
astro : netusim kde som s tebou bol :D .. ono je tam toho viac smerom od Americkeho namestia. Dokonca je chodnik , ktory odbocuje z cervenej TZ este nad nim a obchadza kopec smerom ku Kamziku a vyjde na parkovisku. Ale sem tam zavadzaju konare, aj ked celkovo je prejazdny.
lapaloma: presne nad miestom, kde ML vyorali , vybuldozerovali a upravili jediny zaujimavy terenny usek v celom BA lesoparku :) (teda druhy boli korene nad Klepacom)
18.03.2015 - 10:27:12
00
Ak to nieje tajne, co je to za mapu?

Ani ja nepoznam, ale tato je velmi blizko.

http://www.openstreetmap.org/#map=15/48.1726/17.1046&layers=C
18.03.2015 - 11:27:00
01
Myslim, ze som pouzil tuto mapu: http://www.4umaps.eu/online-outdoor-hike-bicycle-map.htm
18.03.2015 - 12:05:07
01
Z Kamzika je navrhovany trail OZ Pedal ale vsak z Kamzika pred rampou uz ide pekny znaceny singlac (modre C tusim), ci toto je nieco ine, alebo zle citam mapu? Ako bude upravovany trail Vydrica? Existuje uz roky, si pamatam ako sme tam opravovali mostiky cez padnuty strom... tie tri jamy tam dufam ostanu, a nepribudnu tam mostiky. Traily co kopiruju turisticke znacky pojdu po nich alebo paralelne s nimi?
18.03.2015 - 13:00:34
00
Jamy sa zahadzu, kamene odnesu, stromy vyrubu aby si si neublizil :)
Z Kamzika idu 3 singlace smerom doprava dole na Sneznieku, jedno je (c) cko, druhe vedla je neznacene, treti kopiruje cervenu TZ. Dolava mas dalsie 3 , ktore sa spoja nad Kamenakom. Smerom do mesta mas nalavo od asfaltky niekolko subeznych chodnikov smerujucich dole, napravo od asfaltky mas jeden co je medzi dvomi asfaltkami, dalsi nad parkoviskom a dalsi kopiruje cervenu TZ a nasledne sa rozbieha na 3 rozne, jeden ide smer Kramare, dalsi Studnicka a dalsi nad Studnicku, pricom vsetky su roznym sposobom poprepajane. Plus dalsie chodniky vznikaju, ine zanikaju.
Navrhujem cele ML ohradit , vyrobit rozne vstupne brany .. pre pesich, pre bajky, pre auta a v kazdom bude mytna branka a z toho sa bude financovat vyrub stromov. Peniaze utrzene z predaja stromov pojde ciastocne na obnovu vozoveho parku ML, ciastocne dotacia pre dalsich rubania chtivych ludi a za zbytok sa vybuduju parkoviska + kaviarenske terasy na Vydrici a dalsie mytne brany.

edit:
Nove traily sa budu stavat tak, ze dojdu dobrovolnici s vlastnym naradim, ktori si zaplatia skolenia a moznost potit krv v lese. Skvele na odreagovanie z prace, nieco ako kurz relaxacie v prirode. Nasledne vybudovane chodniky budu preskumane komisiou pre bezpecnost pri pohybe v lese a nasledne vyasfaltovane. Neskor budu namalovane na nej pruhy specialnou bielou farbou, ktora ma skvele vodiace schopnosti za dazda. Zbytok stromov sa nasledne vyrube aby sa mohli vybudovat cesty pre rychlu zdravotnu pomoc a poziarne auto. Pocet drzitelov kart dobrovolnej hasicskej sluzby sa nasledne zvysi tak, ze prekona aj drzitelov ZTP. V priestore Maleho Slavina sa vybuduje male parkovisko a autocamp.
18.03.2015 - 13:06:30
02
Prosim hlavne nech sa aspon tych 3 jam na tom singli nikto nechyta pri Vydrici. Kto chce jazdit po dialniciach, ma tam asfaltky aj lesne cesty.
18.03.2015 - 13:15:34
06
Pekna vizia yto. :D
18.03.2015 - 13:17:51
01
Ty si tusim tu debatu o gramatike zobral nejako vazne :devil:
18.03.2015 - 13:54:08
01
Skusil som pomenovat singletracky, snad to niekomu pomoze...

Na tejto tvojej updatovanej mapke by som este zvyraznil aj tu novu vetvu na BK traili. To je tiez velmi perspektivny novy singlac.
18.03.2015 - 13:55:52
00
Vydricky trail aj s tymi jamami sa nesmie upravovovat - akurat som ho zacal jazdit a dost ma bavi :-p
Inac tie neznacene zjazdiky z Kamzika smerom k "Pod Chlmcom" su v pohode zjazdne aj na HT ? Davnejsie som isiel na peso po cervenej TZ a zda sa mi ze tam boli dost "schody".
18.03.2015 - 16:22:07
00
Cervenu TZ myslis ? To vies obist, ale schody aj tak popreskakujes aj na HTcku .. vsetko je zjazdne na HTcku v okoli, max. to bude drncat, alebo obides.
18.03.2015 - 16:56:13
03
S 29inou si ani nevsimnes, ze tam nieco bolo. :)
18.03.2015 - 17:44:38
01
keyboard_arrow_up