Na obcasne presuny to staci. V pripade pohupovania zamknes vidlu aj tlmic. Ale vzdy to je o kompromise, do terenu sa hodia sirsie a maksie plaste s hlbsim dezenom, ktore sa ti budu na pevnom povrchu rychlejsie opotrebovavat a pri slapani maju vacsi odpor ako uzsie, tvrdsie plaste s plytkym dezenom urcene na cestu. Je to ako BMxka :-), prejdes s tym kazdu cestu akurat necakaj ze budes predbiehat ziletkarov. :-)
Co sa tyka ovladania z riaditok, je to sikovna vec ale da sa aj bez toho. Vidlu vacsinou vies prerobit, ked si dokupis ovladanie, teda FOX urcite. Ale napriklad Fox tlmic je uz narocnejsi, tam by si musel vymenit celu vrchnu cast tlmica.
Teleskopka je na vsetkych modeloch Slide 275 aj Spectral AL. Akurat ovladanie nema kazdy model a ak ma tak len na vidlu.
Od Radonu pozdri Slide 27.5 verzie 8.0., 9.0, tieto maju trojplacku vpredu. Super su aj 9.0XM ci 9.0HD ale maju dvojplacku vpredu. Len Slide 8 ma ovladanie vidly na riaditkach.
http://www.radon-bikes.de/en/bikes/mountainbike/all-mountain/slide-275/slide-275-80/
Od Canyonu pozri Spectral Al 7.0 ci 8.0. Verzia EX nie, ta ma 1 pilu. Ziadny Spectral nema 3 pilu. https://www.canyon.com/en/mountainbikes/bike.html?b=3561
30.03.2015 - 10:34:07
00
Z toho co sa tu preberalo za mna Ranon Slide 27,5 9.0 XM:
http://www.bike-discount.de/de/kaufen/radon-slide-27%2C5-9.0-xm-238591/wg_id-7247
alebo Canyon Spectral AL 8.0:
https://www.canyon.com/sk/mountainbikes/bike.html?b=3559
Obidva modely maju pevne a lahke, v testoch dobre hodnotene kolesa DT XM1501
- lahke kolesa velmi ocenis pri vyslape.
Radon ma tazsi ram, tazsiu ale aj tuhsiu vidlicu, o cosi lepsie komponenty (Race Face)
a o 10 mm vyssi zdvih.
Realne vo velkosti M moze byt Canyon o cca 900 g lahsi
(Radon udava hmotnost v najnizsej velkosti S, Canyon tusim v M-ku)

Obidva modely maju 2placku - v tejto kategorii bikov je to viac menej standard.
Co sa tyka prevodovych pomerov, tak 2placka je podla mna postacujuca.
Oproti 3placke je tam len nizsi komfort radenia - pri preradeni
vpredu je castejsie potrebna korekcia v radeni aj vzadu (pri preradeni je zmena v prevodovom
pomere oproti 3placke o cca 50% vyssia).
24x36 je vhodnejsia pre silovejsich jazdcov, 22x36 pre svihovejsich (=vyssie frekvencie sliapania).
V pripade, ze by Ti aj prevodove pomery nesadli, tak za cca 50 Euro vies kupit nove prevodniky.

Ak si priplatis este 300 Euro, tak za 3000 mozes mat Radon Slide Carbon -
lahke karbonove Enduro/AM so 160 mm zdvihom:
http://www.bike-discount.de/de/kaufen/radon-slide-carbon-27%2C5-8.0-239729/wg_id-7251
To ale neviem, ci potrebujes.

Pri prechode z HT na FS je podla mna dobre previest sa v terene kde zvycajne
jazdis na bikoch s roznymi zdvihmi - aby si zistil ako sa ktory zdvih sprava v danom terene.
Neviem v akom konkretnom type terenu jazdis (lahsi az stredny teren je dost vseobecne) -
pozri si aj jednotlive kategorie FS bikov, ktory je do akeho typu terenu primarne urceny.
30.03.2015 - 13:24:08
00
Este upozornenie k objednavke/preprave - Radon ma Slide 27,5 v prepravnej kategorii
treking, co na Slovensko neposiela - najblizsie sa to da poslat do Rakuska
alebo do Ciech. Canyon posiela Strive aj na Slovensko.
30.03.2015 - 15:10:53
00
oprava: Canyon Spectral, nie Strive :-)
30.03.2015 - 15:15:19
00
Paradne ste to rozpisali..heh no to necakam ze budem predbiehat ziletkarov:)ten Slide 9.0XM sa mi paci aj farebnym vyhotovenim ze nieje taky fadny najskor by som asi bral ten ale zas ma dvojpilu to ma tam trocha zneistuje a este ma nuti rozhliadat sa po inych modeloch..pripadne zmestila by sa na 9.0XM 3-pila keby som to chcel vymenit?ale najradsej by som mal pokoj aby som nemusel hned uz daco vymienat..da sa povedat ze jazdim v takom terene ako pises LubomirM lahsi az stredny teren obcas neake tie zjazdy..ale aj lesny asfalt a pod..tak dufam ze napr.na Slide alebo Spectrale by nebol neaky problem..sak uzamknem vidlu a tlmic a bude ok.No a druha vec to si ma moc nepotesil ze Slide 27,5 9.0 XM mi nedorucia teda na slovensko???neda sa to neako?a s canyonom niesu problemy teda pri doprave?
31.03.2015 - 13:16:19
00
3pila uz vacsinou byva len na najnizsich modeloch.

