Paci sa mi ako tu vsetci rozoberate SLR kolesa. 99% z Vas "odbornikov" co vsetko vedia, na vsetkom uz jazdili ich ani na zivo nevidelo, len frflu ale nekupia si ich lebo maju skaredu stranku. Jazdim na tychto SLR kolesach aj ked iba cca 1000 km a ani pri mojej 90kg vahe s nimi nemam ziany problem. A nesetrim ich. V mojom okoli ich ma uz niekolko ludi, dokonca co uz na biku aj nieco dokazali a nemali problem si ich kupit. To asi preto ze si neprecitali vase "odborne rady".
18.03.2015 - 11:27:06
00
o tom je forum aby sa rozoberalo....ale vydavat ich ako kolesa ktore maju hodnotu 1300e mi pride trosku prehnane (ked su to okopirovane stare FFWD ktore tiez stoja tolko), na stranke nenajdes ani obchodne podmienky (podla mna prva vec ktoru by mal mat poriesenu kazdy normalny eshop), nenajdes nic o povode materialu (kedze je to neznama firma, bolo by to plus). Nehovorim ze su zle, len cele na mna posobia nedoveryhodne...

A ked uz su to okopirovane FFWD tak ti poviem vlastnu skusenost, mam F4R na DT nabojoch, maju cca 4 roky a bilancia je nasledovna:
- predny raf prasknuty pri ventilke, opraveny, praskol znova v tom istom mieste (vyzera to na nejake pnutie ktore asi nepojde odstranit)
- na zadnom rafe mi zacal vyliezat jeden nipel von z rafku a raf tiez zacina praskat pri ventilke (tak isto ako predny)
- zadny vyplet vydava take zvuky ze sa na tom hanbim jazdit medzi ludmi
Asi jedine co hodnotim na tych kolesach pozitivne su DT240s naboje

Ak su po 4 rokoch takto na tom originaly, ako asi budu vyzerat tie okopirovane? Moze byt, ze mam len nahodou zly kus ale to mi je jedno, proste som v tie kolesa stratil doveru a pozeram po novych
18.03.2015 - 12:41:40
00
Ale tu nikto nehovori o cene za SLR 1300€. To nie je realna cena aj ked je uvedena na ich webe. Za taku ich asi nikto nekupuje. Uz niekolko krat bolo spomenute ze cena je 600-700 € podla typu nabojov (SLR/DT Swiss240S). Vsak nech si kazdy kupi na co ma a co sa mu paci, len hodnotit treba to s cim mas skusenost. Poniektori z vas vsak dokazu zhodnotit kvalitu z webu.
18.03.2015 - 12:51:01
00
jasne toto beriem len mi pride divne ze na stranke ich ponuka za 1300e a predava ich "pod pultom" za polovicu....inak taka info cisto len pre mna, mas k nim aj fakturu a nejaku zaruku?
18.03.2015 - 12:55:22
00
Ono sa tu napisalo o nich celkom vela vecnych informacii, ktore realne cloveku pomozu s vyberom, to ze to je vsetko 5 a viac rokov stara technologia a navyse nikto nevie co su samotne rafky zac, tomu proste nepridava na hodnote. Dalsim faktorom je prezentacia svojho produktu firmou a strasne smiesna oficialna suma a nasledny predaj kolies po inzeratoch na bazaroch a podobne.
Ja mam tiez momentalne podobne kolesa na ktore sa nestazujem, ale nekupil by som ich za 700E nove. Neda sa ocakavat za malo penazi vela muziky, toto je jedna z oblasti kde sa proste neda obabrat system ako som zistil, ked som si robil research.
Edit: bol som predbehnuty :)
18.03.2015 - 13:01:18
01
jasne toto beriem len mi pride divne ze na stranke ich ponuka za 1300e a predava ich "pod pultom" za polovicu....inak taka info cisto len pre mna, mas k nim aj fakturu a nejaku zaruku?

Fulli1987 to si myslel vážne? Veď pokial je to predajca fungujúci ako internetový obchod,tak musí pri predaji tých kolies vystaviť faktúru a garantovať 2 ročnú záruku podľa ob.zákona,alebo to len ja som taký naivný? :^)
18.03.2015 - 14:49:09
00
a už ste s tými SLR kolesami aj zjazdovali, ale poriadny kopec, nie nejaký brdok, taký aspoň 10km zjazd aspoň 500m prevýšenie, že či to je aj po tejto stránke preverené.
18.03.2015 - 16:17:36
01
Si ešte nepočul DT 240s na 50mm karbonovom ráfiku čo? :)


ale pocul sam ho mam na 38mm ;) jazdil som aj tie zondy a ze orech nerapoce mi teda neprislo

theruck pisat si mohol to som cital ale kde ich kupim? v sprave mi prislo toto ale podla dnesneho kurzu a posta k tomu aj to len do cz by vysli na 393€ na tej stranke maju asi iny prepocet kurzu ale aj tak 347€ ukazovalo (dnes je kurz 1,383 € za 1Ł)
18.03.2015 - 16:22:35
00
Fulli1987 to si myslel vážne? Veď pokial je to predajca fungujúci ako internetový obchod,tak musí pri predaji tých kolies vystaviť faktúru a garantovať 2 ročnú záruku podľa ob.zákona,alebo to len ja som taký naivný? :^)


Nie si naivny a myslel som to vazne, pokial ich objednas cez tu stranku tak by si mal byt kryty aj dvojrocnou zarukou ale pokial ich predava tu cez bazar takto asi nepojde tak uplne oficialnou cestou (aspon podla mna) a ako je to potom so zarukou to neviem...
18.03.2015 - 16:26:38
00
ale pocul sam ho mam na 38mm ;) jazdil som aj tie zondy a ze orech nerapoce mi teda neprislo

theruck pisat si mohol to som cital ale kde ich kupim? v sprave mi prislo toto ale podla dnesneho kurzu a posta k tomu aj to len do cz by vysli na 393€ na tej stranke maju asi iny prepocet kurzu ale aj tak 347€ ukazovalo (dnes je kurz 1,383 € za 1Ł)

nuz ja som kupoval januari ked bola akcia na vsetko campagnolo za 225 libier a kurz bol vtedy lepsi. vyslo to na 290 EUR
na ribble su furt nejake akcie. minule bolo ze 8% na vsetko zlava. len teda potom tam treba tu dopravu este riesit tak treba mat viac tovaru aby sa to rozlozilo...
18.03.2015 - 17:21:14
00
Paci sa mi ako tu vsetci rozoberate SLR kolesa. 99% z Vas "odbornikov" co vsetko vedia, na vsetkom uz jazdili ich ani na zivo nevidelo, len frflu ale nekupia si ich lebo maju skaredu stranku. Jazdim na tychto SLR kolesach aj ked iba cca 1000 km a ani pri mojej 90kg vahe s nimi nemam ziany problem. A nesetrim ich. V mojom okoli ich ma uz niekolko ludi, dokonca co uz na biku aj nieco dokazali a nemali problem si ich kupit. To asi preto ze si neprecitali vase "odborne rady".

mne sa paci ako ty mas kolesa za 5 korun mas na nich 1000km a ospevujes to tu a pritom vies o nich menej ako ja :)
ked ti niekto tvrdi ze ti predava top kvalitu alebo porovnatelnu kvalitu s top znackami a ze znacky sa ta snazia okradnut len kvoli menu tak klame prave on. ak ti nevadi ze pri vyrobe tvojho kolesa zomrelo 12 cinancov tak je to tvoja vec ale naco tu bojujes za nieco co si si vedome kupil ako fasirku ked si mal chut na stejk?
18.03.2015 - 17:28:15
01
Nie si naivny a myslel som to vazne, pokial ich objednas cez tu stranku tak by si mal byt kryty aj dvojrocnou zarukou ale pokial ich predava tu cez bazar takto asi nepojde tak uplne oficialnou cestou (aspon podla mna) a ako je to potom so zarukou to neviem...

da sa vselijako obchodovat. clo+dph mas 40% ceny... ked dovazas nieco z USA tak ti to colnici zastavia. ked dovazas z ciny tak je to v pohode...
18.03.2015 - 17:30:29
00
[quote=""]mne sa paci ako ty mas kolesa za 5 korun mas na nich 1000km a ospevujes to tu a pritom vies o nich menej ako ja :)
Chytrolin a kde ich ospevujem.Cituj moje chvalospevy na SLR kolesa. Len som skonstatoval ze ich mam som s nimi zatial spokojny. Nic viac. A kolko malych cinanov polozilo zivot pri vyrobe tvojho Bianchi ramu? Ci ten je made in Italy? Nema vyznam sa s tebou natahovat lebo Ty vsetko vies, vsade si bol a asi uz mas aj od vsetkeho kluce.
18.03.2015 - 18:47:20
00
da sa vselijako obchodovat. clo+dph mas 40% ceny... ked dovazas nieco z USA tak ti to colnici zastavia. ked dovazas z ciny tak je to v pohode...


Hluposti. DPH je dana a to 20%, clo sa odvija od colneho sadzobnika, neda sa to pausalizovat. Rozne polozky maju stanovenu roznu vysku sadzby cla a sadzba sa odvija aj od toho, ci tovar importuje fyzicka alebo pravnicka osoba. Dovoz velomaterialu z Ciny v pohode? Rozhodne nie.
19.03.2015 - 13:03:26
00
ja nehovorim ze to tak musi byt ale moze to byt aj tak. dph a clo platis len ak ti to colnik nezastavi. skratka da sa ta polovicna cena vselijako vysvetlit
19.03.2015 - 13:10:10
00
keyboard_arrow_up