Vymena 2pily za 3pilu nie je problem.
Zadna prehadzovacka musi byt s dlhym ramenom - u Slidu aj Spectralu je to OK.
Musis kupit novu 3pilu + novy predny 2presmykac
+ mozno aj novu retaz (treba pridat niekolko clankov) - naklady cca 200 Euro.
Povodnu 2pilu+presmykac snad predas za 100 Euro
(nemal by to byt problem, lebo momentalny trend je skor opacny prechod - z 3pily na 2 pilu)
U Shimana nie je potrebne menit radenie - da sa prepnut do 3 rezimu.

Typom terenu som myslel cca toto:
ak jazdis po polnych cestach a asfalte, tak Ti staci zdvih max. 120mm
ak jazdis aj traily - korene, kamene, clenity teren, umele prekazky, tak potrebujes 140-150 mm.

Tu su prepravne ceny Radonu:
http://www.bike-discount.de/de/info/versand-15?nohead=1
Treking dorucuju do Ceska,Polska,Rakuska, na Slovensko nie.
Nepoznas nikoho v Cechach alebo v Polsku kam si to vies poslat ?
Ak by si mal cestu do Viedne, tak sa to da objednat aj cez X-Sport
a prevziat vo Viedni:
http://www.x-sport.at/
01.04.2015 - 10:40:12
00
Ak Ti velmi zalezi na 3pile a nechces nic menit, tak Radon Slide 27,5 9.0
ma 3pilu, vybava je velmi podobna ako u XM len ma o triedu nizsie kolesa.
Zobrat radsej XM a vymenit 3pilu za 2pilu sa ale podla mna oplati viac.

Najlepsie je vyskusat si niekde 2pilu, mozno zmenis nazor a mas po problemoch :-)
01.04.2015 - 11:55:09
00
Ja si tiez myslim skor by som teda vyskusal ten Slide 9.0XM a ak by mi nesadla 2-pila tak by som to potom poriesil..ale s tym dovozom je to na prd,lebo to nebudem mat na koho poslat do okolitych statov..:/a od Viedne ma deli vyse 300kilometrov zo stredneho slovenska..tak som bezradny...no uvidim ale asi sa budem musiet rozhliadat po dostupnejsich bikoch..
02.04.2015 - 12:21:54
00
Mne sa to nezda, lebo biky posielaju aj na SK, maju to v cenniku. Ci to nie je len volitelny sposob prepravy. Par ludi z fora ma Radon, snad napisu ako to riesili a urcite napis priamo do bike-discount ci ti to vedia poslat alebo nie.
02.04.2015 - 12:53:31
00
Tiez by som doporucoval informovat sa v bike-discount.
Ak aj momentalne na Slovensko (treking) neposielaju, tak to snad
do buducnosti zmenia, ked uvidia, ze je o to zaujem.
02.04.2015 - 15:06:15
00
A napis im aj, ze konkurencny model Canyon Spectral na Slovensko posielaju :-)
02.04.2015 - 16:47:01
00
Bicykle ktore maju teleskopku(napr RS Reverb Stealth) vyzaduju zevraj vacsiu krabicu a ta je uz posielana ako "per trekking". Take krabice uz dlhodobo neposielaju na Slovensko. Cize radon sa na Slovensko objednat da, ale musi to byt model bez teleskopky. Pri cube to na stranke nepisu, ale myslim ze to bude ten isty princip.
02.04.2015 - 18:06:34
00
Radon naozaj biky v kategorii treking neposiela na SK. Citujem:
"Dear xxx,
because of shipping-restrictions made by our logistic partners we will not be able to send complete bikes to your requested country, we are hoping for your understanding in this case!"
FYI, chcel som kupit tiez ten Slide 8.0. Medzitym som presedlal na Canyon ale po tom co som sa docital o castych prasklinach na Nervoch v rame (hmotnost jazdca obmedzena na 120kg), opat asi presedlam na Radon 29" a objednam ten. Okrem vacsieho zdvihu ma aj max hmotnost neobmedzenu. A ma servis partnerov, kde sa ten bike da ist reklamovat ak ma nejaky problem.
17.04.2015 - 13:05:23
00
Btw ak nemate nic proti nemcine (pripadne google translate), v cisle 1/2015 magazinu Bike bol test Rose, Canyon a Radon v 29" verziach. Strucne zhrniem vysledok: Radon bodovo tesne vyhral pred Canyonom a s dost velkym naskokom pred Rose. Radon ma najtazsi ram, ale najlepsie vlastnosti pri slapani do kopca aj z kopca - v suvislosti s geometriou a pevnymi osami a pohupovanim:
http://www.bike-magazin.de/mountainbikes/all_mountain/drei-all-mountain-fullys-aus-dem-versandhandel-im-test/a23389.html
17.04.2015 - 13:09:38
01
Diky za info, je to skoda, tie Slidy su pekne biky. Oranzovy slide 29 je krasny :-)
17.04.2015 - 13:40:40
00
keyboard_arrow_up